2014 01 24 /20:17

Visą mačą galingai žaidęs „Žalgiris“ suskydo pabaigoje ir atidavė pergalę Eurolygoje „Lokomotiv“ 75:80

Kauno „Žalgirio“ klubas Eurolygos „Top 16“ etape ir toliau išlieka be pergalių ir su autsaiderio vardu. Penktadienį „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos F grupės rungtynėse svečiuose akistatoje su Krasnodaro „Lokomotiv“ buvo kaip niekada arti pergalės, tačiau ir vėl blogai sužaistas ketvirtasis kėlinys pakišo koją šalies čempionams – žalgiriečiai atidavė pergalę šeimininkams 75:80 (29:16, 22:23, 14:19, 10:22).
Kauno „Žalgiris“ – Prienų „TonyBet“
Kauno „Žalgiris“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Tai buvo ketvirtoji „Žalgirio“ nesėkmė F grupėje – kauniečiai antrame Eurolygos etape vis dar lieka be laimėjimų.

Į Krasnodarą šturmuoti „Lokomotiv“ ekipos tvirtovę, kuriai atstovauja du lietuviai – Mantas Kalnietis bei Simas Jasaitis, žalgiriečiai vyko galvodami apie pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape. Sėkmė mače kauniečiams būtų suteikusi galimybę kabintis į Eurolygos atkrintamųjų varžybų traukinį – dabar svajonė tęsti prestižinį turnyrą ir po antrojo etapo tirpsta kaip ledai ant saulės. Vargu, ar kur kas stipresnės komandos dalins pergales Kauno ekipai.

Ir taip reikalingas pergalingas taškas penktadienį išslydo iš kauniečių rankų – teisingiau, žalgiriečiai padovanojo pergalę „Lokomotiv“. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ turėjo saugų 12 taškų pranašumą, tačiau pradėjo klysti, netiksliai mesti ir šeimininkai vargais negalais išlygino rezultatą 75:75. Užbėgant įvykiams už akių reikia pasakyti, kad per paskutiniasias penkias minutes „Žalgiris“ nesukrapštė nė vieno taško.

Maža to – lemiamu momentu varžovų krepšininkas V.Lichodejus įmetė tritaškį. Tačiau pakeisti dvikovos eigą kauniečiams buvo likę 1 min. 22 sek. Bet tuomet pavargęs kauniečių įžaidėjas J.Dentmonas prarado du kamuolius, varžovai nepasinaudojo šiomis dovanomis, bet ir patys kauniečiai sužaidė kvailai – net du kartus atidavė kamuolį varžovams, nemetė tritaškio ir nusileido 75:80.

„Lokomotiv“: Krunoslavas Simonas (4/5 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 6 atk. kam., 8 rez. perd., 35 naud. bal.) 21, Valerijus Lichodejus (3/4 tritaškiai) ir Simas Jasaitis po 11, Aleksas Maričius 10, Mantas Kalnietis ir Sergejus Bykovas po 9.

„Žalgiris“: Robertas Javtokas (7/9 dvitaškiai) 16, Justinas Dentmonas (5 atk. kam., 11 rez. perd.) 15, Vytenis Lipkevičius 10, Paulius Jankūnas ir Kšištofas Lavrinovičius po 8, Mindaugas Kupšas 6, Vytenis Čižauskas 5, Tomas Dimša 3, Martynas Pocius (0/4 tritaškiai, 5 atk. kam.) ir Artūras Milaknis po 2.

Mačo statistika

Krasnodaro „Lokomotiv“ - Kauno „Žalgiris“ 80:75 (16:29, 23:22, 19:14, 22:10)

Dvitaškiai: 53 proc. (18/34) – 50 proc.(20/40)

Tritaškiai: 50 proc. (10/20) – 43 proc. (9/21)

Baudų metimai: 77 proc. (14/18) – 80 proc. (8/10)

Atkovoti kamuoliai: 26 – 31

Klaidos: 16 –18

Rezultatyvūs perdavimai: 24 – 25

Perimti kamuoliai: 11 – 6

Blokai: 7 – 7

F grupės penktojo turo mačą Kauno „Žalgiris“ sausio 31 dieną svečiuose žais su Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) komanda.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Kauno „Žalgiris“ 0 4 281:328

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios F grupės komandos.

