2011 11 09

Startavo Europos Iššūkio taurės turnyras, kuriame žaidžia septyni klubai su lietuviais

Antradienį prasidėjo trečiasis pagal pajėgumą senajame žemyne „EuroChallenge“ krepšinio turnyras, kuriame kovas aštuoniose grupėse pradėjo 32 komandos, tarp kurių ir septynios ekipos su lietuviais.
Simas Jasaitis
Simas Jasaitis / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Nesėkmingai A grupės turnyrą pradėjo abi lietuviškos komandos: Nitros „Bemaco SPU“ (Slovakija) su Dariumi Šilinskiu namuose 72:77 (19:26, 19:15, 17:20, 17:16) nusileido Oldenburgo „EWE Baskets“ (Vokietija) krepšininkams, o Petro Baločkos ir Povilo Šakinio Noršiopingo „Dolphins“ (Švedija) klubas išvykoje 75:89 (19:21, 19:29, 12:22, 25:17) pralaimėjo „Fuenlabrados“ (Ispanija) ekipai.

Mače Nitroje 17 minučių aikštelėje praleidęs D.Šilinskis prametė abu dvitaškius ir taškų nepelnė, tačiau sugriebė tris kamuolius, dusyk suklydo ir triskart prasižengė.

Ispanijoje vykusiame susitikime dvigubu dubliu pasižymėjęs P.Baločka per 25 minutes pelnė 11 (dvitaškiai 5/12, baudos 1/2) taškų, po krepšiais atkovojo 12 kamuolių, atliko du rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir prasižengė keturis sykius.

P.Šakinio sąskaitoje keturi (tritaškiai 1/4, dvitaškiai 0/3, baudos 1/2) taškai, trys sugriebti ir du perimti kamuoliai, du rezultatyvūs perdavimai bei pražanga.

C grupės turnyro starte pergalę iškovojo „BK Prostejov“ (Čekija) komanda su Arvydu Eututavičiumi, svečiuose 77:75 (18:20, 18:16, 24:22, 17:17) palaužusi Ivano Frankivsko „Goverla“ (Ukraina) ekipos pasipriešinimą.

25 minutes aikštelėje praleidęs lietuvis prie pergalės prisidėjo penkais (tritaškiai 1/2, dvitaškiai 1/6, baudos 0/2) taškais, trim atkovotais kamuoliais ir rezultatyviu perdavimu. Be to, jis kartą suklydo ir dusyk prasižengė.

Pirmosiose F grupės rungtynėse Valdemaro Chomičiaus treniruojamas Liubercų „Triumf“ (Rusija) klubas namuose 83:78 (22:23, 24:10, 19:25, 18:20) įveikė Alsto „Okapi Aalstar“ (Belgija) penketuką, o Valdo Dapkaus Nikosijos „ETHA Engomi“ (Kipras) komanda antrąsias grupės turnyro pirmojo turo rungtynes trečiadienį išvykoje žais su Edirnės „Olin“ (Turkija) ekipa.

Nesėkmingas startas buvo ir abiem G grupėje rungtyniaujantiems klubams su lietuviais: Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) komanda su Simonu Serapinu ir Benu Veikalu Baltarusijos sostinėje 71:79 (23:14, 16:23, 23:18, 9:24) nusileido vietos BC „Minsk-2006“ ekipai, o Simo Jasaičio Ankaros „Turk Telekom“ (Turkija) klubas savo aikštėje 74:82 (22:22, 21:16, 15:29, 16:15) turėjo pripažinti Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) krepšininkų pranašumą.

Rezultatyviausiai svečių gretose Minske žaidęs S.Serapinas per 37 minutes pelnė 17 (tritaškiai 3/9, dvitaškiai 2/6, baudos 4/4) taškų, sugriebė tris ir perėmė vieną kamuolį, sykį suklydo ir prasižengė tris kartus, o 24 minutes aikštelėje praleidęs B.Veikalas į šeimininkų krepšį įmetė vos du (tritaškiai 0/3, dvitaškiai 1/4) taškus, sugriebė du kamuolius ir triskart prasižengė.

Vienas prasčiausių rungtynių karjeroje sužaidęs S.Jasaitis per 22 minutes prametė abu tritaškius, atkovojo du ir perėmė vieną kamuolį bei po kartą suklydo ir prasižengė.