2009 02 12

Trečiadienio Eurolygos dvikovos

Trečiadienį sužaistos ketverios Eurolygos TOP 16 rungtynės. Sienoje susikovė dvi lietuvių savo gretose turinčios komandos ir Kšyštofo Lavrinovičiaus bei Rimanto Kaukėno „Montepaschi“ šventė triuškinamą pergalę.
Geriausisi iš lietuvių trečiadienį sekėsi Rimantui Kaukėnui
Geriausiai iš lietuvių trečiadienį sekėsi Rimantui Kaukėnui. / „Scanpix“ nuotr.

Lynnas Greeras 10.

Sopoto „Asseco Prokom“ pralaimėjimų serija Eurolygoje pasiekė apvalų skaičių – 10. Trečiosiose TOP 16 rungtynėse Tomo Pačėso auklėtiniai trečiadienį namie 68:93 (19:23, 13:27, 22:21, 13:22) turėjo pripažinti Pirėjo „Olympiakos“ pranašumą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sopoto „Asseco Prokom“ – Pirėjo „Olympiakos“
Sopoto „Asseco Prokom“ – Pirėjo „Olympiakos“

Pergalingą pranašumą svečiai įgijo per antrą kėlinį. Dominuodami po krepšiu graikai susikrovė dviženklę persvarą (34:24), o kėlinį baigę spurtu 11:2 įpusėjus mačui turėjo jau 18 taškų persvarą – 50:32.

Antroje mačo dalyje lenkai nepajėgė atsitiesti ir patyrė trečią nesėkmę TOP 16 etape bei dešimtą iš eilės skaičiuojant nuo reguliariojo sezono.

Tomas Pačėsas („Asseco Prokom“ vyr. treneris): „Mano nustebino komandos energijos trūkumas. Neįmanoma nugalėti tokios komandos kaip „Olympiakos“, kai didžioji dalis krepšininkų žaidžia prasčiau nei galėtų. „Olympiakos“ patvirtino savo, kaip vienų iš turnyro favoritų, vardą. Jų pasirodymas man tikrai paliko įspūdį.“

Panagiotis Giannakis („Olympiakos“ vyr. treneris): „Prieš rungtynes savo žaidėjams pasakiau, kad „Asseco Prokom“ yra labai pavojingi namie ir turime jų saugotis. Dabar galiu sakyti, kad tikrai esu patenkintas mūsų pasirodymu. Pranokome varžovus pagal atkovotus kamuolius ir pelnėme daug lengvų taškų greitomis atakomis. Tai buvo pergalės raktai.“

Mindaugas Katelynas 7.

Eurolygos TOP 16 E grupėje – trivaldystė. Iki tol nesuklupusi Milano „Armani Jeans“ pirmąją nesėkmę patyrė Vitorijoje, kur turėjo pripažinti rezultatyviausios Eurolygos komandos pranašumą. „Tau Ceramica“ šventė pergalę 108:90 (26:27, 29:19, 31:17, 22:27).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vitorijos „Tau Ceramica“ – Milano „Armani Jeans“
Vitorijos „Tau Ceramica“ – Milano „Armani Jeans“

Milano komanda koja kojon sugebėjo žengti tik pusantro kėlinio. Įpusėjus antram ketvirčiui „Armani Jeans“ pirmavo 38:37, bet „Tau Ceramica“ pelnė 8 taškus be atsako ir galutinai visoms  perėmė iniciatyvą.

Nesulaikomi puolime „Tau Ceramica“ krepšininkai sužaidus 25 minutes jau buvo pelnę 71 tašką. Nors ketvirtajame kėlinyje jų puolimas nuslopo, tai nesutrukdė iškovoti antros pergalės E grupėje.

Milano komandai atstovaujantis Mindaugas Katelynas per 13 minučių pelnė 7 taškus (1/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/3 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir kartą prasižengė.

Milano, Vitorijos ir Pirėjo „Olympiakos“ komandos dabar turi po 2 pergales ir dalijasi 1–3 vietas E grupėje.

Ramūnas Šiškauskas 2.

Beveik visas rungtynes pavyzdingai žaisdami Sienos „Montepaschi“ krepšininkai Eurolygos H grupėje iškovojo antrą pergalę. „Montepaschi“ namie 74:56 (11:10, 16:12, 26:15, 21:19) nugalėjo Maskvos CSKA, kuriai tai buvo pirmoji nesėkmė TOP 16 etape.

