2009 05 18

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – LKL čempionas (nuotraukos)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų titulą ketvirtą kartą klubo istorijoje iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Jie pirmadienį išvykoje 82:70 (20:26, 28:13, 19:22, 15:9) įveikė Kauno „Žalgirį“ ir laimėjo LKL finalo seriją iki keturių pergalių 4:1.
Vilniečių triumfas LKL finale
„Lietuvos ryto“ komanda po trejų metų grįžo į LKL sostą. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniams šis sezonas – auksinis. Vilniečiai laimėjo viską, ką tik įmanoma buvo laimėti šį sezoną – Prezidentų taurę, LKF taurę, Europos taurę, BBL taurę ir galiausiai pagrindinį mūsų šalies trofėjų – LKL aukso žiedus. Lietuvos čempionate „Lietuvos ryto“ komanda taip pat triumfavo 2000, 2002, 2006 metais.

Penktąsias finalo serijos rungtynes pirmadienį sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai (21:13), tačiau vilniečiai žingsnis po žingsnio ėmė mažinti skirtumą, kol galiausiai visiškai perėmė iniciatyvą.

„Lietuvos ryto“ komanda po pertraukos susikrovė net 18 taškų skirtumą (42:60), tačiau kauniečiai baltos vėliavos nekėlė ir sukandę dantis ėmė vytis varžovus. „Žalgiris“ sugebėjo priartėti iki 6 taškų (61:67), tačiau daugiau ką nors nuveikti pritrūko jėgų.

Martynas Gecevičius 7 3 1 0 0

Iš pradžių LKL finalo serijoje visišką pranašumą demonstravo šį sezoną jau keturis titulus iš tiek pat galimų laimėję vilniečiai. Pirmą amžinų varžovų mačą Kaune jie laimėjo 94:84 , o antroje dvikovoje sostinėje Europos taurės čempionai triumfavo triuškinamu 42 taškų skirtumu – 100:58.

Tačiau „Žalgiris“ sugebėjo atsitiesti ir savo aikštėje su kaupu revanšavosi iškovodamas serijoje pirmą pergalę 110:84. Ketvirtoje dvikovoje sostinėje pergalės dainas traukė vilniečiai tik po pratęsimo 100:94 sugebėję palaužti Kauno komandą.

Starto penketai
„Žalgiris“: P.Jankūnas, J.Mačiulis. D.Šalenga, Ž.Janavičius, M.Kalnietis.
„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis, Ch.Eidsonas, J.Sinica, A.Jomantas, M.Petravičius.

Pirmas kėlinys

Rungtynes komandos pradeda nervingai, pirmuosius taškus pelno M.Petravičius. Sužaidus pora minučių „Žalgiris“ priekyje 6:3. Pavyzdingai gindamiesi kauniečiai padidina savo pranašumą 13:3.

„Lietuvos ryto“ komanda atsigauna po šalto dušo ir ima ardyti varžovų gynybą taikliais tritaškiais. Kauniečiai į tai atsako sėkmingu žaidimu iš po krepšio – 21:13. Po pirmo kėlinio „Žalgiris“ pirmauja 26:20.

Antras kėlinys

Ch.Eidsono vedami vilniečiai tirpdo aikštės šeimininkų pranašumą iki minimumo – 26:25, o netrukus D.Zavackas tritaškiu lygina rezultatą 30:30. Įpusėjus ketvirčiui Ch.Eidsonas įspūdingu dėjimu iš viršaus persveria rezultatą svečių naudai – 32:34.

Vilniečiai nemažina apsukų ir po D.Zavacko dvitaškio išsiveržia į priekį 8 taškais – 34:42. „Žalgirio“ krepšininkai mėgina stabdyti varžovus, J.Mačiulis prasižengia trečią kartą. Trečią pražangą gauna ir A.Jomantas. D.Zavackas padeda atlaikyti žalgiriečių šturmą. Po dviejų kėlinių „Lietuvos ryto“ komanda priekyje 39:48.

„Žalgirio“ komandai 11 taškų pelnė J.Mačiulis, o vilniečių gretose išsiskyrė D.Zavackas ir Ch.Eidsonas, pelnę atitinkamai 12 ir 10 taškų.

Trečias kėlinys

Po pertraukos vilniečiai didina savo pranašumą iki 14 taškų – 39:53, tuo tarpu kauniečių puolimas stringa. Įpusėjus ketvirčiui po J.Sinicos tritaškio svečiai priekyje jau 18 taškų – 42:60.

Kauniečiai nėra linkę kelti baltos vėliavos ir po kelių sėkmingų atakų mažina skirtumą iki 10 taškų – 52:62. D.Šalenga tritaškiu toliau tirpdo varžovų pranašumą – 59:65. Po trečio kėlinio 61:67 pirmauja Vilniaus komanda.

Ketvirtas kėlinys

Emocijos aikštėje kaista, komandos daugiau dėmesio skiria gynybai. Per pora minučių komandos vos apsikeičia po taiklų dvitaškį. Kauniečiams spurtuoti nepavyksta, o „Lietuvos ryto“ komanda beveik įpusėjus ketvirčiui didina savo pranašumą iki 11 taškų – 63:74.

Aikštės šeimininkai šaudo tuščiais, o D.Zavackas likus žaisti tris minutes pataiko tritaškį – vilniečiai priekyje 66:79. Vilniaus ekipa neskuba, J.Mačiulis prasižengia penktą kartą. „Lietuvos ryto“ komanda iškovojo pergalę 70:82 ir po trejų metų pertraukos tapo LKL čempionais.