2010 03 25

Šiškauską ir CSKA nuo Eurolygos finalo ketverto skiria vienas žingsnis

Ramūną Šiškauską ir Maskvos CSKA (Rusija) klubą nuo 2009–2010 metų Eurolygos sezono finalo ketverto Paryžiuje (Prancūzija) skiria vos vienas žingsnis. Ketvirtadienį CSKA namuose antrą kartą iš eilės 83:63 sutriuškino Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija) komandą ir išsiveržė ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių rezultatu 2:0.
R.Šiškauskas (raudona apranga) ir komandos draugai vėl supančiojo „Caja Laboral“ atakas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Caja Laboral“ krepšininkai. Svečiai iš Ispanijos pirmąsias 5 minutes šeimininkavo Universalioje sporto halėje – 0:6, 4:12.

Tačiau CSKA netrukus laimėjo atkarpą rezultatu 13:2 ir perėmė iniciatyvą. Dar prieš didžiąją pertrauką šeimininkai jau buvo susikrovę dviženklį pranašumą (34:23), o galingai žaisdami trečiame mačo kėlinyje (59:36) išsprendė visus klausimus.

Ketvirtas kėlinys tebuvo formalumas – CSKA šventė dar vieną nesunkią pergalę 83:63 (19:18, 16:12, 24:11, 24:22) ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį rezultatu 2:0.

R.Šiškauskas vėl buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Lietuvis per 33 aikštelėje praleistas minutes surinko 14 taškų (3/5 dvitšk., 2/3 tritšk., 2/2 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, po krepšiais sugriebė ir perėmė po 3 kamuolius, kartą suklydo ir triskart pažeidė taisykles.

14 taškų nugalėtojams pridėjo ir Viktoras Khriapa (6 atk. kam.). Po 12-a į „Caja Laboral“ krepšį įmetė Zoranas Planiničius ir Trajanas Langdonas, 10 – J.R.Holdenas ir Popsas Mensah-Bonsu.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė po 11 taškų surinkę Tiago Splitteris ir Mirza Teletovičius. 10 pelnė Lioras Eliyahu, 9 – Pau Ribas, 8 – Fernando San Emeterio.

Iki Eurolygos finalo ketverto praėjusio sezono finalininkams CSKA krepšininkams liko vos vienas žingsnis, kurį jie galės žengti jau kovo 30 dieną, kai Vitorijoje vyks trečiasis poros atkrintamųjų varžybų serijos mačas.