Žalgiriečiai „Top 16“ turnyre išlieka viena F grupėje, kuri neturi pergalių ir užima paskutinę aštuntąją vietą. „Lokomotiv“ laimėjo antrąjį mačą iš keturių. Pirmame etape iškovoję 6 laimėjimus ir patyrę keturias nesėkmes, „Top 16“ etape Eurolygos debiutantas iš Rusijos praėjusiame ture išplėšė pergalę Stambule, kai 63:62 palaužė vietos „Galatasaray“, tačiau nusileido Maskvos CSKA 77:84 ir Tel Avivo „Maccabi“ – 75:85.

„Lokomotiv“ savo aikštėje nėra nenugalima ekipa – per šį sezoną šešis kartus savo žiūrovų akivaizdoje Eurolygos mačus žaidę rusai nusileido Atėnų „Panathinaikos“, CSKA ir „Maccaci“ klubams.

Krasnodaro komandą šį sezoną yra nukentėjusi nuo Lietuvos komandų – ją „Basket Holl“ arenoje VTB Jungtinės lygos mače nurungė Vilniaus „Lietuvos rytas“ – 66:51. Tiesa, jau po kelių dienų vykusiame Eurolygos pirmojo etapo mače krasnodariečiai smogė atgal – įveikė vilniečius 68:53.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį Krasnodare atrodė ir žaidė taip, kaip jau senokai nežaidė. Kauniečiai parodė tikrąjį savo veidą: dvikovos autsaideriais prieš rungtynes įvardinti žalgiriečiai privertė vytis šeimininkus „Lokomotiv“ krepšininkus.

LKL čempionai tik akistatos pradžioje leido pirmauti Krasnodaro ekipą 2:0, 4:3, o po to legionieriaus Justino Dentmono vedama „žaliųjų“ armada nurūko pirmyn.

Jau po pirmojo kėlinio kauniečiai pirmavo 29:16, o J.Dentmonas buvo pelnęs 11 taškų. Po trumpos pertraukos vaizdas aikštėje antrame ketvirtyje beveik nepasikeitė – kauniečiai buvo priekyje net 16 taškų skirtumu – 37:21, tačiau „Lokomotiv“ sumažino atotrūkį iki 31:39, bet po dvidešimties minučių „Žalgiris“ vis dar pirmavo 51:39.

Kauniečiams ypač sekėsi metimai iš tolimų nuotolių – net 7 tritaškiai iš 10-ies pasiekė tikslą, tuo tarpu „Lokomotiv“ buvo įmetęs 5 iš dešimties.

Trečiame ketvirtyje kauniečiai ir toliau laikė mačo vadžias savo rankose, o nervus savo sirgaliams pradėjo gadinti likus grumtis 3 min.

Tuomet šeimininkai pakilo lemiamam šturmui, laimėjo atkarpą 11:0, pasivijo kauniečius ir juos aplenkė. „Žalgiris“ turėjo net 1 min. išlyginti rezultatą, tačiau padrikos atakos baigėsi tik klaidomis, o ne taikliais metimais.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

„Žalgirio“ starto penketas: R.Javtokas, T.Dimša, J.Dentmonas, V.Lipkevičius, P.Jankūnas

„Lokomotiv“ starto penketas: A.Maričius, M.Kalnietis, D.Brownas, S.Bykovas, K.Simonas.

Kelias minutes komandos šaudė tuščiais šoviniais, tačiau pirmieji pataikė šeimininkai. P.Jankūnas tuoj pat atsakė dvitaškiu ir pataikyta bauda, tad 2 min. „Žalgiris“ pirmavo 3:2.

Po J.Dentmono tritaškio 4 min. kauniečiai pirmavo 6:4, bet po K.Simono tritaškio ir S.Bykovo perimto kamuolio jau „Lokomotiv“ pirmavo 9:6.

