2010 10 17

„Žalgiris“ mačo pabaigoje nukovė „Chimki“ (nuotraukos)

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pergalingai pradėjo tarptautinį sezoną. Pirmose VTB Vieningosios lygos B grupės rungtynėse Aco Petrovičiaus auklėtiniai sekmadienį po atkaklios kovos 75:69 įrodė savo pranašumą prieš Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) krepšininkus.
„Žalgiris“ ir „Chimki“ šį sezoną kausis vienoje VTB Vieningosios lygos ir Eurolygos grupėje. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse lemiamas lūžis įvyko ketvirto kėlinio pabaigoje, kai svečiams pirmaujant 60:63 žalgiriečiai pelnė 11 taškų be atsako ir susikrovė pergalingą persvarą (71:63).

Statistika

Lygioje dvikovoje pagrindinis ekipų tapo baudos metimai. „Chimki“ pataikė vos 36,8 proc. bandymų (7/19), tuo tarpu „Žalgiris“ – 86,6 proc. (13/15).

„Žalgiris“: M.Pocius 18, T.Delininkaitis 11, D.Collinsas 9 (6 rez. perd.), M.Begičius 9 (7 atk. kam., 2 blok. met.), T.Klimavičius 8 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 7 (4 atk. kam., 3 rez. perd.), D.Šalenga 6, T.Watsonas 4 (7 atk. kam.), A.Milaknis 3.

„Chimki”: V.Fridzonas 19 (6 atk. kam.), K.Langfordas 17 (3 atk. kam.), B.Eze 9.

Prieš rungtynes

Abiem ekipoms šios rungtynės buvo pirmosios 2010–2011 metų VTB Vieningosios lygos sezone.

B grupėje, be „Žalgirio“ ir „Chimki“, dar žaidžia Gdynės „Asseco Prokom“ (1 pergl. ir 1 pral.), Rygos VEF (1 pergl. ir 1 pral.), Mariupolio „Azovmaš“ (1 pergl. ir 0 pral.) ir Talino „Kalev“ (0 pergl. ir 1 pral.).

Įdomu, kad „Žalgiris“ ir „Chimki“ šį sezoną kausis ir vienoje Eurolygos grupėje.

Susitikimo eiga

1 kėlinys 2 min.

Nesėkmingas abiejų ekipų atakas nutraukia A.Milaknis. Kaunietis smeigia tritaškį ir atidaro „Žalgirio“ taškų sąskaitą (3:0).

1 kėlinys 3 min.

„Chimki“ pirmuosius taškus pelno tik trečią pirmo kėlinio minutę (3:2).

1 kėlinys 5 min.

K.Langhfordas smeigia tritaškį ir „Chimki“ pirmą kartą išsiveržia į priekį (7:8).

1 kėlinys 6 min.

Sužaidus pusę pirmo kėlinio šeimininkai priekyje (11:8).

1 kėlinys 7 min.

Vos pakilęs nuo suolo Z.Planiničius pelno 4 taškus iš eilės ir svečiai perima iniciatyvą (11:14).

1 kėlinys 9 min.

Paskutinę atakos sekundę T.Delininkaitis pataiko tritaškį ir persveria rezultatą (16:15).

1 kėlinys 10 min.

Galingai žaidžia M.Begičius, blokuodamas vieną po kito varžovų metimus. Vis dėlto po pirmo kėlinio minimalia persvara pirmauja svečiai iš Rusijos (16:17).

2 kėlinys 2 min.

D.Collinsas tritaškiu lygina rezultatą (19:19).

2 kėlinys 4 min.

Tritaškį pataiko ir P.Jankūnas (24:21), bet tuo pačiu atsako „Chimki“ (24:24).

2 kėlinys 5 min.

Dar vienas „Žalgirio“ tritaškis – šį kartą pataiko M.Pocius (27:24).

2 kėlinys 7min.

Kauniečiams niekaip nesiseka sustabdyti Z.Planiničiaus. „Chimki“ gynėjas tritaškiu pelno jau 9-ą tašką  (29:30).