„Scanpix“ nuotr./Sienos „Montepaschi“ – Maskvos „CSKA“
Sienos „Montepaschi“ – Maskvos „CSKA“

Šiose rungtynėse CSKA pirmavo tik pirmo kėlinio viduryje (10:5), tačiau jau ketvirčio pabaigoje 6 taškus be atsako pelnė Sienos krepšininkai ir persvėrė rezultatą savo naudai (11:10). Spurtą italai tęsė ir antrajame kėlinyje, kurį „Montepachi“ pradėjo 9:2 bei įgijo saugų 8 taškų pranašumą (20:12).

26-ą mačo minutę Ramūnas Šiškauskas sumetė abi baudas ir kiek sumažino savo ekipos atsilikimą (36:30), bet šeimininkai vėl surengė spurtą 17:7, o taiklus Morriso Finley dvitaškis 29-ą minutę padidino Sienos ekipos atotrūkį iki 16 taškų (53:37).

Įspūdingą pasirodymą „Montepaschi“ tęsė ir paskutiniame ketvirtyje. 38-ą minutę po Viktoro Chriapos techninės pražangos Rimantas Kaukėnas sumetė abi baudas, vėliau tritaškį pridėjo Terrellas McIntyre‘as ir Sienos ekipos atotrūkis buvo šoktelėjęs net iki 23 taškų (72:49).

Nugalėtojams R.Kaukėnas per 21 minutę pelnė 18 taškų (6/8 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 6/7 baudų), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau sykį suklydo ir 3 kartus prasižengė.

K.Lavrinovičius per 25 aikštėje praleistas minutes surinko 4 taškus (1/3 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 8 ir perėmė 4 kamuolius, bet sykį suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Maskvos komandoje R.Šiškauskas per 34 minutes įmetė 2 taškus (0/3 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 4 kamuolius bei po kartą suklydo ir prasižengė.

Marcusas Haislipas 10.

Belgrado „Partizan“ toliau demonstruoja, kad namų aikštėje yra sunkiai palaužiama. Trečiose Eurolygos TOP 16 rungtynėse Serbijos klubas savo aikštėje 60:59 (10:11, 16:15, 18:15, 16:18) įrodė pranašumą prieš Malagos „Unicaja“ komandą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Belgrado „Partizan“ – Malagos „Unicaja“
Belgrado „Partizan“ – Malagos „Unicaja“

Visas rungtynes vykusi lygi kova kulminaciją pasiekė paskutinę minutę. Likus žaisti 40 sekundžių Carlosas Jimenezas dviem baudomis sumažino savo komandos atsilikimą iki 55:56, bet per kitą ataką, likus žaisti 19 sekundžių, Nivica Veličkovičius prasiveržė po krepšiu ir pataikęs dvitaškį grąžino „Partizan“ komandai 3 taškų persvarą.

Belgrado krepšininkai pasirinko pražangų taktiką, tačiau Omaro Cooko ranka nedrebėjo – jis sumetė 4 baudas. Tuo tarpu serbai iš 4 baudų pataikė tik 2 ir likus žaisti 4 sekundes ekipas teskyrė taškas – 60:59. O.Cookas per visą aikštę persivarė kamuolį, tačiau paskutinis jo metimas iš kelių metrų nuo krepšio net nelietė lanko ir Belgrado ekipa iškovojo antrą pergalę TOP 16 varžybose bei šeštą namie per 7 žaistas Eurolygos rungtynes.

Duško Vujosevičius („Partizan“ vyr. treneris): „Tai tikrai svarbi pergalė. „Unicaja“ jautė spaudimą po praėjusios savaitės pralaimėjimo namie Atėnų „Panathinaikos“ komandai ir norėjo reabilituotis Belgrade. Sugebėjome apriboti jų greitas atakas, tačiau nesustabdėme aukštaūgių. Rungtynių pabaigoje daug kartų klydome, todėl paskutinė minutė buvo labai dramatiška. Tačiau savo sirgalių dėka iškovojome pergalę.“

Aito Garcia Renesesas („Unicaja“ vyr. treneris): „Tai buvo atkaklios rungtynės. Prisidarėme problemų, nes nesugebėjome išsaugoti pranašumo, kurį turėjome pirmoje rungtynių dalyje. Trečiame kėlinyje prarado koncentraciją ir žaidėme labai blogai. Iki mačo pabaigos likus žaisti 4 sekundes prasižengėme, tačiau iš tiesų bandėme perimti kamuolį. Tai ir buvo viską lemiantis momentas.“