2012 04 24

„Šiaulių“ antausis „Lietuvos rytui“ LKL pusfinalyje: jie laimėjo devyniais taškais

Pirmasis Lietuvos krepšinio lygos LKL pusfinalis Šiauliuose prasidėjo netikėtu siurprizu – „Šiaulių“ krepšininkai namuose nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir turės pranašumą prieš atsakomąją akistatą „Siemens“ arenoje. Pergalę šeimininkai šventė devynių taškų skirtumu 74:65 (18:21, 23:15, 15:18, 18:11).
Mindaugas Katelynas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmą kartą LKL turnyro istorijoje pusfinalyje bus kovojama ne iki dviejų pergalių, bet nugalėtojas paaiškės po dvejų rungtynių, skaičiuojant taškų skirtumą. Antrosios serijos rungtynės tarp „Šiaulių“ ir „Lietuvos ryto“ vyks ketvirtadienį Vilniuje.

LKL finalo serija šiemet taip pat sutrumpės – bus kovojama ne iki keturių, bet iki trijų pergalių.

I KĖLINYS: Tikslia dvitaškių serija susitikimą pradėję Antano Sireikos auklėtiniai nuo pat susitikimo pradžios išsiveržė į priekį ir po Camerono Longo bei Vitalijaus Liutycho metimų padidino pranašumą iki trijų taškų – 8:5. Artūro Jomanto ir Mindaugo Katelyno taškai įpusėjus kėliniui sugrąžino minimalų pranašumą vilniečiams (11:10), kuris netrukus šoktelėjo iki penkių taškų – 15:10. Spurtu 5:0 atsakę šiauliečiai išlygino rezultatą (15:15), tačiau ketvirčio pabaigoje vėl sėkmingiau žaidė „Lietuvos rytas“ – 21:18.

II KĖLINYS: Sužaidus minutę antrajame kėlinyje rezultatas vėl tapo lygus (23:23), bet Predragas Samardžiskis dvitaškiu bei Renaldas Seibutis tolimu metimu sugrąžino šalies vicečempionams penkių taškų persvarą – 32:27. Permainingose rungtynėse nei vienai komandai iki didžiosios pertraukos nepavyko įgyti ženklesnės persvaros, o tikslių atakų dėka „Šiauliai“ ketvirtį baigė gerokai sėkmingiau – 41:36.

III KĖLINYS: „Šiaulių“ ekipa sėkmingiau pradėjo ir trečiąjį ketvirtį, kuriame sužaidus tris minutes C.Longas dvitaškiu padidino šiauliečių atotrūkį iki septynių taškų – 47:40. Likus žaisti tris minutes du tolimus metimus pataikę vilniečiai sumažino deficitą iki minimumo (49:50), o netrukus rezultatas tapo lygus – 50:50. Visgi „Lietuvos ryto“ klubas per trečiąjį ketvirtį taip ir nepirmavo nei sykio, o šiauliečiai susigrąžino poros taškų pranašumą – 56:54.

IV KĖLINYS: Lemiamame ketvirtyje sužaidus dvi minutes Artūras Jomantas po labai ilgos pertraukos sugrąžino persvarą „Lietuvos ryto“ klubui (58:56), o įpusėjus ketvirčiui skirtumas šoktelėjo iki penkių – 63:58. Likus žaisti tris minutes Edvinas Ruzgas vėl leido atstatyti minimalų pranašumą aikštės šeimininkams (64:63), o puikus Rashauno Broaduso dvitaškis su pražanga dar labiau nutolino „Šiaulius“ nuo varžovų – 67:63. Raitis Grafas analogiška ataka A.Sireikos auklėtinių persvarą padidino iki penkių (70:63), o per likusį laiką vilniečiams ne tik nepavyko sumažinti atsilikimo, bei Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai dar labiau atsiliko - 65:74.

„Šiauliai“: Cameronas Longas 20 (6/9 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud., 6 rez. perd., 7 išprv. praž., 26 n.b.), Rashaunas Broadusas 14 (0/4 trit., 8/8 baud.), Raitis Grafas 10, Edvinas Ruzgas 7 (2/2 dvit., 1/4 trit.), Darius Gvezdauskas (1/5 trit.), Vytautas Šarakauskas ir Valdas Vasylius po 5.

„Lietuvos rytas“: Artūras Jomantas 17 (4/6 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud., 6 atk. kam., 7 išprv. praž., 23 n.b.), Renaldas Seibutis 12 (1/5 dvit., 3/7 trit.), Mindaugas Katelynas 9 (1/6 trit., 7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas (7 atk. kam., 9 išprv. praž.) ir Predragas Samardžiskis (3/3 dvit.) po 8.

***

Šiauliečiai reguliariajame sezone užėmė trečiąją vietą ir ketvirtfinalyje eliminavo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus, o antri reguliariajame sezone likę vilniečiai į pusfinalį pateko tiesiogiai.

Reguliariajame sezone komandos buvo susitikusios du kartus ir abi pergales iškovojo „Lietuvos rytas“. Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai namuose laimėjo 103:74, o svečiuose įveikė varžovus 88:71