Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 05 17

Šiaurės Korėjos krepšinio taisyklės: vienas metimas – 12 taškų

Prieš šį LKL sezoną lyga nusprendė, kad kitos komandos su „Lietuvos rytu“ ir „Žalgiriu“ žais tik po kartą. Galbūt lyga būtų įdomesnė ir sukurtų daugiau intrigos, jei LKL vidutiniokams mačuose su grandais galiotų Šiaurės Korėjos taisyklės.
Kim Jong Unas ir Dennisas Rodmanas
Kim Jong Unas ir Dennisas Rodmanas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Neseniai visas pasaulis susidomėjęs stebėjo, kaip legendinis NBA krepšininkas Dennisas Rodmanas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas kartu stebėjo krepšinio mačą. Ekstravagantiškoji krepšinio legenda net gėrė „Coca Cola“, o komunistinės šalies galva tryško juoku kartu su ideologiniu priešu iš JAV.

Vis dėlto niekam neaišku, pagal kokias krepšinio taisykles žaidė D.Rodmano ir  Kim Jong-Uno stebėtos komandos, nes Šiaurės Korėjoje egzistuoja visai kitos krepšinio taisyklės.

Dėjimas į krepšį pagal šios valstybės krepšinio taisykles yra vertas ne dviejų taškų, o trijų. Na, azijiečių ūgio vidurkis yra mažesnis, tad ši taisyklė gal suprantama – turbūt ne kiekvienas šiaurės korėjietis sugeba įdėti į krepšį.

Tačiau įsivaizduokite, jeigu dėjimas tiek pat būtų vertas NBA lygoje – LeBrono Jameso ar Blake'o Griffino taškų vidurkis būtų žymiai didesnis.

Turbūt ne vienas vaikystėje su draugais žaisdamas krepšinį yra pasakęs „įmečiau kiaurą“. Tai va, Šiaurės Korėjoje „kiauras“ tritaškis, t.y. metimas, nelietęs lanko, vertinamas keturiais taškais.

Krepšinio rungtynių metu ne kartą esame matę, kaip kuriai nors komandai pirmaujant 6–7 taškų skirtumu ir laikrodžiui rodant paskutines mačo sekundes, krepšininkai nebežaidžia, o pradeda vieni kitiems spausti rankas ir džiaugtis pergale. Šiaurės Korėjoje to nebūna, nes metimas, pataikytas per tris paskutines mačo sekundes, yra vertinamas net aštuoniais taškais.

Prisiminkime antrąsias LKL finalo rungtynes, kurias „Lietuvos rytas“ pralaimėjo 6 taškais ir įsivaizduokime, kad paskutinę mačo sekundę Renaldas Seibutis būtų įsmeigęs „kiaurą“ tritaškį – plius 12 taškų ir pergalė 6 taškų skirtumu atitektų „Lietuvos rytui“.

Skamba linksmai? Tada dar viena taisyklė, kuri apriboja tokių žaidėjų kaip Roberto Javtoko ar Shaquille'o O'Nealo naudingumą. Šiaurės Korėjoje už pramestą baudos metimą atimamas taškas. 

Pavyzdžiui, Sh.O'Nealas kartą žaisdamas „Pheonix Suns“ ekipoje per atkrintamųjų varžybų mačą su „San Antonio Spurs“ pataikė tik 9 baudos metimus iš 20, o jo komanda pralaimėjo 87:92. Jeigu galiotų Šiaurės Korėjos krepšinio taisyklės, skirtumas būtų kur kas didesnis.

Galbūt apie tokias taisykles verta pasvarstyti ir LKL vadovams? Žiniasklaidos susidomėjimas kaip mat išaugtų, padidėtų ir rungtynių lankomumas, o į jas žmonės pradėtų plūsti net iš užsienio. Juk naujovės visada įdomu.

O jeigu „Žalgiriui“ ir „Lietuvos rytui“ galiotų įprastos, o kitoms komandoms – Šiaurės Korėjos taisyklės? Galbūt LKL čempionais pirmą kartą istorijoje taptų „Sakalai“ ar „Juventus“.

Veiklusis Kim Jong-Unas galėtų imtis ir futbolo taisyklių tobulinimo – kiek galima žiūrėti į 22 vyrus ir vieną kamuolį. Jeigu pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, nuo antrojo kas dešimt minučių galėtume į aikštę įmesti dar po vieną kamuolį – ką manote?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius