Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Triskart „Oro karalius“ Darius Sirtautas: „Dabar turbūt prajuokintumėm ir kalakutą su tais mūsų dėjimais“

Iš kairės treneriai: Tomas Stankevičius, Rolandas Urkis, Darius Sirtautas
Darius Sirtautas viduryje
Šaltinis: LKL.lt
0
A A

Likus vos dešimčiai dienų iki LKL „Žvaigždžių dienos“, lygos svetainė internete pakalbino triskart tokių švenčių „Oro karaliaus“ konkurso laimėtoją Darių Sirtautą. Pastarasis šypsosi, prisiminęs to laikmečio dėjimus.

Šiemet D.Sirtautas kartu su dar keturiais buvusiais „Oro karaliais“ bus komisijos nariai bei vertins dalyvių pasirodymus.

„Nors šventės formatas ir išliko tas pats, tačiau pasikeitė daug kas. Pradėkime, nuo salių – mes apie tokias net pasvajoti negalėjome. Bet kokiu atveju, tiek tada buvo svarbu, tiek dabar yra svarbu žaidėjams būti pastebėtiems ir įvertintiems. Tai tavo darbo, tavo meistriškumo pripažinimas“, – pokalbį su „Žinių radijo“ laida „LKL dienoraštis“ pradėjo D.Sirtautas.

– „Oro karaliaus“ konkursą laimėjot tris kartus. Daug jam rengdavotės?

– Pasakyčiau taip, kad tas savotiškas pasiruošimas būdavo per kiekvieną treniruotę. Kiekvienas krepšininkas turi kažkokias savybes. Snaiperis išmeta daug metimų, tas, kuris geriau deda – tobulina dėjimo būdus. Kartais su posūkiu, kartais su kažkokiu kitu technikos elementu. Dėjimas – tai tas pats metimas į krepšį, tik kažkiek efektingesnis. Tas, kas gali, taip ir užbaigia puolimą. Šis elementas šlifuojamas kasdieninėse treniruotėse. Tokio atskiro pasirengimo tam nereikia.

– Prisiminkim jūsų mikrodvikovas su Vaidu Jurgilu. Smagu buvo turėti savęs vertą priešininką?

– Taip, nors mes buvom visiškai skirtingo stiliaus žaidėjai, mūsų dvikovos įsiminė daug kam. Aš gynėjas, Vaidas sunkusis kraštas. Vaidas turėjo savo dėjimų arsenalą, mano arsenalas buvo kitoks. Apskritai, mes draugai ir aikštėje, ir gyvenime. Vaidas garsėjo savo dėjimais su dviem kamuoliais.  Dabar turbūt prajuokintumėm ir kalakutą su tais mūsų dėjimais.

– Ko gi tie kalakutai juoktųsi?

– Kai įstojau į Kūno kultūros akademiją, o tai buvo jau ne akmens amžiaus laikai, jeigu per rungtynes įdėdavai į krepšį, apie tai visi kalbėdavo. Jeigu bandydavai padaryti vadinamąjį „Alley-oop“ net ne su dėjimu, o su paprastu metimu iš oro, tai apskritai būdavo istorinis įvykis, apie kurį visi turėdavo kalbėti bent savaitę. Per tuos 15 metų viskas pasikeitė, pasikeitė ir krepšinis. Krepšininkai dabar greitesni, plastiškesni, aukštesni, šoklesni.

– Ką laikytumėte favoritu šiemet laimėti oro karaliaus konkursą?

– Praėjusiais metais buvo madinga pašokti, persimesti kamuolį tarp kojų ir įdėti. Sunkus veiksmas. Dabar populiarus dėjimas – pašokus apsukti kamuolį aplink nugarą. Taip, kad sunku pasakyti, kas nugalės. Gal kuris krepšininkas parodys kažką įdomesnio. Š.Beniušis gins titulą, tad bus įpareigotas pademonstruoti kažką įdomaus. Neaišku, kokių stebuklų bus paruošęs studentas. Pačiam bus įdomu pasižiūrėti ir įvertinti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek