2013 02 05 /19:42

VTB: „Žalgiris“ palaužė „Triumf“ tik per plauką – 70:69

Absoliučiai geriausia VTB Jungtinės lygos komanda Kauno „Žalgiris“ antradienio vakarą Liubercuose iškovojo dvyliktąją pergalę reguliariajame sezone.
Broliai Lavrinovičiai
Broliai Lavrinovičiai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

B grupės rungtynėse kauniečiai 70:69 (20:16, 17:21, 22:22, 11:10) įveikė 6 pergales ir 7 pralaimėjimus turinčia Liubercų „Triumf“ ekipą ir dar labiau įtvirtino pirmą poziciją grupėje.

Visas mačas klostėsi taškas į tašką ir labai nervingai, nė viena komanda nepirmavo didesniu negu 5 taškų skirtumu. Kauniečiams pergalę garantavo tiksliau sužaista paskutinė ketvirtojo kėlinio minutė.

Vienu tašku pirmavo „Triumf“ (69:68), o M.Popovičius nepataikė tritaškio. Vis dėlto rusai nesugebėjo suregzti rezultatyvios atakos, o po varžovų krepšiu O.Lafayette'as išprovokavo pražangą. Amerikietis baudas sumetė, tačiau šeiminikams paliko 10 sekundžių.

Vis dėlto rusai dar kartą užpulti nesugebėjo, o O.Lafayette'as prie baudų metimo linijos stojo dar kartą. Šį kartą tik vienas metimas buvo taiklus, bet per likusią sekundę „Triumf“ rezultato jau nebeišlygino.

Vasario 9-ą dieną „Žalgirio“ arenoje kauniečių lauks akistata su Rygos VEF – tai vienintelė ekipa, sugebėjusi šį sezoną VTB lygoje įveikti „Žalgirį“.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (6 atk. kam.) 13, M.Popovičius (3/8 trit.) 12, D.Lavrinovičius, M.Delašas ir O.Lafayette'as (1/5 trit., 6  atk. kam., 4 rez. perd.) po 7, R.Kaukėnas ir T.Dardenas po 6, M.Kuzminskas 5.

„Triumf“: S.Karasiovas (4/8 trit.) 23, K.Landry (10 atk. kam.) 12, Y.Naimy 8.

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys „Triumf“ – „Žalgiris“

10 sekundžių. „Triumf“ ataka nepasisekė ir rusai prasižengė. O.Lafayette'as nepataikė baudų, bet pergalei to pakako – 69:70.

10 min. Likus žaisti 50 sek. M.Popovičius nepataikė tolimo tritaškio, tačiau ir rusų ataka nebuvo taikli. O.Lafayette'as verždamasis po krepšiu išprovokavo pražangą. Amerikietis pataikė abu baudų metimus – 70:69.

9 min. Dvitaškiais apsikeitė M.Delašas ir S.Karasiovas – 69:68.

7 min. Taikliais dvitaškiais apsikeitė T.Mitchelas ir P.Jankūnas, tačiau Y.Naimy įsūdė tritaškį – 67:66.

5 min. P.Jankūnas ir D.Lavrinovičius baudų metimais grąžino pranašumą kauniečiams – 63:62.

3 min. A.Juškevičius nubaustas nesportine pražanga. Tačiau rusai pataikė tik vieną baudos metimą, o vėliau sekusi ataka nebuvo sėkminga – 62:59.

2 min. Kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo rusai, o daugiau taškų nė viena komanda nesugebėjo pelnyti beveik 3 minutes – 61:59.

Trečiasis kėlinys „Triumf“ – „Žalgiris“ 59:59 (16:20, 21,17, 22:22)

10 min. Ketvirčio pabaigoje „Žalgiris“ po taiklių P.Jankūno baudų metimų ir V.Lipkevičiaus dvitaškio sumažino šeimininkų pranašumą (57:59). Paskutinės atakos metu kauniečių amerikiečiai surengė puikų šou – O.Lafayette'as pakabino kamuolį virš krepšio, o T.Dardenas įkalė jį iš viršaus – 59:59.

8 min. K.Lavrinovičius užsidirbo techninę pražangą. S.Karasiovas (23 tšk.) sumetė baudas – 59:53.

7 min. S.Karasiovas tapo nebesustabdomas – dar vienas ruso tritaškis perskrodė tinklelį, nors „Triumf“ snaiperį ir labai atidžiai dengė kauniečiai. Nors „Žalgiris“ irgi rengė rezultatyvias atakas, tačiau rusai išsiveržė į priekį – 57:53.

7 min. Dar vieną tritaškį pataikė M.Popovičius (47:51), tačiau S.Karasiovas toliau siautėjo – rusas į Popo tolimą bombą atsakė dvitaškiu su pražanga – 50:51

5 min. Tritaškį įmetė ir E.Valijevas, tačiau supykęs Popas smeigė savo antrąjį tritaškį, M.Delašas pridėjo baudos metimą ir „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – 48:47.

3 min. V.Karasiovas toliau bombardavo kauniečių krepšį ir pataikė tolimą dvitaškį, tačiau M.Popovičius atsakė tritaškiu – 44:42.

2 min. Ketvirtį taikliu tritaškiu pradėjo T.McKee, tačiau M.Delašas atsakė dviem taškais – 40:39.

