2012 04 08

Tauras Jogėla ir Vytenis Čižauskas padėjo pasaulio rinktinei sensacingai įveikti amerikiečius

Tauro Jogėlos ir Vytenio Čižausko atstovaujama pasaulio jaunių rinktinė 84:75 nugalėjo bendraamžius iš JAV. „Nike Hoop Summit“ rungtynėse Portlande lietuviai surinko 7 taškus.
Vytenis Čižauskas
Vytenis Čižauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tai buvo vos ketvirtas kartas per „Nike Hoop Summit“ 15 metų istoriją, kai krepšininkai, surinkti iš viso pasaulio, įveikia talentingiausius JAV žaidėjus. Komandos žaidė beveik 11000 žiūrovų akivaizdoje „Rose Garden“ arenoje, kurioje rungtyniauja ir NBA žaidžianti Portlendo „Trail Blazers“ ekipa.

Šeimininkai buvo priblokšti nuo pat mačo pradžios, kai kanadiečio Andrew Wigginso vedami varžovai išsiveržė į priekį 10:0. Pirmojo kėlinio pabaigoje aikštelėje pasirodęs T.Jogėla pirmąją tašką surinko baudos metimu, o po to dėjimu užbaigė ataką. Po 10 minučių pasaulio rinktinė pirmavo 21:14. Protingai žaidusių ir gerai dėl kamuolių kovojusių svečių persvara dar labiau išaugo antrajame kėlinyje – 52:34.

Po didžiosios pertraukos amerikiečiai pamažu ėmė naikinti skirtumą. Shabazzas Muhammadas daugiausiai individualiomis pastangomis per trečiąjį kėlinį deficitą sumažino perpus – 55:64. Likus žaisti 4 minutes JAV ekipa pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai, bet nesugebėjo išlaikyti iniciatyvos ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą 75:84.

Pasaulio rinktinei vadovavęs Kanados ir Serbijos trenerių štabas labiausiai pasitikėjo savo šalių auklėtiniais, todėl abiem žalgiriečiams buvo skirtos mažesnės užduotys rungtynėse. T.Jogėla žaidė vos 6 minutes ir 35 sekundes, per kurias spėjo pelnyti 5 taškus (2/3 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), atkovoti 1 kamuolį ir dukart prasižengti.

V.Čižauskas aikštelėje praleido 12 minučių ir 45 sekundes, tačiau visą laiką žaidė sau neįprastoje atakuojančio gynėjo pozicijoje. Visi trys Vytenio mesti dvitaškiai apmaudžiai išsisuko iš krepšio, tačiau lietuvis atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir po du kartus suklydo bei prasižengė.

JAV rinktinės puolėjas S.Muhammadas pelnė 35 taškus ir pasiekė visų laikų „Nike Hoop Summit“ rezultatyvumo rekordą. Tuo tarpu pasaulio rinktinė kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 57:34.

Pasaulio rinktinė: A.Wigginsas 20 (7 atk. kam.), W.Zhelinas 19 (8 atk. kam.), D.Šaričius 13 (14 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Bennetas 7 (11 atk. kam.), T.Jogėla 5, M.Michalakas 5, A.Cvetkovičius 5, L.Westermannas 4, M.Delia 4 (7 atk. kam.), V.Čižauskas 2 (5 atk. kam.), P.Siame 0.

JAV: S.Muhammadas 35 (12/27 metimų, 9 atk. kam.), K.Andersonas 12 (10 atk. kam., 4 rez. perd.), G.Harrisas 8.