2014 12 23

Šešis blokus gavęs J.Valančiūnas nesusitvarkė su „Bulls“ bokštais, „Raptors“ pralaimėjo

NBA Rytų konferencijos lyderis „Toronto Raptors“ (22/7) klubas po šešių iš eilės prieš tai sekusių pergalių išvykoje 120:129 (33:33, 33:27, 17:30, 37:49) nusileido „Chicago Bulls“ (18/9) ekipai.
Jonas Valančiūnas ir Pau Gasolis
Jonas Valančiūnas ir Pau Gasolis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Trečiojo ketvirčio viduryje „Raptors“ dar turėjo dvylikos taškų pranašumą (80:68), tačiau „Bulls“ laimėjo atkarpą 12:0 ir tik T.Rosso tritaškis paskutinę minutę leido Toronto ekipai po trijų ketvirčių pirmauti – 83:80.

Pirmas penkias lemiamo ketvirčio minutes žaidimas klostėsi lygiai – 95:95. Tada į aikštę po pertraukėlės sugrįžo Jonas Valančiūnas, tačiau jis nesusitvarkė su „Bulls“ priekinės linijos žaidėjais.

Po J.Noah dėjimo likus žaidsti daugiau nei dvi minutes „Bulls“ jau pirmavo 113:103. Po šio epizodo J.Valančiūnas atsikovojo kamuolį puolime ir išprovokavęs pražangą sumetė dvi baudas – tai buvo jo vieninteliai taškai ketvirtajame kėlinyje.

D.Rose'as tada pataikė 5 taškus iš eilės ir likus žaisti kiek daugiau nei minutę „Bulls“ pirmavo 118:105. „Rapors“ dar buvo pavykę priartėti iki šešių taškų (120:126), J.Noah įmetė tik vieną baudos metimą, tačiau K.Lowry prametė abu ir „Bulls“ laimėjo.

J.Valančiūnas per 33 minutes įmetė 20 taškų (8/18 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 9 kamuolius, tačiau keturis kartus prasižengė ir nuo varžovų gavo net 6 blokus.

„Raptors“: K.Lowry (8/14 dvit., 4/8 dvit., 6/10 baud.) 34, J.Valančiūnas 20, T.Rossas (5/11 trit.) 17, A.Johnsonas (7/9 dvit.) 16, P.Pattersonas (9 atk. kam.) ir L.Williamsas po 12.

„Bulls“: D.Rose'as (12/16 dvit., 0/3 trit., 5/6 baud.) 29, J.Butleris (5/13 dvit., 2/3 trit., 11/11 baud., 11 atk. kam.) 27, A.Brooksas 17, J.Noah ir P.Gasolis po 14, N.Mirotičius 12, T.Gibsonas 10.