Neištesėtas pažadas: Kauno „Žalgiris“ nusileido ir Stambulo „Galatasaray“

Martynas Pocius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nesugebėjo ištesėti trenerio Sauliaus Štombergo pažado ir iškovoti antrosios pergalės Eurolygos „Top 16“ etape. Ketvirtadienio vakarą Kaune rungtynėse su Stambulo „Galatasary“ ekipa „Žalgiris“ priešinosi tik pirmąją rungtynių dalį, o antroje palūžo prieš dėl vietos kitame etape besigrumiančius turkus.

„Žalgiris“ – „Galatasaray“ 72:84 (12:20, 23:18, 22:28, 15:18)

Po šio pralaimėjimo žalgiriečiai su viena pergale ir vienuolika pralaimėjimų išlieka F grupės autsaideriai. Šeštąją pergalę iškovoję Stambulo „Galatasaray“ krepšininkai sustiprino savo viltis užimti ketvirtąją vietą grupėje ir patekti į kitą etapą, tačiau juos dar gali aplenkti Krasnodaro „Lokomotiv“.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nedrąsiai pradėjo rungtynes ir jau po pirmojo kėlinio atsiliko aštuoniais taškais, tačiau antrajame ketvirtyje susiėmė ir Šarūno Jasikevičiaus pažadinti sumažino skirtumą iki trijų taškų. „Žalgirį“ į priekį vedė taiklūs tolimi metimai – pataikyta 10 iš 20-ies, tačiau kauniečių gynyba strigo labiau nei veržėsi puolimas. Laisvi iš toli atakavę Turkijos krepšininkai taip pat buvo taiklūs.

Antrojoje rungtynių pusėje prabudo iki tol puikiai dengtas Carlosas Arroyo. Jis vien per du paskutinius kėlinius pataikė penkis tritaškius, surinko 19 taškų ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausias buvo tris tritaškius pataikęs ir 19 taškų pelnęs Justinas Dentmonas. 14 taškų pridėjo Martynas Pocius.Artūras Milaknis pataikė net keturis tritaškius ir taip pelnė 12 taškų. Traumą išsigydęs Paulius Jankūnas surinko šešis taškus.

Tryliktojo turo susitikimą Kauno „Žalgiris“ balandžio 4 dieną svečiuose žais su Belgrado „Partizan“ ekipa, kurią pirmojo rato dvikovą namuose įveikė 89:77.

F grupėje pirmauja dešimt pergalių per vienuolika rungtynių iškovojęs bei vietą atkrintamosiose varžybose užsitikrinęs Maskvos CSKA klubas.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas (3/7 trit.) – 19, Martynas Pocius (1/7 dvit.) – 14, Artūras Milaknis (4/4 trit.) 12, Robertas Javtokas 10, Paulius Jankūnas (8 atk. kam.) – 6, Šarūnas Jasikevičius – 5, Mindaugas Kupšas – 4, Tomas Dimša – 2 tšk.

„Galatasaray“: Carlosas Arroyo (5/9 trit., 7 rez. perd.) – 19, Malikas Hairstonas (7/9 dvit.) 16, Manucharas Markoishvilis 13, Furkanas Aldemiras 10 taškų.

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Galatasaray“ 72:84

Dvitaškiai 16/42 (38 proc.) – 23/39 (58 proc.)
Tritaškiai 10/20 (50 proc.) – 12/29 (41 proc.)
Baudos 10/13 (76 proc.) – 2/5 (40 proc.)
Atkovoti kamuoliai 30 – 40
Perimti kamuoliai 8 – 6
Klaidos 9 – 11
Rezult. perdavimai 16 – 14
Blokuoti metimai 4 – 2

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 72:84 (12:20, 23:18, 22:28, 15:18)

40 min. „Galatasaray“ ekipa įrodė, kad yra stipresnė ir verta kovoti dėl vietos tarp aštuonių geriausiųjų. Justinas Dentmonas dar pataikė du baudos metimus, tačiau tai jau negalėjo pakeisti rungtynių baigties.

38 min. R.Javtoko ir C.Arroyo dvitaškiai situacijos nepagerino. Dar vienas turkų tritaškis ir skirtumas jau buvo 14 taškų – 70:84.

36 min. Tritaškį pataikė ir J.Dentmonas – 68:79.

35 min. Skirtumą sumažino Martyno Pociaus tritaškis, tačiau gintis neskubėję žalgiriečiai leido iš toli įmesti ir varžovams – 65:79.

34 min. Turkai pelnė dar du taškus, o J.Dentmonas pataikė tritaškį, tačiau prastu žaidimu susirūpinęs S.Štombergas paprašė minutės  pertraukėlės – 62:76.

33 min. Antras iš eilės „Galatasaray“ lyderio tritaškis ir jau septynioliktas jo taškas – 59:72.

