Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sergejus Jovaiša ir Tomas Pačėsas LKL painiavos nesureikšmina: tai – ne tendencija, bet kitos ekipos šįmet turi istorinį šansą

Sergejus Jovaiša ir Tomas Pačėsas
BFL/Alfredo Pliadžio nuotr. / Sergejus Jovaiša ir Tomas Pačėsas
Šaltinis: 15min
0
A A

LKL reguliariajam sezonui einant į pabaigą turnyrinėje lentelėje ankšta kaip niekada. Nors Kauno „Žalgiriui“ pavyko šoktelėti į antrąją vietą, tačiau Prienų „TonyBet“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ turi realių galimybių nušluostyti čempionų titulą ginančiai komandai nosį. Tokiu atveju nutrūktų 15 metų besitęsianti „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ dvikova dėl čempionų žiedų, mat ekipos greičiausiai susitiktų jau pusfinalyje. Sergejus Jovaiša įr Tomas Pačėsas tikino, kad ši situacija tikrai nerodo Lietuvos krepšinio šlubčiojimo. Anot jų, tai – vienkartinė situacija, o kitoms komandoms belieka palinkėti pasinaudoti istoriniu šansu.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Prienų „TonyBet“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ šiemet kaip niekada aršiai nusiteikė po 16 metų pakeisti LKL finalo scenarijų. Siekdamos to abi ekipos turi sėkmingai sužaisti artimiausias rungtynes. Vėliau komandų laukia tarpusavio susitikimas, tačiau jis, norint palikti „Žalgirį“ ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje, jau nieko nelems. Svarbiausia šiam tikslui – vilniečių pergalė Kaune.

Grandai susilpnėjo, o vidutiniokai pasitempė

Tačiau šiemet aš ant „Žalgirio“ pykti negaliu, tai natūralu, esant tokioms aplinkybėms, – teigė S.Jovaiša.

Krepšinio specialistai teigė, kad netradicinė LKL situacija susiklostė dėl objektyvių priežasčių – problemų kamuojamos komandos nepasiekė joms įprasto lygio, o anksčiau jų šešėliuose buvusios ekipos savo formą pagerino.

„Galima sakyti, kad „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ nėra tokie, kokie buvo anksčiau. Tai matyti pagal Europos turnyrų rezultatus. Taigi jos susilygino su kitomis LKL komandomis. Tačiau turiu pabrėžti, kad kitų ekipų lygis tikrai išaugo. Pasitempė „Neptūnas“, į galą sezono pabudo ir „Šiauliai“, o Prienų ekipa visada demonstravo solidų žaidimą. Taigi į LKL intriga grįžo ne tik todėl, kad grandai susilpnėjo, bet pakilo kitų ekipų lygis. Aš manau, jokios bėdos čia nėra – taip tik įdomiau,“ – svarstė T.Pačėsas.

S.Jovaiša teigė, kad labiausiai vandenis sudrumstė itin prastas Lietuvos čempionų žaidimas. Vis dėlto buvęs krepšininkas tikino, kad esant tokiai ekipos finansinei situacijai, tai – pateisinama: „Labiausiai dėl to kaltas, matyt, nesėkmingas „Žalgirio“ sezonas. Ekipa turi aibę finansinių problemų ir negali turėti tokių žaidėjų, kokių turėdavo anksčiau. Taigi rizikuoja žaisti su jaunimu. Ne tiek, kiek tikėtasi, padeda ir patyrę žaidėjai. Vienas kitas neplanuotas pralaimėjimas, ir štai turime tai, ką turime. Tačiau šiemet aš ant „Žalgirio“ pykti negaliu, tai natūralu, esant tokioms aplinkybėms.“

Netinkami pasirinkimai

Tai, kad grandų ekipose treneriai buvo keičiami ne kartą ir ne du, rodo, kad kažkas negerai. Nerandama žaidimo filosofijos, – kalbėjo T.Pačėsas.

Krepšinio specialistai teigė, kad grandai šlubčioja ir dėl finansinių problemų, ir dėl nenusisekusių pasirinkimų.

T.Pačėsas tikino, kad svarbus tiek tinkamo trenerio, tiek tinkamų žaidėjų pasirinkimas, deja, visiems būna nesėkmių.

Buvęs krepšininkas teigė, kad šiais metais geriau susikomplektavo būtent LKL vidutiniokės: „Labai svarbūs yra trenerio, žaidėjų pasirinkimai. Ne visada pavyksta išsirinkti. Tai, kad grandų ekipose treneriai buvo keičiami ne kartą ir ne du, rodo, kad kažkas negerai. Nerandama žaidimo filosofijos. Kitoms ekipoms pasisekė labiau. „Šiauliams“ pavyko tinkamai pasirinkti užsieniečius, „TonyBet“ – veteranus. Aišku, nemažai priklauso ir nuo to, koks pasirinktas jaunimas, kaip jis žaidžia. Taigi kai kurioms pavyko surinkti geresnę ekipą, geriau padirbėjo vadybininkai.“

Tam pritarė ir S.Jovaiša, teigdamas, kad Kauno ekipa šiais metais tiesiog negalėjo įsigyti tokio lygio žaidėjų, kaip jai įprasta, o esami nerodo tokios formos, kokios iš jų tikėtasi.

Istorinis šansas

T.Pačėsas teigė, kad dabartinė LKL situacija tikrai nereiškia Lietuvos krepšinio istorijos lūžio. „Nedrįsčiau to įvardinti Lietuvos krepšinio pokyčiu. Daugelis lietuvių krepšinį sieja su šalies rinktine, todėl nesakyčiau, kad LKL visiškai atspindi mūsų krepšinio vaizdą. Kaip minėjau, tokią situaciją lemia labai daug veiksnių: treneriai, finansai, žaidėjai, vadybininkai.“

„Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“ yra tikrai pajėgesni už kitas ekipas ir tik laiko klausimas, kada vėl pasieks sau įprastą lygį, – teigė T.Pačėsas.

Buvęs krepšininkas pridūrė, kad ne laikas kalbėti apie pokyčius ir todėl, kad toks scenarijus nutiko tik kartą. Anot jo, jei tokia tendencija išliks ir kitamet, tada jau galėsime ką nors spręsti: „Tokią situaciją turime tik pirmą sezoną, todėl sakyti, kad tai pokytis, dar neverta. Jei taip nutiks ir antrą sezoną, tada jau žiūrėsime. Kol kas tai nėra dėsningumas.

Jei dabar gerą lygį rodančios komandos rodys tokį krepšinį ir kitą sezoną, gal galėsime įžvelgti kokią nors tendenciją. O dabar, manau, kad tai yra vienkartinis dalykas ir kitos ekipos tuo istoriniu šansu galėtų pasinaudoti.“

T.Pačėsas teigė tikintis, kad „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“ yra tikrai pajėgesni už kitas ekipas ir tik laiko klausimas, kada vėl pasieks sau įprastą lygį. Todėl vidutiniokėms tai – istorinis šansas.

Nė vienas iš specialistų nesiteikė spėti, ar pavyks kauniečiams išnešti sveiką kailį. S.Jovaiša tik pridūrė, kad kamuolys apvalus, todėl gali būti visokių staigmenų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek