2013 07 01

Tomo Masiulio treniruojama U-19 rinktinė pasaulio čempionate iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės

Čekijos sostinėje Prahoje vykstančiame pasaulio jaunimo iki 19-os metų krepšinio čempionate iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės ir kartu su Ispanijos rinktine tapo E grupės lydere.
Tomas Dimša, Augustinas Jankantis ir Denis Krestininas
Tomas Dimša, Augustinas Jankantis ir Denis Krestininas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tomo Masiulio treniruojama U-19 rinktinė po sunkios kovos 82:76 (8:21, 21:18, 20:8, 33:29) palaužė Kanados bendraamžius ir įsirašė ketvirtąją pergalę.

Lietuviai rungtynes pradėjo itin vangiai, nors pradžioje pirmavo 8:4, tačiau įkrito į duobę ir kanadiečiai pirmojo kėlinio pabaigą laimėjo 20:0.

Antrojo kėlinio metu žaidimas išsilygino ir lietuviai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki dešimties taškų – 29:39. Po didžiosios pertraukos mūsų šalies vaikinai smogė iš peties ir du iš eilės Justo Tamulio tritaškiai iki trečio kėlinio pabaigos likus žaisti beveik 4 minutes išlygino rezultatą – 41:41. Trečią kėlinį užbaigė taiklus Mantvydo Stašelio tritaškis – 49:47.

Lemiamas dešimt minučių lietuviai pradėjo spurtu 7:0 – visu pirmuosius taškus sumetė M.Stašelis (56:47). Netrukus Tomo Dimšos tritaškis pirmą kartą leido pirmauti dviženkle persvara – 69:59.

Kėlinio metu kanadiečiai dar buvo porą kartų priartėję (63:58 ir 67:61), tačiau likus žaisti dvi su puse minutės 7 taškus iš eilės įmetė Marius Grigonis ir atrodė, kad nugalėtojas abejonių nebekėlė – 74:63.

Vis dėlto mačo pabaigoje Kanados krepšininkai sugebėjo spurtuoti 11:3 ir likus 33 sekundėms priartėjo – 77:74. Tačiau mačo pabaigoje lietuviai pergalės iš rankų nebepaleido.

Lietuvai daugiausiai taškų pelnė: T.Dimša (4/10 trit.) 22, J.Tamulis (4/6 trit.) 14, M.Staselis (5 atk. kam.) ir M.Grigonis (1/7 trit., 9 atk. kam.) po 12, L.Lekavičius (5 rez. perd.) ir A.Jankaitis po 8.

Kanadai: T.Ennisas McIntyre'as (11/21 dvit., 7 atk. kam.) 28, T.Lylesas (8/15 dvit., 10 atk. kam.) 18, X.Rathanas Mayersas 10.

Po pergalės lietuviai jau užsitikrino patekimą į kitą varžybų etapą, tačiau stengsis iškovoti kuo aukštesnį grupės vietą. E grupėje taip pat 4 pergales turi Ispanija, viena mažiau – kartą pralaimėję koratai. Argentina, Kanada ir Iranas turi po pergalę ir 3 pralaimėjimus.

Kitas rungtynes lietuviai žais antradienį su Kroatija.