2012 11 12 /20:40

VTB: „Lietuvos Rytas“ įveikė „Kalev“ ir pasiekė antrąją pergalę

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmadienį Talino „Saku Suurhall“ arenoje įveikė „Kalev“ ekipą. Ne stipriausios sudėties žaidę „Lietuvos ryto“ krepšininkai 73:60 (17:18, 18:10, 18:13, 20:19) nugalėjo Talino „Kalev“.
„Lietuvos rytas“ patyrė nesėkmę
„Lietuvos rytas“ / A.Pliadžio nuotr.

Tai buvo tik antroji Lietuvos komandos pergalė VTB lygoje šiame sezone. „Lietuvos ryto“ komanda nusileido Kazanės „Uniks“, Sankt Peterburgo „Spartak“ ir „Astana“ ekipoms, tačiau nugalėjo Samaros „Krasnyje Krylja“ krepšininkus. Vilniečiai A grupėje po pergalės prieš estus pasivijo 6 vietoje esančius „Doneck“ krepšininkus.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ komandoje nežaidė Janis Blūmas, Steponas Babrauskas ir Mindaugas Katelynas.

Pirmasis kėlinys

Kėlinio pradžia Taline besisvečiuojantiems „Lietuvos ryto“ krepšininkams susiklostė nesėkmingai. Sužaidus 6 minutes pirmajame kėlinyje vilniečiai atsiliko 7 taškais (7:14). Svečiams sumažinus atsilikimą iki 3 taškų, Estijos ekipos treneris paprašė minutės pertraukėlės. Kėlinys baigėsi 18:17 Talino „Kalev“ naudai. Rezultatyviausiai Vilniaus ekipos gretose žaidė 6 taškus pelnęs Renaldas Seibutis. „Kalev“ komandoje, atrodė, kad žaidžia vienas Keithas McLeodas, kuris pelnė 12 iš 18 komandos taškų.

Antrasis kėlinys

Sužaidus 3 minutes antrajame kėlinyje rezultatas buvo lygus (23:23). Likus žaisti keturias minutes „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį 29:25 ir privertė estų trenerį prašyti pasitarimo. „Lietuvos rytas“ pamažu perėmė iniciatyvą, tačiau kėlinio pabaigoje padarė keletą klaidų ir prarado progą padidinti skirtumą. Kėlinį šeimininkai pralaimėjo 10:18, o bendras rezultatas buvo 35:28 vilniečių naudai. Per pirmąją rungtynių pusę „Lietuvos rytui“ 8 taškus pelnė Nemanja Nedovičius, 7 – Deividas Dulkys, 6 – Renaldas Seibutis. „Kalev“ ekipoje nepralenkiamas su 16 taškų buvo Keithas McLeodas.

Trečiasis kėlinys

Sužaidus pusė kėlinio „Lietuvos rytas“ išlaikė 8 taškų pranašumą (45:37). Lietuviai toliau didino savo pranašumą iki 10 taškų. Trečiajį kėlinį „Lietuvos rytas“ laimėjo 18:13, o bendras rezultatas buvo 53:41 lietuvių naudai. Estai nesugebėjo atsigauti ir paskutinį kėlinį pradėjo atsilikdami 12 taškų.

Ketvirtasis kėlinys

„Kalev“ kėlinį pradėjo sėkmingai, tačiau žymiai persvaros nesumažino. Sužaidus tris minutes Dejanas Ivanovas užsidirbo techninę pražangą už diskusijas su rungtynių arbitru. Įpusėjus paskutiniam kėliniui „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 62:49. Likus trims minutėms buvo išlaikytas vienuolikos taškų pranašumas (66:55). Didelės intrigos šiose rungtynėse greitai neliko. Kėlinį lietuviai laimėjo vos vienu tašku 20:19, o rungtynes  73:60.

Rezultatyviausiai „Lietuvos ryto“ gretose žaidė 18 taškų pelnęs Nemanja Nedovičius, 12 pridėjo Dejanas Ivanovas. „Kalev“ ekipoje 20 taškų pelnė Keithas McLeodas.

„Lietuvos rytas“: Nemanja Nedovičius – 18, Dejanas Ivanovas – 12, Leonas Radosevičius – 11, Renaldas Seibutis – 10, Vilmantas Dilys – 7, Predragas Samardžiskis – 4, Simas Buterlevičius – 2, Dovydas Redikas – 2, Artūras Jomantas ir Eimantas Bendžius taškų nepelnė.

Talino „Kalev“: Keithas McLeodas – 20, Tanelas Sokkas – 15, Gregotas Arbetas – 12, Raitas Keerlesas – 8.