Vilniaus ekipa Eurolygoje ispanams priešinosi vos tris kėlinius: „Lietuvos rytas“ beviltiškai nusileido „Laboral Kutxa“ 64:85

Darius Songaila
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Vilniaus „Lietuvos rytas“
0

Trys kėliniai vilties ir tragiškas ketvirtasis kėlinys. Tokiu scenarijumi baigėsi trečiasis šio sezono Eurolygos mačas Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai. Vilniečiai nesugebėjo trečiadienį išlaikyti savo tvirtovės – sostinės „Siemens“ arenos – neįveiktos. Antrąją šio Eurolygos sezono dvikovą savo žiūrovų akivaizdoje žaidę Vilniaus krepšininkai nusileido ispanų Vitorijos „Laboral Kutxa“ komandai nepadoriai triuškinamu rezultatu 64:85 (20:25, 21:20, 13:17, 10:23).

SPORTO grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, diskutuok, sužinok dar daugiau įdomių naujienų. Spausk LIKE.

Dabar „Lietuvos rytas“ Eurolygos D grupėje savo sąskaitoje ir toliau turi vieną pergalę po trijų dvikovų, o ispanai – du laimėjimus bei vieną nesėkmę.

Nors rungtynių pradžioje neatrodė, kad viena iš komandų taps „bokso kriauše“, jau po trijų kėlinių „Lietuvos ryto“ ekipa galėjo po truputį kelti baltą vėliavą.

Per pirmąsias dvidešimt minučių tiek Vilniaus „Lietuvos rytas“, tiek ir Vitorijos „Laboral Kutxa“ turėjo šiokią tokią mažą persvarą. Sostinės žaidėjai pirmavo tik pirmojo kėlinio pradžioje – 14:10, o po to buvo priversti vytis ar bent jau lyginti rezultatą.

Po pirmųjų dešimties minučių ispanai pirmavo 25:20, bet Lietuvos klubas antrame ketvirtyje lipo ant kulnų oponentams ir 5 min. išlygino rezultatą 35:35.

Nors Vitorijos atstovai vėl spurtavo, prieš pat antrojo kėlinio pabaigą ir vėl švieslentėje buvo lygu – 41:41.

Net ir trečiasis kėlinys nebuvo tragiškas, nors „Laboral Kutxa“ klubas po truputį didino atotrūkį ir trečiojo kėlinio pabaigoje turėjo „milžinišką“ tai dvikovos atkarpai persvarą – 60:51.

Vilniečiams daugiausiai bėdų tuo metu pridarė du buvę sostinės ekipos žaidėjai – lietuvis Rimantas Kaukėnas ir juodkalnietis Milko Bjelica. Šie krepšininkai terorizavo Vilniaus komandos gynybą ir pelnė labai reikalingus taškus. Vien tik M.Bjelica po trijų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 12 taškų.

„Lietuvos rytas“ „sugriuvo“ ketvirtame kėlinyje, kai pralaimėjo atkarpą 3:11 ir rezultatas tapo triuškinantis 57:73. Abi komandos nuo to laiko tik laukė finalinės sirenos, tačiau sėkmingiau kovoję ispanai dar sugebėjo susikrauti 21 taško persvarą – 85:64.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 14, Omaras Cookas 13 (10 rez. perd.), Darius Songaila 10, Juanas Palaciosas 9 (9 atk. kam.), Gediminas Orelikas 5, Steponas Babrauskas 4, Milenko Tepičius, Renaldas Seibutis, Eimantas Bendžius, Stevanas Jelovacas – po 2, Tautvydas Lydeka 1.

„Laboral Kutxa“: Andresas Nočioni 20 (9 atk. kam.), Milenko Bjelica 16, Leo Mainoldi, Rimantas Kaukėnas, Walteris Hodge (4 klaidos, 5 rez. perd.) ir Davidas Jelinekas – po 10, Tiboras Pleissas 9 (8 atk. kam.).

Statistika

„Lietuvos rytas“ – „Laboral Kutxa“ 64:85 (20:25, 21:20, 13:17, 10:23).