2 kėlinys 7 min.

Dar vieną tritaškį pataiko M.Pocius (32:30).

2 kėlinys 9 min.

Sėkmingas M.Pociaus žaidimas tęsiasi ir „Žalgirio“ persvara didėja (37:33).

2 kėlinys 10min.

Prieš didžiąją pertrauką „Žalgirio“ persvara sumažėja iki 2 taškų (37:35).

3 kėlinys 3 min.

Po pertraukos komandos nesiseka rinkti taškų. Pirmuosius taškus trečiame kėlinyje sužaidus net tris minutes pelno V.Fridzonas (37:37).

3 kėlinys 4 min.

„Žalgiriui“ toliau nesiseka pelnyti taškų. Tuo tarpu K.Langhfordas pataiko dar ir tritaškį (37:40).

3 kėlinys 5 min.

Šeimininkų taškų sausrą nutraukia D.Šalenga (39:40).

3 kėlinys 6 min.

„Žalgiriui“ persvarą taikliais baudų metimais grąžina D.Collinsas (41:40).

Kauniečiai toliau spurtuoja (43:40).

3 kėlinys 7 min.

S.Monia tritaškiu lygina rezultatą (43:43).

3 kėlinys 8 min.

Taiklus T.Delininkaičio metimas (46:44).

3 kėlinys 9 min.

Tęsiasi kova taškas į tašką (48:47).

„Chimki“ pavyksta išsiveržti į priekį (48:49), tačiau T.Delininkaitis pataiko visus tris baudų metimus (51:49).

3 kėlinys 10 min.

Paskutinės atakos metu „Žalgiriui“ apsiginti nepavyksta ir prieš lemiamą kėlinį rezultatas lygus – 51:51.

4 kėlinys 1 min.

M.Pocius smeigia tritaškį (54:51).

Dar viena „Žalgirio“ pražanga puolime. Šį kartą už netaisyklingai pastatytą užtvarą baudžiamas P.Jankūnas (54:53).

M.Pocius toliau siaučia. Gynėjas išspūdingai prasiveržia po krepšiu ir pelno du sudėtingus taškus su pražanga (57:53).

4 kėlinys 3 min.

T.Watsonas nepataiko iš po krepšio ir už ginčus su teisėjais dar užsidirba techninę pražangą. „Chimki“ tuo netrunka pasinaudoti (57:57).

4 kėlinys 4 min.

Du M.Begičiaus taškai su varžovų pražanga (60:57).

4 kėlinys 5 min.

Svečiai tirpdo atsilikimą (60:59)

4 kėlinys 6 min.

Kauniečiai klysta, o „Chimki“ tuo pasinaudoja ir išsiveržia į priekį (60:61).

4 kėlinys 7 min.

„Žalgiriui“ kelias atakas iš eilės nepavyksta pelnyti taškų iš nesudėtingų situacijų. Svečių persvara dar padidėja (60:63).

4 kėlinys 8 min.

M.Pocius vėl tempia „Žalgirį“ į priekį (62:63). Tritaškį prideda T.Delininkaitis (65:63).

B.Eze prameta abu baudų metimus. T.Klimavičius baudžia už tai dvitaškiu (67:63).

4 kėlinys 9 min.

Dar du T.Klimavičiaus taškai (69:63). S.Scariolo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

„Chimki“ nesėkmės tęsiasi. K.Langhfordas prameta abu baudų metimus. Deja, T.Watsonas prasižengia puldamas.

4 kėlinys 10 min.

T.Klimavičius prideda dar vieną taiklų metimą ir mačo nugalėtojas abejonių nebekelia (71:63).

„Chimki“ nepasiduoda – V.Fridzonas pataiko tritaškį (71:66), o žalgiriečius stabdo pražangomis. Svečių nelaimei, D.Collinsas pataiko abu baudų metimus (73:66).

V.Fridzonas pataiko dar vieną tritaškį (73:69).

Abu baudų metimus pataiko M.Pocius, o „Žalgiris“ švenčia pergalę rezultatu 75:69.