2014 06 16

VDU krepšininkai triumfavo turnyre Izraelyje

Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai trečią kartą tapo Iraelio Eilato mieste vykusio „The Friendship Games“ turnyro nugalėtojais. Finale lietuviai rezultatu 99:82 (24:14, 34:21, 17:26, 24:21) nugalėjo kroatų Zadaro universiteto komandą. Penktą kartą šiame turnyre dalyvaujanti VDU komanda, triumfavo trečiąjį kartą.
DSC_0666a
VDU krepšinio komanda - trečiąkart laimėjo turnyrą Izraelyje

Lietuviai nuo pat pirmų akimirkų aktyviai pradėjo spausti varžovus ir jau baigiantis pirmajam kėliniui turėjo dviženklį pranašumą. Antrajame kėlinyje VDU nemažino apsukų ir baigus pirmąją pusę atrodė, kad Zadaro universiteto krepšininkai nebeturi vilčių sukurti intrigos finaliniame mače. Prieš ilgąją pertrauką kauniečiai pirmavo 23 taškų skirtumu 58:35.

Po ilgosios pertraukos kroatai kibo lietuviams į atlapus. Skirtumas po truputį ėmė tirpti ir prieš paskutinį kėlinį komandas jau skyrė 14 taškų (75:61). Lemiamas ketvirtis prasidėjo kroatų spurtu 0:6 ir pirmą kartą po pirmojo kėlinio Zagrebo universitetas prie VDU priartėjo per mažesnį nei dviženklį skirtumą (75:67).

Tačiau, po A. Juknevičiaus minutės pertraukėlės lietuviai susiėmė ir rungtynes pabaigė pergalingai 99:82. Puikiai lemiamame ketvirtyje veikė Pauliaus Soroko ir Ryčio Juknevičiaus tandemas, kurie kartu pelnė 20 iš 24 paskutiniojo kėlinio taškų. Šie žaidėjai ir buvo rezultatyviausi komandoje P. Sorokas pelnė 28, o R. Juknevičius 22 taškus.

„Lošėmė kaip kumštis, vieni kitus palaikėmė, – po rungtynių teigė komandos vidurio puolėjas Airidas Nutautas. – Kroatai, tuo tarpu, nervinosi ir apeliavo į teisėjus. Nors įtampa laikėsi iki rungtynių pabaigos, išlaikėmė savo žaidimą ir šventėmė pergalę.“

VDU krepšininkams, tai buvo penktasis kartas, kuomet jie dalyvavo šiame turnyre. Pirmą kartą VDU dalyvavo 2008 metais, kuomet tapo turnyro nugalėtojais. 2009 metais lietuviai iškovojo antrąją vietą. 2012 metai vėlgi buvo pergalingi, o praėjusiais metais reikėjo tenkintis antrąja vieta.

Visus kartus VDU krepšininkai finale susitikdavo su Atėnų nacionaliniu technikos universitetu, kurie šio turnyro nugalėtojais yra tapę keturis kartus. „The Friendship Games“ vyko jau devintąjį kartą. Šiame turnyre dalyvauja įvairių religijų ir kultūrų šalys, šio turnyro tikslas parodyti, jog krepšinis gali suvienyti skirtingas tautas.