2014 11 13

Tadas Klimavičius Europos taurės turnyre išplėšė pergalę savo ekipai

Trečiadienį sužaista dar vienuolika 2014-2015 metų sezono Europos taurės (Eurocup) vyrų krepšinio turnyro penktojo turo rungtynių, kuriose keturi lietuviai pelnė 40 taškų.
Tadas Klimavičius
Tadas Klimavičius / facebook.com/basketsbonn nuotr.

Trečiąją pergalę antrosios konferencijos A grupėje iškovojo antroje vietoje esanti Mindaugo Katelyno Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) komanda, namuose 90:74 (24:14, 21:18, 17:17, 28:25) nugalėjusi pirmąją nesėkmę patyrusius grupės lyderius Strasbūro SIG (Prancūzija) krepšininkus.

Nepilnai pustrečios minutės (2:26) aikštelėje praleidęs lietuvis prametė dvitaškį ir taškų nepelnė, sykį suklydo ir dukart prasižengė.

Taip pat trečiąją pergalę iškovojo ir į trečiąją poziciją pakilo Tado Klimavičiaus ir Beno Veikalo Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) klubas, svečiuose 85:84 (20:32, 16:18, 20:18, 29:16) įveikusi ketvirtąją nesėkmę patyrusią grupės autsaiderę Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (Italija) ekipą su Rimantu Kaukėnu bei Kšištofu Lavrinovičiumi.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs B.Veikalas pelnė 18 taškų, sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo ir prasižengė 3 kartus. Per 24 minutes (24:09) jis pataikė 5 tritaškius iš 8, 1 dvitaškį iš 3 bei vienintelį baudos metimą.

T.Klimavičiaus sąskaitoje 12 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, blokuotas varžovo metimas ir viena klaida. Per nepilnas 24 minutes (23:42) jis pataikė 4 dvitaškius iš 10 bei realizavo 4 baudų metimus iš 8, tarp jų ir abu pergalingus, likus 10 sekundžių iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos.

R.Kaukėnas nebuvo įtrauktas į rungtynių protokolą, o K.Lavrinovičius į svečių krepšį įmetė 10 taškų, atkovojo 6 kamuolius, blokavo varžovo metimą bei po 3 kartus suklydo ir prasižengė. Per 18 su puse minutės (18:27) jis pataikė 1 tritaškį iš 6, 2 dvitaškius iš 3 bei realizavo 3 baudų metimus iš 4.

Pirmosios konferencijos A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Strasbūro SIG (Prancūzija) 4 1 378:378
2. Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) 3 2 416:355
3. Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) 3 2 418:440
4. Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) 2 3 373:376
5. Saragosos CAI (Ispanija) 2 3 418:423
6. Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (Italija) 1 4 368:399

Trečiąją pergalę trečiadienį iškovojo ir trečiojoje C grupės vietoje įsitvirtino Kęstučio Kemzūros treniruojamas Nimburko ČEZ (Čekija) klubas, svečiuose 66:65 (10:13, 24:19, 15:11, 17:22) įveikęs Sevilijos „Baloncesto“ (Ispanija) ekipą.

Kitų C grupės rungtynių rezultatai:

Šarlerua „Spirou Belgacom“ (Belgija) – Nansi SLUC (Prancūzija) 73:88
Romos „Acea“ (Italija) – Oldenburgo „EWE Baskets“ (Vokietija) 83:81

Pirmosios konferencijos C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Romos „Acea“ (Italija) 4 1 426:390
2. Nansi SLUC (Prancūzija) 4 1 385:359
3. Nimburko ČEZ (Čekija) 3 2 381:383
4. Sevilijos „Baloncesto“ (Ispanija) 2 3 371:370
5. Oldenburgo „EWE Baskets“ (Vokietija) 1 4 368:385
6. Šarlerua „Spirou Belgacom“ (Belgija) 1 4 357:401

Antrąją nesėkmę patyrė ir trečiojoje pozicijoje šešių ekipų D grupės turnyre liko Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) klubas, išvykoje 86:89 (12:15, 26:24, 22:23, 26:27) nusileidęs Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) komandai.

Antrosios konferencijos D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Kantu „FoxTown“ (Italija) – Ostendės „Telenet“ (Belgija) 68:60

Pirmosios konferencijos B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Salonikų PAOK (Graikija) – Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija) 80:60
Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) – Izmiro „Pinar Karsiayaka“ (Turkija) 75:63 Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) – Ventspilio „Ventspils“ (Latvija) 69:79

Antrosios konferencijos F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) 5 0 408:310
2. Salonikų PAOK (Graikija) 4 1 364:357
3. Izmiro „Pinar Karsiayaka“ (Turkija) 3 2 390:380
4. Ventspilio „Ventspils“ (Latvija) 2 3 356:363
5. Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija) 1 4 367:397
6. Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) 0 5 356:434

Į kitą varžybų etapą – „Last 32“ turnyrą – pateks keturi geriausi kiekvienos grupės klubai, prie kurių prisijungs dvylika į Europos klubinio turnyro ULEB Eurolygos „Top 16“ etapą nepatekusių komandų. Tada 32 ekipos bus padalintos į aštuonias grupes po keturias.

Dvi stipriausios grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius