2009 04 01

„Šiauliai“ nepateko į BBL finalo ketvertą

„Šiaulių“ ekipai nepavyko patekti į Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalo ketvertą. Šiauliečiai trečiadienį išvykoje rezultatu 70:83 (9:20, 15:25, 24:18, 22:20) nusileido Rygos ASK ekipai ir pralaimėjo atkrintamųjų varžybų seriją iki dviejų pergalių rezultatu 1:2.
Bilietą į BBL finalo ketvertą iš „Šiaulių“ krepšininkų rankų atėmė Rygos ASK komanda.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Uvis Helmanis – 24 taškai. Andrius Mažutis prie pergalės pridėjo 14 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus, o Marius Runkauskas – 9 taškus.

Šiauliečių ekipoje išsiskyrė 20 taškų surinkęs Gintaras Kadžiulis ir 13 taškų į latvių krepšį įmetęs Saulius Kuzminskas.

Kitos atkrintamųjų BBL varžybų poros nugalėtoja trečiadienį po dramatiškos kovos tapo Tartu „Rock“ komanda, išvykoje tik po pratęsimo rezultatu 71:68 (19:13, 14:12, 12:26, 14:8, 12:9) įveikusi Talino „Kalev“ klubą, ir laimėjusi seriją rezultatu 2:1.

Nugalėtojus į pergalę vedė pergalingą tritaškį paskutinėmis pratęsimo akimirkomis pataikęs Tanoka Beardas (17 taškų ir 11 atkovotų kamuolių), o pralaimėjusiųjų ekipoje išsiskyrė Lewisas Lenihanas – 15 taškų.

BBL finalo ketverte Rygos ASK komanda kibs į Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų atlapus, o pirmą kartą į lygos pusfinalį iškopusių estų varžovu bus turnyro nugalėtojų titulą ginantis Kauno „Žalgirio“ klubas.