2010 04 01

Šiškauskas su CSKA dramatiškai pateko į Eurolygos finalo ketvertą

Ramūnas Šiškauskas tapo antruoju Lietuvos krepšininku po Lino Kleizos, kuris gegužės 7–9 dienomis Paryžiuje varžysis Eurolygos finalo ketverte. R.Šiškauskas ir Maskvos CSKA ketvirtadienį tik po dramatiškos kovos 74:70 (22:11, 8:27, 15:15, 29:17) svečiuose palaužė Vitorijos „Caja Laboral“ ekipą ir laimėjo ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių rezultatu 3:1.
R.Šiškauskas pelnė nugalėtojams pelnė 10 taškų
R.Šiškauskas pelnė nugalėtojams pelnė 10 taškų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mačo pradžioje savo salygas Vitorijos krepšinio arenoje „Fernando Buesa“ diktavo svečiai. Jie pamažu didino pranašumą, o vos prasidėjus antrai rungtynių atkarpai pirmavo jau net 13 taškų skirtumu (11:24).

Tačiau komandas tada tarsi kas pakeitė: „Caja Laboral“ per likusį laiką iki pertraukos pelnė net 27 taškus, o CSKA – vos šešis. Šeimininkai perėmė iniciatyvą (38:30) ir ją išlaikė iki ketvirto kėlinio.

Sužaidus 33 minutes „Caja Laboral“ dar turėjo dviženklę persvarą (59:49), tačiau tuomet stebuklus išdarinėti ėmė J.R.Holdenas. CSKA įžaidėjas pelnė 13 taškų iš eilės, o tritaškį dar pridėjus ir R.Šiškauskui rezultatas švieslentėje tapo lygus (64:64).

Užvirė tikras nervų karas, kuriame šaltakraujiškesni pasirodė CSKA krepšininkai. Svečiams pirmaujant vos vienu tašku (70:71) R.Šiškauskas pataikė tik vieną baudą (70:72) ir suteikė „Caja Laboral“ šansą, tačiau Fernando San Emeterio tritaškis bandymas net nelietė lanko.

R.Šiškauskas sugriebė kamuolį ir taikliais baudų metimais įtvirtindamas CSKA pergalę (70:74)  garantavo Rusijos čempionams kelialapį į Eurolygos finalo ketverto varžybas gegužės 7–9 dienomis Paryžiuje.

R.Šiškauskas nugalėtojams per 26 minutes pelnė 10 taškų (0/1 dvitšk., 2/3 tritšk., 4/6 baud.). Lietuvis dar sugriebė net 8 kamuolius, 4 rezultatyviai perdavė, blokavo varžovo metimą, tačiau triskart suklydo ir keturiskart pažeidė taisykles. Krepšininkas surinko 17 naudingumo balų.

Rezultatyviau už R.Šiškauską žaidė visas 40 minučių aikštelėje praleidęs J.R.Holdenas – 19 taškų. 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Sasha Kaunas, 16 taškų įmetė Trajanas Langdonas.

„Caja Laboral“ ekipoje išsiskyrė 23 taškus įmetės F.San Emeterio. 14 surinko Bradas Olesonas, 10 – Tiago Splitteris.