2011 06 06

Vilniaus savivaldybės komanda krepšinio aikštelėje pranoko kauniečius

Praėjusį sekmadienį Vilniuje, Mykolo Riomerio universiteto sporto salėje, vyko gražia tradicija tapęs dviejų didžiųjų Lietuvos miestų krepšinio turnyras – „Dipolio taurė 2011“. Čia jėgas išbandė stipriausios Kauno bei Vilniaus mėgėjų komandos bei savivaldybių rinktinės.
Kauno tarybos narys Simonas Kairys (su kamuoliu)
Kauno tarybos narys Simonas Kairys (su kamuoliu) / Turnyro organizatorių nuotr.

Vilniaus savivaldybės komanda rezultatu 86:62 (21:10 26:19 21:16 18:17) įveikė svečius iš Kauno. Nors skirtumas ir nemažas, tačiau atkakli kova vyko iki pat paskutinių mačo sekundžių.

Kauno savivaldybės garbę gynė administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Miladauskas, miesto tarybos nariai Simonas Kairys ir Tomas Bagdonavičius, Miesto plėtros departamento direktorius Remigijus Skilandis, bei įvairių sričių vyriausieji specialistai – Mantas Lapinskas, Mindaugas Radzevičius, Gintautas Krilavičius bei Algirdas Griauslys.

Pirmojo kėlinio pradžioje tik vieną kartą kartu pasitreniravusius kauniečius, užklupo puikiai suregztos vilniečių atakos. Po truputį įsižaidę kauniečiai neketino pasiduoti be kovos ir daugiausiai Simono Kairio ir Remigijaus Skilandžio taškų dėka bandė vytis varžovus. Nepaisant visų pastangų, jie turėjo pripažinti varžovų pranašumą po pirmųjų dešimties žaidimo minučių (21:10).

Antrame ketvirtyje Kauno savivaldybės vyrai atrodė daug solidžiau ir ėmė artėti prie savo varžovų. Įspūdinga atkarpą sužaidė Kauno ekipa, kai iš eilės tris taiklius tritaškius realizavo Raimundas Miladauskas, Algirdas Griauslys bei Mantas Lapinskas. Pastarasis žaidėjas puikiai talkino savo ekipai po krepšiu tiek puolime, tiek gynyboje. Nepaisant ženkliai pagerėjusio puolimo, Laikinosios sostinės atstovai ir šį ketvirtį turėjo pripažinti vilniečių pranašumą (26:19), o rezultatas prieš ilgąją pertrauką pasiekė 18 taškų (47:29).

Pajutę žaidimo ritmą, kauniečiai ir toliau mažino skirtumą trečiajame kėlinyje – jis pralaimėtas tik penkiais taškais (21:16). Komandų žaidimas praktiškai išsilygino, o ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis. Puikiai šiame ketvirtyje Kauno miesto savivaldybės gretose pasirodė Gintautas Krilavičius. Prieš lemiamą kėlinį šeimininkų pranašumas pasiekė 23 taškus (68:45).

Ketvirtame kėlinuke kova buvo pati atkakliausia ir nuožmiausia. Svečiai itin puikiai priešinosi savo varžovams ir kėlinuką pralaimėjo tik minimaliu skirtumu (18:17). Puikiai šio kėlinio metu žaidė M.Lapinskas bei S.Kairys. Nepaisant visų komandinių pastangų, Vilniaus miesto savivaldybės rinktinė ir šį kartą įrodė savo pranašumą prieš kolegas iš Kauno (86:62).

„Žaidėme tikrai ne stipriausios sudėties, bet žaidimas tikrai pavyko – net tie komandos nariai, kurie daug taškų nepelnė, atidavė visas jėgas gynyboje, dirbo taip vadinamą „juodą„ darbą. Smagiausia, kad žaidėme kaip komanda – o tai jau puikus pagrindas ruoštis kitiems metams“, – sakė miesto tarybos narys Simonas Kairys.

Po rungtynių abi komandos sustojo bendrai nuotraukai, komandos kapitonams buvo įteikti diplomai.
„Nieko, kitais metais taurės turnyras atkeliauja į Kauną, čia mes jiems „užkursime pirtį“, kiek gi galima pralaimėti“, – rimtai buvo nusiteikęs Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Miladauskas.

Nors po šio susitikimo „Dipolio taurės 2011“ turnyrinėje lentelėje vilniečiai pirmavo 2:1, užtikrintas Kauno „A“ lygos atstovų „Bangos“ žaidimas prieš Vilniaus „TonyBet“ komandą (74:86) serijoje išlygino rezultatą – 2:2. Kauniečiai laimėjo „C“ ir „A“ lygos finalą, o vilniečiai „B“ ir savivaldybių finalą.

Kauno miesto savivaldybė: S.Kairys 24 taškai (10 atk. kam, 8 išpr.praž.), M.Lapinskas 18 taškų (12 atk. kam), G.Krilavičius 8 (12 atk.kam.), R.Skilandis 4 (4 atk.kam., 2 rez.perd., 2 per.kam), R.Miladauskas 3 (4 atk.kam. 1 rez.perd., 1 per.kam.), A.Griauslys 3 (2 atk.kam., 3 bl. met.), M.Radzevičius 2 (3 atk.kam), T.Bagdonavičius(1atk. kam., 1rez.perd.) taškų nepelnė.

Vilniaus miesto savivaldybė: P.Kazimonis 30 taškų (7 atk. kam), E.Matonis 17 taškų (10 atk. kam, 5 rez. perd., 4 per. Kam.), P.Stelmokas 13 taškų (9 atk. kam.).