2013 08 31

Pirmojo sezono trofėjaus „Žalgiriui“ nuskinti nepavyko: Stepono Butauto taurę iškovojo Rygos VEF

Šeštadienį Kauno sporto halėje Stepono Butauto taurės turnyro finale Kauno „Žalgiris“ siekė pirmojo sezono trofėjaus. Tačiau šis atiteko kaimynų latvių klubui, Rygos VEF. Įtemptose rungtynėse VEF laimėjo dviejų taškų persvara – 72:70 (16:17, 19:17, 24:15, 13:21).
Rungtynių akimirka / Evaldo Šemioto nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai praktiškai visų rungtynių metu vijosi varžovus. Tiesa, po dviejų kėlinių latvių atotrūkis buvo vos vienas taškas, tačiau po trečiojo kėlinio jis padidėjo iki 10 taškų. Ketvirtajame kėlinyje užvirė nuožmi kova, kurią galiausiai laimėjo Ramūno Butauto auklėtiniai.

Net 35 taškus nugalėtojams pelnė Danielis Brownas, po 6 – Arturas Berzinis, Davis Gekas ir Viktoras Iljinas.

Žalgiriečių gretose išsiskyrė Paulius Jankūnas (18 tšk.), Artūras Milaknis (11 tšk.), Tadas Klimavičius (10 tšk.), Tomas Dimša ir Lukas Lekavičius (po 9 taškus).

Trečiąją vietą turnyre užėmė Dniepropetrovsko „Dnepr“ (Ukraina) ekipa, kurią treniruoja Valdemaras Chomičius, mažajame finale 77:72 (19:14, 22:18, 16:11, 20:29) įveikusi Rakverės „Tarvas“ (Estija) penketuką.

Tėvo garbei rengiamą turnyrą laimėjęs Ramūnas Butautas džiaugėsi, kad toks turnyras apskritai yra rengiamas: „Pirmiausia norėčiau padėkoti turnyro rengėjams. Man be galo malonu, kad mano tėvą prisimena, kad taip įprasminamas jo atminimas. Šis laikas gana ankstokas žaisti rungtynes, dar tik vyksta fizinis pasirengimas, todėl ačiū visiems dalyviams, kad sutiko jame išmėginti jėgas. Nors finalo rungtynės su „Žalgiriu“ buvo labiau simbolinės, nes ir mums, ir žalgiriečiams trūksta būrio pagrindinių žaidėjų, man be galo malonu, kad varžybas laimėjo būtent mano treniruojama komanda“.

Ramūnas Butautas su VEF komanda antrus metus iš eilės dalyvaujantis savo tėvo vardo turnyro finale praėjusiais metais turėjo stebėti, kaip jo auklėtiniai po pratęsimo 101:105 pralaimėjo „Žalgiriui“.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18 (5 atk. kam.), A.Milaknis 11, T.Klimavičius 10 (8 atk. kam.), T.Dimša 9, L.Lekavičius 9 (4 rez. perd.), V.Lipkevičius 6, K.Vecvagaras 3, J.Tamulis 3, M.Kupšas 0, T.Jogėla 0, E.Ulanovas 0.

VEF: D.Brownas 35 (5/7 dvit., 5/7 trit., 10/10 baud.), D.Geksas 6, A.Berzinis 6, V.Iljinas 6.

Vakar dienos pusfinalių susitikimuose tiek „Žalgiris“, tiek VEF lengvai susitvarkė su varžovais. R.Butauto treniruojami krepšininkai net 43 taškų skirtumu – 88:45 sutriuškino Valdemaro Chomičiaus vadovaujamą Dnetropetrovsko „Dnepr“ komandą.

„Žalgirio“ klubas – 92:66 įveikė Rakverės „Tarvas“ ekipą iš Estijos. Mūsų šalies komandos gretose pagrindą sudarė jaunieji krepšininkai. Tiesa, į pergalę kauniečius vedė Paulius Jankūnas ir Tadas Klimavičius pelnę atitinkamai 17 ir 15 taškų.