2012 03 10

VTB: Kauno „Žalgiris“ išsivežė užtikrintą pergalę iš Ukrainos

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo antrąją pergalę iš eilės ir septintąją Vieningoje krepšinio lygoje. Žalgiriečiai Ukrainoje 90:79 (25:18, 26:22, 18:16, 21:23) įveikė Kijevo „Budivelnyk“ ekipą (5-10), kuriai atstovauja Michailas Anisimovas.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 7 taškais, tačiau antrasis kėlinys svečiams klostėsi permainingai. Įgijęs 9 taškų pranašumą (29:20), „Žalgiris“ leido varžovams prisivyti (32:30), tačiau kėlinį vėl užbaigė sėkmingai ir jau pirmavo dviženkle persvara (51:40).

Po didžiosios pertraukos pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pelnė svečiai, kurie per dvi minutes laimėjo atkarpą 0-7 ir padidino savo persvarą iki 18 (40:58).

Likus 6 minutėms iki susitikimo pabaigos „Budivelnyk“ pakilo į lemiamą šturmą Zvezdano Mitrovičiaus auklėtiniai bandė kabintis į pergalę, kai laimėjo atkarpą 5-0 (72:82), tačiau per likusias dvi minutes „Žalgiris“ neiššvaistė turėtos persvaros ir VTB Vieningoje lygoje į savo sąskaitą įsirašė septintąją pergalę – 79:90.

Pirmojoje šių komandų akistatoje taip pat pranašesnis buvo „Žalgiris“. Tuomet Kaune Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai iškovojo gana lengvą pergalę – 74:58.

Po šios pergalės Lietuvos čempionai – penkti A grupėje ir vos viena pergale atsilieka nuo Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ ir Rygos VEF komandų.

Kauno „Žalgiriui“ VTB  reguliariajame sezone dar liko sužaisti tris mačus. Visus juos kauniečiai žais kitą savaitę „Žalgirio“ arenoje.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17 (7 atk. kam., 5/7 dvit.), Marko Popovičius 13 (7 rez. perd., 3/4 dvit., 1/4 trit.), Robertas Javtokas (8 atk. kam., 5/6 dvit.) ir Sonny Weemsas po 11, Mantas Kalnietis 8 (3/3 dvit.), Tomas Delininkaitis 7, Dainius Šalenga, Tadas Klimavičius ir Vytenis Lipkevičius po 5, Milovanas Rakovičius ir DeJuanas Collinsas po 3, Mindaugas Kuzminskas 2.

„Budivelnyk“: Suadas Sehovičius 16, Louisas Floresas 13, Andrejus Agafonovas (2/4 trit.) ir Jackas McClintonas (6 rez. perd.) po 10, Zachas Morley 8, Dimitrijus Zabirčenko 7, Pavlo Burenko 5, Artiomas Parakhouskis ir Michailas Anisimovas po 4.