2009 01 24

Septynių J.Mačiulio tritaškių pergalei nepakako – taurė keliauja į Vilnių (nuotraukos)

Šeštadienį ketvirtą kartą šiame sezone akis į akį susitiko du stipriausi Lietuvos klubai, Vilniaus „Lietuvos rytas“ bei Kauno „Žalgiris“. Abi ekipos be didesnių sunkumų LKF taurės pusfinalyje sumindė savo priešininkus ir dramatiškame finale santykius aiškinosi iki paskutiniųjų sekundžių. Didesnę rungtynių dalį pirmavo kauniečiai, tačiau M.Lukauskio tritaškis, likus 2.2 sekundėm iki finalinės sirenos, pergalę atnešė Vilniaus klubui – 84:82 (20:25, 18:20, 21:23 25:14).
Rungtynių momentas
Rungtynių momentas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Rungtynių pradžia kiek vėlavo, mat užsitęsė rungtynės dėl trečiosios vietos.

Komandos rungtynes pradėjo tokių sudėčių: „Žalgiris“ – E.Žukauskas, P.Jankūnas, J.Mačiulis, D.Šalenga, M.Kalnietis. „Lietuvos rytas“ – M.Petravičius, D.Zavackas, M.Lukauskis, C.Eidsonas, A.Jomantas.

Pirmas kėlinys

Pirmąjį rungtynių tašką baudos metimu pelno C.Eidsonas, jis netrukus padidina skirtumą iki 3:0. Tolimais metimais apsikeičia M.Kalnietis ir M.Lukauskis, dar du taškus prideda vilniečių legionierius C.Eidsonas – 3:7. „Žalgiris“ persveria rezultatą – 8:7, tačiau susirenka jau ketvirtąją komandinę pražangą. D.Zavackas nuo baudų metimo linijos taiklus – 8:9. Kėlinio viduryje po galingo T.Klimavičius dėjimo per M.Petravičių lygu – 11:11. Vėliau ilgą laiką kova vyksta taškas į tašką ir tik kėlinio pabaigoje žalgiriečiams pavyksta atitrūkti daugiau nei per vieną metimą – 23:18. Paskutinę kėlinio sekundę pataiko E.Žukauskas – 25:20.

Antras kėlinys

Antras ketvirtis prasideda dviem vilniečių tritaškiais – 25:26. J.Mačiulis atsako tuo pačiu – 28:26. Netrukus Jonas deda kamuolį iš viršaus. Vilniečių komandoje iniciatyvos imasi D.Zavackas – kėlinio viduryje jis mažina skirtumą iki minimumo – 32:31. Kauniečiai vėl kiek atsiplėšia – 37:33, 39:35. Trečią kartą prasižengia T.Klimavičius. Kėlinio pabaigą tiksliau sužaidžia „Žalgiris“ – po taiklios paskutinės M.Kalniečio atakos per M.Petravičių, komandos išeina ilsėtis rezultataui esant 45:38.

Trečias kėlinys

Kėlinį sėkmingiau pradeda kauniečiai, nors per pirmas tris jo minutes jie susirenka 4 asmenines pražangas. Po J.Mačiulio ir P.Jankūno dėjimų jie įgija rekordinę persvarą – 56:44. Vilniečiai sumažina skirtumą iki 8, tačiau tuomet stebuklus pradeda daryti M.Kalnietis. Jis švariai blokuoja S.Babrausko dėjimą, netrukus pats deda kamuolį pagavęs jį ore, o dar vienos greitos atakos metu pelno du taškus su pražanga – 66:52. Sostinės ekipa nepasiduoda – iš toli pataiko A.Jomantas, o kėlinį baigia C.Eidsonas, persvivarydamas kamuolį per visą aikštę ir dėdamas iš viršaus – 68:59.

Ketvirtas kėlinys

Iš toli pataikius A.Jomantui, skirtumas mažėja iki 6 taškų, tačiau dviem dvitaškiais atsako P.Jankūnas, kuris atstato dviženklę „Žalgirio“ persvarą – 72:62. Vilniečių atsakymas – S.Babrausko ir D.Zavacko tritaškiai – 72:68. O rungtynių pabaigoje prasideda tikra drama. Vilniečiai pasiveja – 76:75, tačiau iš toli pataiko J.Mačiulis. P.Jankūnas prasižengia penktą kartą, A.Jomantas rezultatą išlygina – 79:79. J.Mačiulis pataiko savo 7 tritaškį – 82:79. D.Zavackas įmeta vieną baudą, o likus 2.2 sekundės iš toli pataiko M.Lukauskis – 82:84. Paskutinis desperatiškas J.Mačiulio metimas per dviejų varžovų rankas skrieja pro šalį – 84:82 „Lituvos rytas“ pirmą kartą iškovoja LKF taurę.

„Lietuvos rytas“: Donatas Zavackas 22, Marius Prekevičius 15, Artūras Jomantas 13, Chuckas Eidsonas 11, Mindaugas Lukauskis 11.

„Žalgiris“: Jonas Mačiulis 29, Paulius Jankūnas 20 (8 atk. kam.), Mantas Kalnietis 15, Dainius Šalenga 8.