2009 07 19

Turnė po Kiniją baigėsi pralaimėjimu

Rezervinė Lietuvos krepšinio rinktinė sekmadienį baigė turnė po Kiniją. Deja, išvengti pralaimėjimo kartėlio mūsiškiams nepavyko – kupinose aistrų rungtynėse lietuviai rezultatu 76:85 (20:18, 12:26, 25:19, 19:22) nusileido Azijos čempionatui besirengiančiai, tačiau be traumuoto Yao Mingo žaidžiančiai nacionalinei Kinijos rinktinei.
Kauno sporto halėje vyko draugiškos vyrų krepšinio rungtynės. Savo jėgas išbandė Ramūno Butauto treniruojama Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė ir Europos čempionatui besirengianti 20-mečių rinktinė
Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė M.Gecevičius - 16 taškų. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Kinija

Trečiasis poros mačas per pastarąsias penkias dienas – pirmus du lietuviai laimėjo 82:77 ir 67:63 – prasidėjo kova taškas į tašką.

Ir nors mūsiškiams pavyko laimėti pirmą susitikimo atkarpą (20:18), antrajame kėlinyje jų žaidimas tiesiog sugriuvo: kinai spurtavo 20:4 ir įgijo dviženklę persvarą (22:38). Kiek atsigavę lietuviai pristabdė šeimininkų spurtą, tačiau prieš didžiąją pertrauką ekipas vis dar skyrė 12 taškų (32:44).

Pailsėję lietuviai ėmė mažinti varžovų pranašumą, tačiau tai daryti jiems sekėsi ne taip greitai, kaip turbūt norėjosi. Tad po trijų kėlinių mūsiškių deficitas siekė 6 taškus (57:63).

Svečiai ketvirtajame kėlinyje bandė perimti vadeles į savo rankas, tačiau sėkmingai lietuvių krepšį bombarduodami kinai atsilaikė ir šventė pergalę rezultatu 76:85.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Martynas Gecevičius (16 tšk.), Michailas Anisimovas (14 tšk.), Renaldas Seibutis (13 tšk.) ir Mindaugas Katelynas (10 tšk.).