2010 10 31

VTB lyga: „Žalgiris“ – VEF 84:71 (nuotraukos)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po nesėkmės Eurollygos turnyro dvikovoje su Tel Avivo „Maccabi“ klubu šiandien turi šansą reabilituotis savos publikos akivaizdoje. Kauniečiai halėje žaidžia antrąsias VTB lygos turnyro rungtynes, jų varžovus yra Rygos VEF ekipa.
Rimas Kurtinaitis į Kauną grįžta su Rygos VEF komanda / Aliaus Koroliovo nuotr.

Kol kas šiame turnyre „Žalgiris“ yra sužaidęs vienintelį susitikimą: kauniečiai namuose 75:69 yra įveikę „Khimky“ penketą.

VEF žaidė du kartus: latviai po dramatiškos kovos 70:69 svečiuose palaužė Talino „Kalev“ klubą, tačiau namuose 63:76 nusileido Tomo Pačėso treniruojamam  „Asseco Prokom“,

Dvikova Kaune įdomi ir todėl, kad Rygos klubą šį sezoną treniruoja Rimas Kurtinaitis – buvęs ilgametis „Žalgirio“ žaidėjas, kuris du pastaruosius sezonus buvo „Lietuvos ryto“ strategas. Latvijos krepšinio specialistai akcentuoja, kad šio trenerio prisijungimas prie VEF ekipos gerokai kilstelėjo komandos galimybių ir ambicijų kartelę.

Rungtynės

Pirmas kėlinys

Pirmą kėlinį užtikrintai pradėjo aikštelės šeimininkai. Žalgiriečiai buvo atitrūkę 9:2, tiesa, varžovai nebuvo linkę lengvai atiduoti pergalę. Aikštelėje vyko apylygė kova, o po dešimties pirmųjų minučių „Žalgiris“ pirmavo 24:16. Kauniečių rūpesčiu tampa traumos: dėl sveikatos problemų šiandien negali žaisti Martynas Pocius, o pirmame kėlinyje dėl kojos traumos aikštę buvo priverstas palikti Paulius Jankūnas.

Antras kėlinys

Pagyrimo vertas Travias Watsonas - kauniečių komandos vidurio puolėjas jau iki ilgosios pertraukos sugebėjo atkovoti 10 kamuolių. Nors aikštės šeimininkai turi ūgio persvarą, Latvijos ekipa dažniau meta. ir pataikymo procentas - geresnis.

Tiesa, per du pirmuosius kėlinius žalgiriečiai pataikė 15 baudos metimų iš 16. Vienintelį kartą nuo baudos metimo linijos nepataikė M.Kuzminskas.

Įpusėjus rungtynėms kauniečių pranašumas - 10 taškų, 44:34.

Trečias kėlinys

Kėlinys baigėsi puikiu A.Milaknio tolimu metimu, po kurio kauniečių pranašumas išaugo ki 17 taškų. Tačiau iki tol aistrų ir nelabai malonių emocijų nestigo. Kauniečių įžaidėjas D.Collinsas nubaustas technine pražanga - šis sportininkas vis dar dažnokai neranda savo vietos aikštelėje, o jo sprendimai kartais būna nesuprantami komandos draugams.

Pagirtinai rungtyniauja A.Milaknis. Atrodo, kad rungtynių baigtis jau nulemta.

Ketvirtas kėlinys

Nors kauniečių persvara buvo užtikrinta ir kėlinio pabaigoje viskas buvo aišku, techninę pražangą pačioje pabaigoje gavo trumpam pasirodęs amerikietis O.Samhanas. Laimei, kiek sugadintas įspūdis pačioje dvikovos pabigoje nepakeitė nugalėtojo - „Žalgiris“ laimėjo 84:71.

Kitos rungtynės

Be to, šiandien sužaistos dar dvejos VTB turnyro rungtynės. Maskvos CSKA ekipa namuose tiesiog sutriuškino Ukrainos „Dnipro" penketą - 113:73. Kur kas atkaklesnė kova vyko „Khimky" ir „Azovmash" ekipų dvikovoje. Čia pergalę šventė „Khimky" - 65:58.