2010 03 04

Šiškauskas ir Maskvos CSKA – Eurolygos ketvirtfinalyje

Maskvos CSKA klubas su Ramūnu Šiškausku užsitikrino Eurolygos „Top-16“ varžybų G grupės nugalėtojo vardą ir vietą kitame etape. Trečiadienį Rusijos čempionai išvykoje nelengvai 76:70 (24:10, 9:8, 16:22, 27:30) įveikė ispanų Malagos „Unicaja“ ekipą.
CSKA nesuklupu Malagoje
CSKA nesuklupo Malagoje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po agresyvios ir sėkmingos pradžios praėjusių metų Eurolygos čempionai sulėtino tempą ir vis labiau klimpdami aikštės šeimininkų gynyboje stengėsi išlaikyti įgytą pranašumą.

Paskutiniame kėlinyje ispanai varžovams užkūrė tikrą pirtį ir sugebėjo sumažinti skirtumą iki 3 taškų (66:69), tačiau svečiai sėkmingai žaidė likusias dvi minutes iki rungtynių pabaigos ir išvengė nesėkmės.

CSKA krepšininkai taikliau atakavo krepšį ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 35:29, tačiau klydo neįprastai daug – net 18 kartų („Unicaja“ – 12). Ketvirtą pergalę penktose G grupės rungtynėse iškovojusiai rusų ekipai daugiausia taškų pelnė R.Šiškauskas.

Lietuvis per 36 minutes pelnė 16 taškų (2/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo 5 ir perėmė vieną kamuolį, atliko du rezultatyvius perdavimus ir suklydo net 5 kartus. Prie pergalės Saša Kaunas pridėjo 14 taškų, Andrejus Voroncevičius – 13 taškų, Viktoras Chriapa – 11 (8 rez. p.).

Malagos komandoje išsiskyrė Omaras Cookas. Jis pelnė 17 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. 15 taškų pridėjo Georgias Printezis, 14 – Zabianas Dowdellas. „Unicaja“ patyrė ketvirtą pralaimėjimą penktose rungtynėse ir prarado šansus kovoti dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Deja, bet maskviečių pergalė nubraukė ir Kauno „Žalgirio“ viltis