Per pirmas dvidešimt minučių abi komandos padarė nemažai klaidų, tačiau lyderis šioje kategorijoje „Žalgiris“ (9 klaidos prieš varžovų 7). Abi komandos pataikė po tris tolimus metimus, nors kauniečiai metė vienu daugiau. Vis dėlto lietuvius gelbėjo taiklųs dvitaškiai (53 proc. prieš varžovų 38 proc.). Atkovotų kamuolių kategorijoje – minimali „Žalgirio“ persvara 20:19.

Antrasis kėlinys „Triumf“ – „Žalgiris“ 37:37 (16:20, 21,17)

10 min. „Triumf“ jau buvo priekyje 37:35, o paskutinė ataka priklausė „Žalgiriui“. Po krepšiu prasiveržęs R.Kaukėnas išprovokavo pražangą ir baudų metimais išlygino rezultatą. Per likusias 7 sekundes šeimininkai nieko nebesukūrė.

9 min. Visos pastangos nuėjo perniek. K.Landry įmetė du taškus, o V.Karasiovas įmetė jau trečią tritaškį ir vėl lygu – 35:35.

8 min. Kauniečiai dar kartą pabandė spurtuoti – P.Jankūnas pataikė dvitaškį ir tritaškį ir persvara pasiekė 5 taškus – 35:30.

5 min. Rungtynės ir toliau vyko nervingai – su daug klaidų ir netaiklių metimų. A.Juškevičias įmetė dvitaškį, tačiau S.Karasiovo atsakė tritaškiu ir rusai padidino pranašumą iki 2 taškų – 28:26.

3 min. Antro kėlinio pradžioje ekipos pabusti nė neketino. Po metimą pataikė T.Dardenas ir E.Valevas. Vis dėlto rusai pirmieji pradėjo rodyti gyvybės ženklus. Kelios greitos ir sėkmingos atakos ir K.Landry dvitaškis su pražanga grąžino „Triumf“ trapą persvarą – 23:22.

Pirmasis kėlinys „Triumf“ – „Žalgiris“ 16:20

10 min. Ketvirčio pabaigoje sėkmingiau vėl sužaidė žalgiriečiai – D.Lavrinovičius pataikė tritaškį, V.Lipkevičius – du taškus. Sužaidus 10 minučių „Triumf“ atsilikinėjo 16:20.

8 min. Kauniečiai po kelių sėkmingų epizodų, pasibaigusių D.Lavrinovičiaus ir T.Dardeno dėjimais, jau buvo priekyje 15:10, tačiau tada sėkminga atkarpa atsakė šeimininkai. Dvi sėkmingos atakos ir rezultatas lygus – 15:15.

6 min. Abiejų komandų krepšininkai – lyg neišsimiegoję. „Triumf“ buvo išsiveržusi į priekį, tačiau P.Jankūnas sumetė baudų metimus, o O.Lafayette'as pataikė pirmą mačo tritaškį – 11:8.

4 min. Abi komandos labai sunkiai rinko taškus, klaida sekė klaidą. Vis dėlto M.Kuzminskas iš pradžių pataikė vieną baudos metimą, vėliau – dvitaškį ir išvedė „Žalgirį“ į priekį – 6:4

3 min. M.Kuzminskas pelnė pirmuosius kauniečių taškus „iš žaidimo“ – 4:3.

2 min. Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie po dviejų sėkmingų atakų išsiveržė į priekį 4:1.

Kauniečiai rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu – Marko Popovičius, Paulius Jankūnas, Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovičius ir Oliveris Lafayette'as.

Pirmosios rungtynės. Abi komandos šį sezoną jau žaidė Kaune, kur praėjusių metų spalio 14-ąją kauniečiai iškovojo sunkią pergalę 80:76. Žalgiriečius tuomet į pergalę vedė Kšištofas Lavrinovičius (20 tšk.) ir amerikiečių duetas – Tremmellas Dardenas ir Oliveris Lafayette'as, kurie surinko po 16 taškų.

„Triumf“ ekipoje kauniečių gynybą iš proto varė 7 tritaškius pataikę ir 27 taškus surinkęs Yuvalas Naimy.

Turnyrinė padėtis. Iki reguliaraus sezono pabaigos kauniečiams liko sužaisti penkerias rungtynes. „Triumf“ turi po 6 pergales ir pralaimėjimus, tad į pirmą kauniečių vietą nesikėsina. Artimiausiai į ją taikosi CSKA (11/2), tačiau kauniečiai prieš maskviečius laimėjo abukart, tad turi vieną nesėkmę atsargoje.

Netektys. „Žalgirio“ gretose jau turėtų pasirodyti po ligos sveikstantis ir mačą su CSKA praleidęs Rimantas Kaukėnas. Nors po mačo su CSKA Joanas Plaza teigė, kad artimiausiu metu aikštėje turėtų pasirodyti ir šiame sezone dar nežaidęs Robertas Javtokas, tačiau antradienį dar to tikrai neįvyks. Aukštaūgis Kaune treniruojasi individualiai – rašoma „Žalgirio“ interneto svetainėje.

Protu Rusijos nesuprasi – sakoma vienoje visai neseniai rodytoje reklamoje. „Žalgirio“ krepšininkai Liubercuose tai patyrė savo kailiu. Dėl itin didelių transporto spūsčių, žiemą vykstančių kelio darbų ir daugiau nei 10 km atstumo nuo viešbučio iki krepšinio salės kauniečiai antradienį rytinės treniruotės nedarė. Treneriai nusprendė pataupyti krepšininkų nervus ir jėgas bei tiesiog padarė papildomą vaizdo peržiūrą.