2009 05 07

„Šiauliai“ per žingsnį nuo LKL bronzos

Šiaulių klubas atsidūrė per žingsnį nuo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos. Ketvirtadienį išvykoje jis po pratęsimo 101:93 (22:27, 11:18, 34:19, 14:17, 20:12) palaužė Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja rezultatu 2:0.
LKL pusfinalio serija iki dviejų pergalių, pirmos rungtynės
Iki LKL bronzos šiauliečiams trūksta vienos pergalės. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmosios mažojo finalo rungtynės Šiauliuose baigėsi sunkia šeimininkų pergale po pratęsimo – 101:93. Pirmosiomis susitikimo minutėmis iniciatyva priklausė „Neptūnui“, kuris jau mačo pradžioje įgijo dviženklę persvarą – 13:3. Gintaro Kadžiulio ir Vaidoto Pridotko pastangomis „Šiauliai“ sušvelnino atsilikimą iki penkių taškų (8:13), tačiau uostamiesčio krepšininkai vėl spurtavo ir atstatė dviženklį skirtumą – 20:8. Tiesa, netrukus vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė ir komandas skyrė jau tik keturi taškai – 20:16. Po Sauliaus Kuzminsko dvitaškio "Neptūno" pranašumas buvo ištirpęs iki minimumo (19:20), bet šeimininkai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo rezultatu 27:22.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Šiauliai“ alsavo varžovams į nugaras (26:30), tačiau „Neptūnas“ netrukus surengė spurtą, po kurio skirtumas išaugo iki devynių taškų – 35:26. Martyno Mažeikos ir Pauliaus Morkeliūno dėka šeimininkų persvara vėl peržengė dešimties taškų ribą (42:29), o po antrojo kėlinio „Neptūnas“ turėjo 12 taškų pranašumą - 45:33.

Po pertraukos klaipėdiečiams pernelyg toli atitrūkti nepavyko, o „Šiauliai“ ėmė mažinti skirtumą – 52:56. Antroje kėlinio pusėje šiauliečiams pavyko perimti iniciatyvą. Mindaugas Kuzminskas dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (58:59), o Vaidotas Pridotkas netrukus persvėrė rezultatą – 63:62. Prieš lemiamą susitikimo dalį „Šiauliai“ pirmavo rezultatu 67:64.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svečių pranašumas buvo išaugęs iki keturių taškų (68:64), tačiau „Neptūnas“ netrukus išlygino rezultatą – 68:68. Pabaigoje G.Kadžiulis pataikė dvitaškį ir „Šiauliai“ jau lyg ir galėjo triumfuoti (81:79), tačiau P.Morkeliūnas paskutinę susitikimo sekundę išlygino rezultatą – 81:81. Rungtynių nugalėtoją galėjęs lemti G.Kadžiulio metimas skriejo pro šalį ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsime pirmuosius taškus pelnė Deivydas Gailius (83:81), tačiau „Šiauliai“ atsakė spurtu 8:0 – 89:83. Šeimininkams ėmė stigti jėgų, o tuo pasinaudoję svečiai padidino skirtumą iki devynių taškų - 93:84. Paskutinėmis susitikimo minutėmis „Neptūnui“ intrigos atkurti nebepavyko ir šiauliečiai mažajame finale iškovojo antrąją pergalę – 101:93.

„Šiauliai“: S.Kuzminskas 23 (8 atk. kam.), G.Vileita (6 atk. kam.) ir V.Pridotkas 16, G.Kadžiulis 14, V.Praškevičius 12. „Neptūnas“: M.Mažeika 25 (8 atk. kam., 5 kl.), D.Gailius 24 (9 atk. kam.), P.Morkeliūnas 16 (10 atk. kam.), V.Vasylius 13.