2011 12 07

Uraganiškos „Panathinaikos“ atakos suniokojo „Žalgirio“ gynybą ir privertė kapituliuoti

„Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai atkaklios kovos neišvydo: beviltiškai sužaidęs antrąjį kėlinį Kauno „Žalgiris“ Eurolygos čempionams Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams pralaimėjo 35 taškų skirtumu – 59:94.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynės prasidėjo keturiais Roberto Javtoko, tuo tarpu „Panathinaikos“ per pirmąsias tris minutes nepelnė nė taško. Vis dėlto į varžovų gynybos pinkles netrukus įklimpo ir „Žalgiris“.

Per pirmuosius du kėlinius „Žalgiris“ suklydo 11 kartų, pataikė tik 2 tolimus metimus iš 11 (18 proc.) ir beviltiškai gynėsi nuo greitų „Panathinaikos“ atakų.

Svečiai, antrąjį kėlinį laimėdami 26:5, „Žalgirį“ pasiuntė į gilų nokdauną. Kauniečių lyderis Sonny Weemsas iki didžiosios pertraukos surinko vos 3 taškus, pramesdamas net tris baudos metimus iš keturių.

Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ atsilikinėjo 19:41.

Atsibusti trečiajame kėlinyje „Žalgiriui“ nepavyko. Kaip ir buvo galima tikėtis, po pertraukos „Panathinaikos“ ėmė regzti ilgas pozicines atakas, kurias dažniausiai baigdavo taškais, ir taip toliau didino persvarą. Vienu metu jie pasiekė 32 taškus (31:63), o trečiasis kėlinys baigėsi rezultatui esant  38:65.

Ketvirto kėlinio pradžioje „Panathinaikos“ atleido gniaužtus ir „Žalgiriui“ pavyko kiek sumažinti atsilikimą (50:71). Nesportine pražanga buvo nubaustas Šarūnas Jasikevičius (bandydamas perimti kamuolį iš Marko Popovičių netyčia pataikė kroatui į veidą), S.Weemsas dvi atakas baigė dviems taškais su pražanga.... Tačiau „Panathinaikos“ netruko susigrąžinti 30 taškų persvarą (53:83). Vėliau ją padidino iki rekordinės 35 taškų ribos (56:91). Tokiu skirtumu rungtynės ir baigėsi – 59:94.

„Žalgiris“ pataikė vos 12 baudos metimų iš 23 (52 proc.), vos 3 tritaškius iš 17 (17 proc.) ir perėmė vos 2 kamuolius. „Panathinaikos“ šiame mače suklydo vos du kartus, o iš dviejų taškų zonos atakavo fantastiniu 66 proc. taiklumu.

„Žalgiris“: Sonny Weemsas 16 (12 atk. kam., 6 kl.), Marko Popovičius 14, Robertas Javtokas ir Mantas Kalnietis po 8, Mindaugas Kuzminskas 6.

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas ir Stevenas Smithas po 17, Mike'as Batiste'as 13.Šarūnas Jasikevičius per 15 minučių pelnė 6 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Komandų statistika
„Žalgiris“   „Panathinaikos“
59 Taškai 94
19/39 (48 proc.) Dvitaškiai 34/51 (66 proc.)
3/17 (17 proc.) Tritaškiai 7/18 (38 proc.)
12/23 (52 proc.) Baudų metimai 5/9 (55 proc.)