Dvitaškių pataikymas: 38 proc. (16/42) – 59 proc. (23/39)

Tritaškių pataikymas: 35 proc. (8/23) – 36 proc. (8/22)

Baudų pataikymas: 80 proc. (8/10) – 88 proc. (15/17)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 38

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 18

Perimti kamuoliai: 8 – 4

Klaidos: 15 – 14

Blokai: 3 – 2

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 2 0 155:137

2. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 2 1 243:239

3. Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) 1 1 178:158

4. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 1 1 176:166

5. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 2 201:236

6. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 0 2 166:183

Į antrąjį varžybų etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos.

Eurolygos turnyro atrankoje ir pagrindinėse varžybose namie iki šios dienos nepralaimėjusi „Lietuvos ryto“ ekipa buvo priversta nutraukti sėkmingąją seriją: vilniečiai „Siemens“ arenoje vykusioje atrankoje iškovojo visas tris pergales, o puikią pergalių seriją pratęsė jau pirmame D grupės mače. Spalio 17-ąją po pratęsimo sostinės žaidėjai įveikė graikų Atėnų „Panathinaikos“ su Jonu Mačiuliu 84:83.

Pergalę savo žiūrovų akivaizdoje startiniame Eurolygos mače iškovojo ir Vitorijos krepšininkai, kurie palaužė Tel Avivo „Maccabi“ 84:80. Tuo tarpu jau antrasis „Laboral Kutxa“ mačas turnyre ir pirmoji išvyka į varžovų kovų laukus baigėsi nemaloniai – „Panathinaikos“ sutrypė ispanų ekipą 95:74.

Dabar ispanai gali džiaugtis, kad turi vieną laimėjimą, iškovotą svetimoje aikštėje.

„Lietuvos ryto“ žaidėjai po šios dienos Eurolygos dvikovos vis dar turi gerą laimėjimų balansą, tačiau pastarosios trejos rungtynės mūsiškiams baigėsi antausiais. Po 12 šio sezono mačų Vilniaus klubas iškovojo 9 pergales, tačiau trijuose mačuose patyrė nesėkmes: problemos prasidėjo praėjusią savaitę, kai vilniečiai Eurolygos rungtynėse išvykoje nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ 53:68 ir VTB Jungtinės lygos mače namie neatsilaikė prieš Kazanės „Uniks“ 62:75.

„Dabar – nedidelis nuosmukis. Bet, manau, nereikia panikuoti – laikysimės savojo kurso ir išliksime pozityvūs“, – sakė „Lietuvos ryto“ treneris vokietis Dirkas Bauermannas.

Kitas rungtynes „Lietuvos rytas“ taip pat žais savo arenoje – kitą ketvirtadienį, lapkričio 7 d., su žydų Tel Avivo „Maccabi“ atstovais.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: J.Palaciosas, O.Cookas, S.Babrauskas, M.Gecevičius, D.Songaila.

„Laboral Kutxa“ starto sudėtis: R.Kaukėnas, A.Nočioni, T.Pleissas, D.Jelinekas, W.Hodge'as.

Pirmieji taškus pelnė šeimininkai: pasižymėjo D.Songaila, tačiau Vitorijos krepšininkai atsakė keturiais.

Per 2 minutes komandos nutarė mažiau gintis ir daugiau skirti dėmesio puolimui – 9:8 pirmavo sostinės žaidėjai.

Po O.Cooko tritaškio 4 min. „Lietuvos rytas“ turėjo 4 taškų persvarą – 14:10, tačiau R.Kaukėnas pelnė savo 4-ąjį tašką šiame mače ir rezultatas buvo 14:12 vilniečių naudai. Jau kitoje atakoje A.Nočioni įmetė tritaškį ir persvėrė rezultatą „Laboral Kutxa“ naudai 15:14.

7 min. Vitorijos klubas įgijo 3 taškų persvarą – 19:16, tačiau pataikė vilniečių legionierius J.Palaciosas ir skirtumas tapo minimalus – 18:19.

8 min. J.Palaciosas pelnė 6-ąjį savo tašką, o „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį 20:19. Tačiau W.Hodge'as pelnė 4 taškus iš eilės ir paskutinę minutę svečiai pirmavo 23:20. Maža to – paskutinėmis kėlinio sekundėmis pataikė L.Mainoldi ir po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 25:20.

Antrasis kėlinys

Po beveik 1,5 min. „sausų“ minučių pirmieji taškus pelnė vilniečiai – pasižymėjo M.Tepičius – 25:22 Vitorijos naudai.

