2014 11 14

Sensacija Vilniuje: „Jaunieji talentai“ nugalėjo LMKL vicečempiones

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) antrojo rato startas pažymėtas sensacinga pergale. Vilniaus „Jaunieji talentai“ (2/6) namuose rezultatu 86:72 (17:18: 22:11, 19:24, 28:19) nukovė LMKL vicečempiones Marijampolės „Sūduvą“ (6/2), kuri iki šiol buvo patyrusi vos vieną pralaimėjimą.
Rungtynių akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

Rungtynes komandos pradėjo taikliais metimais ir puikiai rungtyniavusios „Jaunųjų talentų“ žaidėjos neleido „Sūduvai“ pabėgti į priekį. Kėlinio viduryje po keturių iš eilės Agnės Bobinaitės pelnytų taškų, vilnietės išsiveržė į priekį – 10:7. Komandos apsikeisdavo taikliais metimais ir neleisdavo nei vienoms, nei kitoms pabėgti į priekį (14:14). Tiesa, kėlinį sėkmingiau baigė marijampolietės, kurios po taiklių Laimos Rickevičiūtės ir Dovilės Saurazaitės metimų po pirmųjų dešimties minučių pirmavo minimalia persvara – 18:17.

Antrąjį ketvirtį „Jaunieji talentai“ pradėjo spurtu 10:0 ir sužaidus kiek daugiau nei tris minutes išsiveržė į priekį – 27:18. Nors „Sūduvai“ buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 5 taškų, tačiau ambicijų neslėpę „Jaunieji talentai“ nebuvo linkę sustoti. Po taiklių Lauros Juškaitės ir Gintarės Paulauskaitės dvitaškių, pasibaigus antrajam kėliniui vilniečių pranašumas buvo jau 10 taškų – 39:29.

Po ilgosios pertraukos Sandra Baliutavičiūtė pelnė 4 taškus be atsako bei sumažino „Sūduvos“ atsilikimą iki 6 taškų – 33:39. Nors marijampolietės aktyviai vijosi varžoves, tačiau po A. Bobinaitės tritaškio, „Jaunųjų talentų“ persvara vėl šoktelėjo – 46:39. Po „Sūduvos“ spurto 6:0, marijampolietės jau pradėjo kvėpuoti į nugaras varžovėms – 46:45. Puikiai puolime sužaidusios vilnietės ir po trečiojo ketvirčio turėjo 5 taškų pranašumą prieš LMKL vicečempiones – 58:53.

Paskutiniame ketvirtyje „Jaunieji talentai“ iniciatyvos ir toliau neatidavė, tačiau po taiklių Ivetos Šalkauskės metimų, marijampolietės atsilikimą sumažino iki 3 taškų – 62:65 bei privertė vilniečių trenerį prašyti minutės pertraukėlės. Įpusėjus kėliniui po Sabinės Dukatės tritaškio „Sūduva“ pasivijo varžoves ir išlygino rezultatą – 67:67. Visgi pergalės „Jaunieji talentai“ nebuvo linkę atiduoti. Kėlinio pabaigoje nežmonišką puolimą pademonstravusios vilnietės nepaliko jokių šansų „Sūduvai“ ir iškovojo sensacingą pergalę rezultatu 86:72.

„Jaunieji talentai“: L. Juškaitė 29 (11 atk. kam., 43 naud. bal.), A. Bobinaitė 22, E. Mauraitė 9.

„Sūduva“: I. Šalkauskė 19 (9 atk. kam., 25 naud. bal.), S. Baliutavičiūtė 16 (10 atk. kam.), E. Briedytė 15 (3/3 tritaškiai).