2011 03 11

Utenos „Juventus“ krepšininkai užtikrintai pateko į BBL Iššūkio taurės finalą

Utenos „Juventus“ krepšininkai perrašė klubo istoriją. Penktadienį atsakomosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) pusfinalio rungtynėse Roberto Giedraičio auklėtiniai namuose 94:74 (32:16, 27:24, 22:19, 13:15) sutriuškino Klaipėdos „Neptūno“ klubą, atsirevanšavo už nesėkmę svečiuose 79:82 ir pirmą kartą nuo to laiko, kai klubas tapo profesionalus, pateko į finalą.
Rungtynių akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

Ši pergalė uteniškiams ne tik suteikė galimybę grumtis dėl trofėjaus, bet ir atvėrė galimybes kovoti dėl kelialapio į Elito divizioną. Finale uteniškiai susitiks su Kauno KK „Kauno“ komanda, kuri kitoje pusfinalio serijoje įveikė Panevėžio „Techasą“.

Atsakomąjį mačą spurtu 7:0 pradėję uteniškiai viso mačo metu neleido suabejoti savo pranašumu. Sužaidus keturias minutes Aurimas Kieža dvitaškiu su pražanga padidino „Juventus“ pranašumą iki dviženklio (19:7) ir varžovai jo sumažinti taip ir nesugebėjo iki mačo pabaigos. Dar pirmajame ketvirtyje uteniškių pranašumas pasiekė šešiolikos taškų ribą (32:16), o antrojo kėlinio viduryje aikštės šeimininkai dar labiau atitrūko – 51:33.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui A.Kieža pirma kartą leido Utenos komandai įgyti dvidešimties taškų pranašumą (61:41) ir nors varžovams buvo pavykę priartėti (47:61), aikštės šeimininkai neturkus atstatė „Status quo“ – 67:47.

Gausiai susirinkusius žiūrovus iš savo vietų pakėlė įspūdingi Vaido Čepukaičio ir Gintauto Matulio dėjimai, o dar labiau nutolti Utenos klubui sutrukdė tik netikslūs baudų metimai. Lemiamame ketvirtyje „Juventus“ komanda ramiai išlaikė solidų pranašumą ir laimėjo rungtynes rezultatu 94:74.

Nugalėtojams 19 taškų surinko Marius Prekevičius (6 rez. perd.), 13 – Vaidas Čepukaitis (8 atk. kam.), 12 – Gediminas Maceina (6 atk. kam.), po 11 – Aurimas Kieža (11 atk. kam.) ir Aurimas Adomaitis, 9 – Arūnas Vasiliauskas, 8 – Gintautas Matulis, 5 – Marius Pociukonis, 4 – Žydrūnas Urbonas, 2 – Jonas Elvikis.

Svečių gretose išsiskyrė Valdas Vasylius (18 tšk.), Martynas Mažeika (16 tšk.) ir Simas Galdikas (10 tšk.).