2009 05 01

Šiškauskas atvedė Maskvos CSKA į Eurolygos finalą (nuotraukos, komentarai, video)

Pirmajame ULEB Eurolygos pusfinalyje penktadienį čempionų titulą ginantis Maskvos CSKA po permainingos kovos 82:78 (12:21, 20:15, 22:20, 28:22) įveikė ispanų „Barcelona“ ekipą ir ketvirtą kartą iš eilės pateko į turnyro finalą. Rungtynių herojumi tapo maskviečių lyderis Ramūnas Šiškauskas, pelnęs net 29 taškus.
R.Šiškauskas patenkintas savo pasirodymu
R.Šiškauskas turėtų būti patenkintas savo pasirodymu pusfinalyje. / Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr.

Eurolygos finale sekmadienį Maskvos CSKA susirgums su graikų Atėnų „Panathinaikos“ komanda. Pastaroji antrajame pusfinalyje penktadienį 84:82 įveikė kitą graikų komandą Pirėjo „Olympiacos“.

„Panathinaikos“ žvaigždė Šarūnas Jasikevičius gali tapti pirmuoju krepšininku, kuriam pavyko laimėti Eurolygą su trimis skirtingomis komandomis, o R.Šiškauskui tai galimybė iškovoti trečią Eurolygos čempiono vardą iš eilės.

Dvikovą kiek netikėtai sėkmingai pradėjo „Barcelona“ komanda. Po tritaškių liūties katalonai įpusėjus pirmam kėliniui išsiveržė į priekį net 17:6, tačiau po nokdauno atsigavę maskviečiai puolė vytis varžovus. Sėkmingai – dar prieš įpusėjant dvikovai jie išlygino rezultatą 30:30.

Po pertraukos vyravo lygus žaidimas tašką, kol galiausiai paskutiniame ketvirtyje iniciatyvos ėmėsi R.Šiškauskas. Po jo 11 taškų iš eilės Maskvos CSKA pirmą kartą šiame mače susikrovė 6 taškų persvarą 67:61. Per ketvirtą kėlinį lietuvis pelnė net 18 iš 28 savo komandos taškų.

Visos „Barcelona“ žaidėjų pastangos per paskutines minutę pavyti varžovus baigėsi nesėkme. Rusijos čempionai atlaikė katalonų spaudimą ir šventė pelnytą pergalę. Nugalėtojams R.Šiškauskas per 24 minutes pelnė 29 taškus (4 dvitaškiai iš 8, 4 tritaškiai iš 6, 9 baudos metimai iš 10) ir atkovojo vieną kamuolį.

Prie pergalės 15 taškų pridėjo Trajanas Langdonas, po 9 – Viktoras Chriapa ir Matjažas Smodišas. „Barcelona“ ekipoje išsiskyrė Davidas Andersenas – 24 taškai. Po 13 taškų – Jaka Lakovičiaus ir J.C.Navarro sąskaitose.