2015 02 23

„Nevėžis“ LKL turnyre pratęsė „Prienų“ pralaimėjimų seriją ir užsidirbo 1500 eurų

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate svarbią pergalę iškovojo „Nevėžio“ (5/22) krepšininkai. Trenerio Mindaugo Budzinausko vedama ekipa namuose 69:63 (24:25, 15:11, 12:13, 18:14) įveikė „Prienų“ (6/21) ekipą. Nuo lapkričio 27 dienos nė vienerių rungtynių nelaimėjusi „Prienų“ komanda šiandien nusileido 12-tą kartą iš eilės. „Prienai“ šį sezoną LKL pirmenybėse su „Nevėžiu“ žaidė pergalingai – įveikė 78:64 Kėdainiuose ir 79:70 Prienuose.
„Nevėžis“
„Nevėžis“ / Alfredo Pliadžio nuotr.

Šios dienos susitikimą šešiais taškais iš eilės pradėjo Vidmantas Sragauskis ir svečiai pirmavo 6:0. Šešiais taškais atsakė ir Joshua Crawfordas (8:10). Aikštelės šeimininkams labiau priartėti prie varžovų neleido taiklus Martyno Linkevičiaus tritaškis ir taiklūs Simono Kymanto baudų metimai 19:13.

Vis dėlto ketvirčio pabaigoje „Nevėžio“ krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau po pirmų 10-ies minučių minimalia persavara pirmavo „Prienai“ 25:24.

Antrą kėlinį aikštelės šeimininkai pradėjo spurtu 7:0 (31:25). Tačiau persvara Kėdainių ekipa džiaugėsi neilgai: Gediminas Maceina ir Dominykas Milka taikliais metimais priartino „Prienus“ (33:32). Pirmos rungtynių dalies pabaiga vėl buvo permaininga ir kuklia persvara džiaugėsi „Nevėžis“ (39:36).

Po trijų kėlinių „Nevėžis“ pirmavo 51:49.

Lemiamo ketvirčio metu iniciatyvos iš savo rankų neišleido „Nevėžio“ krepšininkai, kurie, likus žaisti trims minutėms iki kėlinio pabaigos, padidino atotrūkį 63:55.

Vidmantas Sragauskis pataikė iš toli, tačiau aikštelės šeimininkai atsakė įspūdinga ataka (67:60). Nors svečiai buvo sumažinę skitumą iki penkių taškų, tačiau rungtynių pabaigą užtikrintai sužaidė Kėdainių krepšininkai ir iškovojo pergalę 69:63.

Už šią pergalę „Nevėžio“ krepšininkai gavo 1 500 eurų premiją. Dar prieš šią akistatą buvo pranešta apie penkių ūkininkų įsteigtą „Ūkininkų fondą“, kuris, pergalės prieš „Prienų“ ekipą atveju, krepšininkus palepins solidžia 1 500 eurų premija.

„Nevėžis“: T.Davisas 18 tšk., (4 at. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam., 4 kld.), R.Biliartas 14 tšk., J.Crawfordas 11 tšk. (6 at. kam.), R.Camphoras 10 tšk. (8 at. kam., 7 rez. perd.).

„Prienai“: M.Linkevičius 17 tšk. (11 at. kam.), V.Sragauskis 12 tšk., G.Maceina 11 tšk.

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (24/2), lenkiantis vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ (23/3) ir praėjusio sezono bronzos medalininką Vilniaus „Lietuvos rytą“ (21/4).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):