Bet 6 min. viskas vėl apsivertė aukštyn kojomis – po dar vieno taiklaus J.Dentmono tritaškio ir sėkmingų kelių atakų kauniečiai pirmavo 12:9.

Nors šeimininkai sumažino skirtumą, J.Dentmonas įmetė trečiąjį tritaškį, dvitaškį įsūdė A.Milaknis ir svečiai 7 min. pirmavo 17:11.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 2 min. „Žalgiris“ pirmavo 24:15. Net ir aikštėje pasirodęs M.Kupšas į ekipos taupyklę įdėjo savo du taškus.

Paskutinę kėlinio minutę kauniečiai dar labiau padidino savo persvarą – po paskutinę kėlinio sekundę pataikyto J.Dentmono dvitaškio Kaunon klubas atitrūko net 29:16.

Per pirmąjį kėlinį J.Dentmonas pelnė 11 taškų.

Antrasis kėlinys

„Lokomotiv“ kėlinį pradėjo K.Simono tritaškiu – 19:29, bet kauniečiai atsakė taikliu M.Kupšo metimu. 2 min. svečiai pirmavo 31:21. Maža to – po J.Dentmono, V.Lipkevičiaus  ir R.Javtoko taškų Kauno ekipa buvo priekyje net 16 taškų skirtumu – 37:21.

6 min. po K.Simono penkių taškų ir A.Zubkovo perimo kamuolio, „Lokomotiv“ sumažino atsilikimą iki 28:37.

Krasnodaro ekipa po truputį pradėjo vytis „Žalgirį“ – po S.Jasaičio tritaškio svečiai pirmavo 39:31.

Tačiau per kitas dvi minutes kauniečiai susigrąžino persvarą – 46:34. Po 15-ojo J.Dentmono taško „Žalgiris“ pirmavo 48:34, bet rusai pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą 39:48. Vis dėlto, kauniečiai sėkmingai užbaigė kėlinį ir pirmavo po jo 51:39.

Trečiasis kėlinys

Beveik dvi minutes komandos negalėjo pelnyti taškų. 3 min. 4 taškus įmetė R.Javtokas, pasižymėjo T.Kupšas, taikliai metė ir varžovai, tad kauniečiai pirmavo 57:46.

Komandos nutarė žaisti greitą krepšinį – be gynybos ir 5 min. rezultatas buvo 59:50 kauniečių naudai.

8 min. „Lokomotiv“  sumažino skirtumą iki 52:61, 54:61, bet situaciją šiek tiek apramino du R.Javtoko taškai.

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis tritaškį pelnė M.Kalnietis ir po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavvo 65:58.

Ketvirtasis kėlinys

Po S.Jasaičo taškų 1min. šeimininkai atsiliko 60:65, o kauniečiams nesisekė mesti tritaškių.

Vis dėlto, trečią kartą mestas tritaškis šiame kėlinyje kauniečiams buvo tikslus – taškus įmetė P.Jankūnas (68:60).

4 min. Krasnodaro ekipa vėl sumažino skirtumą iki 5 taškų – 63:68. Bet labai ramiai žaidę žalgiriečiai dar kartą privertė už galvų imtis varžovų sirgalius – V.Čižauskas pelnė tritaškį ir rezultatas vėl tapo 71:63.

7 min. „Lokomotiv“ pakilo į lemiamą kovą – kelis kartus perėmė kamuolį, įmetė šatkus ir kauniečiai pirmavo 73:67.

Pagrindinis Krasnodaro ekipos lyderis šioje dvikovoje K.Simonas pelnė dar 3 taškus ir iš kauniečių persvaros liko vos trys taškai – 75:72.

Maža to – J.Dentmonas prarado kamuolį ir S.Bykovas įmetė du taškus, pelnė dar skirtą baudą ir rezultatas tapo lygus 75:75.

Ir likus kovoti 1 min. 22 sek. V.Lichodejus persvėrė rezultatą šeimininkų naudai – 78:75.

Tragiškų klaidų „dėka“ „Žalgiris“ ne tik nesugebėjo išlyginti rezultato, bet, dukart atidavę šeimininkams į rankas kamuolį, pralaimėjo 75:80.