4 min. po E.Bendžiaus ir G.Oreliko dvitaškų vilniečiai pradėjo lipti varžovams ant kulnų – 26:27, o kitą minutę po tolimų abiejų ekipų metimų vilniečiai atsiliko 30:32.

Nemalonią staigmeną pateikė ir buvęs „Lietuvos ryto“ žaidėjas, o dabar Vitorijos atstovas M.Bjelica, kuris pelnė tritaškį. Tačiau jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė M.Gecevičius, o po taiklaus J.Palacioso dvitaškio 8 min. buvo lygu – 35:35.

Vis dėlto, ispanai ir vėl po kelių rezultatyvių atakų pabėgo 39:35, o šio spurto iniciatoriumi buvo tas pats M.Bjelica.

Gaila, bet R.Kaukėnas pabėgo nuo jį gynusio S.Babrausko ir pelnė du taškus – 41:36. Bet 9 min. savo dar vieną tritaškį įmetė M.Gecevičius, du taškus pridėjo D.Songaila ir paskutinę kėlinio minutę vėl buvo lygu 41:41.

„Lietuvos rytas“ praleido prie savo krepšio A.Nočioni ir jis pelnė taškus – 41:43. Vilniečiai turėjo šansą išlyginti skirtumą, tačiau suklydo O.Cookas. Šansas Vitorijos krepšininkams.

Sostinės žaidėjai suklydo gynyboje, du taškus nuo baudų linijos pelnė A.Nocioni ir „Laboral Kutxa“ po dviejų kėlinių pirmavo 45:41.

Daigiausia taškų po dviejų kėlinių „Lietuvos rytui“ pelnė: J.Palaciosas ir M.Gecevičius po 9, O.Cookas 6.

Ispanijos komandoje labiausiai pasižymėjo: A.Nočioni 13 taškų, M.Bjelica 7, W.Hodge'as ir R.Kaukėnas po 6.

Trečiasis kėlinys

Kaip ir pirmame kėlinyje, taip ir trečiame, pirmuosius taškus pelnė D.Songaila ir po 2 min. šeimininkai atsiliko 43:45.

Po sužaistų trijų minučių ir  W.Hodge'o dviejų taškų bei A.Nočioni pataikytų dviejų baudų „Laboral Kutxa“ pirmavo 49:43.  Padėtį gelbėjo O.Cookas, kuris pataikė dvitaškį ir 5  min. varžovai pirmavo 49:45.

6 min. čekas D.Jelinekas padidino tritaškiu savo ekipos persvarą iki 7 taškų – 54:47. Dvitaškiu atsakė R.Seibutis – 54:49.

Buvęs Vilniaus ekipos žaidėjas M.Bjelica ir toliau terorizavo buvusio savo klubo gynybą – ne tik sėkmingai kovojo dėl kamuolių, tačiau likus žaisti 2 min. pelnė tritaškį – 57:49.

Nors dvitaškį įmetė M.Gecevičius, Vitorijos ekipa toliau žudė Vilniaus komandą tolimais metimais: vėl pataikė tritaškį D.Jelinekas – 60:51. Tiesa, tuo pačiu atsakė ir M.Gecevičius.

Per paskutines keliasdešimt kėlinio sekundžių pasižymėjo tik svečiai ir jie po trijų kėlinių pirmavo 62:54.

Ketvirtasis kėlinys

M.Bjelica įmetė du taškus ir Vitorijos ekipa pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 64:54. Maža to – 2 min. M.Bjelica pelnė 16-ąjį tašką ir „Laboral Kutxa“ pirmavo jau 68:54. Tiesa, tuoj pat tritaškį įsūdė O.Cookas.

5 min. įsibėgėję svečiai pelnė penkis taškus be atsako ir pradėjo triuškinti „Lietuvos rytą“ 73:57.

Likus grumtis 3 min. „Laboral Kutxa“ po T.Pleisso penkių taškų serijos jau turėjo 20 taškų pranašumą – 80:60.

Per paskutinias 4 minutes ekipos nepelnė taškų: darė klaidas, nepataikė ir laukė rungtynių pabaigos.

Tiesa, likus kovoti 41 sek. nuo baudų linijos pataikė S.Babrauskas, tačiau tuoj pat tritaškiu atsakė A.Nočioni. Finalo mačo sirena skelbė, kad ispanai sutriuškino vilniečius 85:64.