2012 02 23 /23:10

Stebuklas neįvyko: „Maccabi“ plėšte išplėšė pergalę iš „Žalgirio“ rankų – 70:66

Nuo 2004-2005 metų sezono, kai Eurolygoje buvo įvestas ketvirtfinalio etapas, į jį dar niekada nepateko klubas, „Top-16“ etapą pradėjęs keturiais pralaimėjimais. To nepavyks padaryti ir Kauno „Žalgiriui“.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai Tel Avive pralaimėjo ir penktąsias „Top-16“ rungtynes, taip palaidodami net menkiausius šansus išsikapstyti iš H grupės. „Maccabi“ klubui „Žalgiris“ pralaimėjo rezultatu 66:70 (25:11, 12:22, 12:11, 17:26).

Taigi kitos savaitės namų rungtynės su Kantu „Bennet“ žalgiriečiams tebus formalumas.

Išbarstė 17 taškų pranašumą

1 kėlinys. „Žalgiris“ rungtynes pradėjo tiesiog fantastiškai. Sonny Weemso, Dainiaus Šalengos ir Pauliaus Jankūno taškų dėka kauniečiai spurtavo 14:3. Ir tai nebuvo viskas. DeJuanas Collinsas kėlinio pabaigoje smeigė du tritaškius iš eilės ir padidino „Žalgirio“ pranašumą iki 14 taškų (11:25). „Žalgiris“ per pirmą ketvirtį pataikė 4 tolimus metimus iš 8, tuo tarpu „Maccabi“ prametė visus 4 tritaškius.

2 kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ nemažino apsukų. Penki iš eilės S.Weemso taškai sukrovė „Žalgiriui“ rekordinę 17 taškų persvarą. Tačiau netrukus viskas apsivertė aukštyn kojomis. „Maccabi“ pagerinus gynybą, „Žalgiris“ ėmė klsyti ir svaidyti pro šalį. Spurtavę 12:0 šeimininkai sumažino atsilikimą iki penkių taškų (25:30). Nors „Maccabi“ krepšininkams buvo pavykę priartėti iki 2 taškų (33:35), persverti rezultato dar iki didžiosios pertraukos šeimininkai nepajėgė. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ buvo priekyje 33:37.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./DeJuanas Collinsas

3 kėlinys. Trečias kėlinys nebuvo rezultatyvus. Komandos lėtai rinko taškus, ir tai buvo į naudą „Žalgiriui“, kuriam netgi buvo pavykę susigrąžinti dviženklę persvarą (35:45). Vis dėlto kėlinio pabaigą vėl sėkmingiau sužaidė „Maccabi“. Po trijų kėlinių „Žalgiris“ vis dar turėjo 5 taškų pranašumą – 45:49.

4 kėlinys. Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirį“ užklupo „Maccabi“ tritaškių lietus. Sėkmingai iš toli atakavo Davidas Blu ir Devinas Smithas. „Maccabi“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (50:49). Kartais „Žalgiris“ atsakydavo tuo pačiu, tačiau skylės gynyboje neleido susigrąžinti iniciatyvos. Galiausiai „Maccabi“įgijo 7 taškų pranašumą. Bet ir tuomet „Žalgirio“ viltys dar nebuvo žlugusios.

Paskutinės 24 sekundės. Per paskutinės 24 sekundes, kai komandas skyrė trys taškai, „Žalgiris“ turėjo net dvi galimybes rezultatą išlyginti, tačiau nė viena nepasinaudojo. S.Weemsas, atrodė, metė visiškai laisvas iš toli, tačiau lyg iš niekur atsidūręs D.Smithas blokavo žalgiriečio metimą ir pabėgo į greitą ataką. Tiesa, iš po krepšio D.Smithas prametė, taip suteikdamas dar vieną šansą „Žalgiriui“. Tuomet visiškai laisvas prie tritaškio linijos atsidūrė D.Collinsas, tačiau... ir jis buvo netaiklus. Richardas Hendrixas baudos metimu įtvirtino „Maccabi“ pergalę – 70:66. Tai jau penktoji „Maccabi“ pergalė prieš „Žalgirį“ iš eilės.

Išvykų prakeiksmas

Šį sezoną „Žalgiris“ laimėjo vos ketverias Eurolygos rungtynes iš 15-ikos. Skambesniu laimėjimu galima vadinti tik namuose pasiektą pergalę prieš Malagos „Unicaja“. Tuo tarpu kitos trys pergalės pasiektos ne prieš pačius grėsmingiausius varžovus – dukart įveikta Bambergo „Brose Baskets“, kartą – „Zagreb“ ekipa.

Įdomu tai, kad „Žalgiris“ Eurolygos „Top-16“ etape išvykoje nėra laimėjęs nė karto per pastaruosius 8 metus. Nuo 2004-ųjų besitęsianti tragiška serija skaičiuoja jau 20 nesėkmių iš eilės.