2009 12 30

„Žalgirio“ ir „Sakalų“ dvikovoje vos išvengta masinių muštynių

Ramūno Butauto debiutas Kauno „Žalgirio“ stratego poste paženklintas triuškinama pergale. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse trečiadienį Lietuvos vicečempionai namie 88:54 nugalėjo Vilniaus „Sakalus“. Dvikovoje vos išvengta masinių sirgalių muštynių.
Pirmoji trenerio darbo diena
R.Butauto debiutas Kauno komandoje paženklintas triuškinama pergale. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šį sezoną nė karto LKL čempionate nesuklupę žalgiriečiai iškovojo jau devintą pergalę. Svečiai iš sostinės priešinosi tik pirmą kėlinį. Antrame aikštės šeimininkai spurtavo 23:5 ir pasiuntė varžovus į nokautą. Paskutiniame kėlinyje skirtumas perkopė 30 taškų ribą – 74:44.

Kauno komanda kone dvigubai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 42:25, tačiau darė klaidų – 17:21 ir buvo taiklesni msdami dvitaškius, tritaškius bei baudų metimus. Svečiai iš 16 tritaškių pataikė vos 2.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Martynas Pocius, 13 – Mantas Kalnietis (6 rezultatyvūs perdavimai), 12 – Travisas Watsonas (7 atkovoti kamuoliai), 11 – Artūras Milaknis.

„Sakalų“ ekipoje išsiskyrė Gintaras Leonavičius. Jis pelnė 13 taškų. 12 taškų pridėjo Ovidijus Varanauskas, 11 – Paulius Joneliūnas, 10 – Laurynas Samėnas.

Kalėdų išvakarėse prie „Žalgirio“ vairo stojusiam treneriui R.Butautui tai buvo pirmoji pergalė su naująja komanda. Tiesa, dvikovos pradžia vos nevirto masinėmis muštynėmis tarp ekipų sirgalių.

Kaip praneša basketnews.lt, vos prasidėjus mačui keli sirgaliai susikivirčijo tolimiausiame „Žalgirio“ treniruočių aikštės kampe ir netrukus vilniečių gerbėjai pakvietė pastiprinimą.

Keliolika Vilniaus ekipos sirgalių pasileido tiesiai per aikštę, nepaisydami tuo metu vykstančių rungtynių. Keli rungtynėse budintys apsaugininkai buvo bejėgiai prieš priešiškai nusiteikusių skustagalvių armiją – vienas apsaugininkas buvo tiesiog partiestas ant parketo.

Konfliktą bandė gesinti Mantas Kalnietis, tačiau pats buvo šiurkščiai nustumtas į šoną. Išsiaiškinę santykius „Sakalų“ gerbėjai patraukė atgal į savo vietą tribūnose. Jie vėl ėjo tiesiai per aikštę.

Netrukus buvo iškviestos papildomos apsaugininkų ir policijos pareigos. Įpusėjant antram kėliniui visi Vilniaus komandos gerbėjai buvo išvesti iš salės, kai kurie iš jų – naudojant jėgą.

Dėl kitų sirgalių veiksmų rungtynės kelias minutes vėlavo. Iš pradžių buvo valomas kauniečių sirgalių konfeti, o vos išmetus ginčo kamuolį į aikštę pasipylė „Sakalų“ sirgalių popierinės juostos.