32 min. Pertrauka rungtynėse, kai Justino Dentmono mestas kamuolys įstrigo laikrodyje virš krepšio. Pirmuosius taškus šiame kėlinyje baudos metimais pelnė J.Dentmonas. C.Arroyo atsakė tritaškiu – 59:69.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 57:66 (12:20, 23:18, 22:28)

30 min. Jau ketvirtą iš keturių mestų tritaškių pataikė A.Milaknis. Deja, tritaškis įkrito ir varžovams. Su sirena mestas Mindaugo Kupšo dvitaškis taip pat pasiekė tikslą. Prieš lemiamą ketvirtį kauniečiai atsiliko devyniais taškais.

28 min. Visiškai laisvas paliktas tritaškį pataikė C.Arroyo – 52:61.

27 min. Pirmuosius taškus pelnė ir Mindaugas Kupšas – 52:58.

26 min. Prasidėjo tikras tritaškių šou – dar po vieną pataikė J.Dentmonas ir Zoranas Ercegas – 50:58.

25 min. Komandos apsikeitė tolimais metimais – po antruosius tritaškius pataikė A.Milaknis ir C.Arroyo. Netrukus A.Milaknis jau smeigė ir trečiąjį tolimą metimą – 47:54.

24 min. Pirmoje rungtynių dalyje tylėjęs C.Arroyo įsižaidė ir pataikė pirmąjį tritaškį. Saulius Štombergas nusprendė pasitarti – 41:52.

23 min. M.Hairstono ir F.Aldemiro dvitaškiai dar labiau atitolino varžovus – 41:49.

22 min. „Galatasaray“ pataikė dar du dvitaškius, o Martynas Pocius sumetė du baudos metimus – 41:44.

21 min. Justinas Dentmonas kėlinį pradėjo dviem dvitaškiais iš eilės, tačiau taiklia ataka atsakė ir turkai – 39:40.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 35:38 (12:20, 23:18)

20 min. Po R.Javtoko dvitaškio pirmą kartą šiose rungtynėse prabilo ir „Galatasaray“ lyderis C.Arroyo. Kėlinio pabaiga „Žalgiriui“ susiklostė itin sėkmingai – Artūras Milaknis pataikė tritaškį, o Martynas Pocius pelnė du taškus su pražanga. Pataikytas baudos metimas sumažino kauniečių atsilikimą iki trijų taškų.

18 min. Turkijos krepšininkas S.Guleris apdovanojo kauniečių krepšį dėjimu – 27:36.

17 min. Dvitaškiais pasižymėjo P.Jankūnas ir Š.Jasikevičius – 27:34.

16 min. E.Arslanas pelnė tritaškį ir dvitaškį dviejų atakų iš eilės metu. Š.Jasikevičius pakabino kamuolį R.Javtokui, kuris pelnė dar du taškus – 23:32.

15 min. Po Š.Jasikevičiaus perdavimo dar kartą pasižymėjo P.Jankūnas. Turkai atsakė dvitaškiu – 21:27.

14 min. Šarūno Jasikevičiaus tritaškis išjudino žiūrovus. Pirmuosius taškus pelnė ir po traumos sugrįžęs Paulius Jankūnas – 19:25.

13 min. Vieną baudos metimą pataikęs M.Hairstonas toliau didino savo taškų kraitį, o Tomo Dimšos dvitašis skriejo pro šalį. Saulius Štombergas paprašė minutės pertraukėlės – 14:25.

12 min. Turkai ir toliau laužė kauniečių gynybą – dar vienas lengvas dvitaškis iš po krepšio – 14:24.

11 min. Justinas Dentmonas pelnė pirmuosius savo taškus, tačiau kitoje aikštės pusėje laukė F.Aldemiro dėjimas į krepšį – 14:22.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 12:20

10 min. Turkai pataikė antrąjį tritaškį ir toliau tolo nuo „Žalgirio“. Kėlinį pabaigė varžovų dvitaškis. Po pirmojo kėlinio aikštės šeimininkai jau atsiliko aštuoniais taškais. Nesėkminga rungtynių pradžia.

8 min. Etatinis baudų metikas šiose rungtynėse Martynas Pocius pataikė tik vieną metimą iš dviejų – 12:15.

7 min. Turkai pataikė pirmąjį tritaškį ir atliko dėjimą. Penki taškai iš eilės padidino kauniečių atsilikimą – 11:15.

6 min. Robertas Javtokas pataikė dar vieną dvitaškį ir sumažino skirtumą iki vieno taško. Martyno Pociaus taiklūs baudos metimai išvedė kauniečius į priekį – 11:10.

5 min. Po puikaus F.Aldemiro dėjimo Turkijos ekipa vėl išsiveržė į priekį. Zoranas Ercegas pataikė dvitaškį ir dar labiau atitolino varžovus – 7:10.

3 min. Pirmąjį rungtynių tritaškį pataikė Martynas Pocius. Turkai atsakė dvitaškiu – 7:6.

2 min. Po dar vieno M.Hairstono dvitaškio rezultatą lyginti teko Robertui Javtokui – 4:4.

1 min. Pirmuosius kauniečių taškus pelnė į startinę sudėtį patekęs Tomas Dimša. Rezultatą išlygino M.Hairstono dvitaškis – 2:2.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas, Justinas Dentmonas, Martynas Pocius, Tomas Dimša.