2010 09 19

„Žalgirio“ krepšininkai draugišką turnyrą Prancūzijoje baigė pergale

Pergalingai pasirodymą Prancūzijoje vykusiame turnyre „Pro Stars Pays de la Loire“ baigė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Visas rungtynes pirmavę žalgiriečiai užtikrintai įveikė Šolė „Basket“ ekipą 85:70 (20:16, 25:17, 22:22, 18:15).
Treniruotėje
A.Milaknis vėl buvo rezultatyviausias. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Per dvikovą su Prancūzijos čempionais nežaidė Martynas Pocius, Marcusas Brownas, Travisas Watsonas ir Mindaugas Kuzminskas, o DeJuanas Collinsas rungtyniavo nepaisydamas apsinuodijimo maistu.

Kauniečiai mačą pradėjo dalydamiesi kamuoliu: taškus pelnė Tadas Klimavičius, Artūras Milaknis, Aleksandras Čapinas ir Paulius Jankūnas – 8:4. Po A.Milaknio tritaškio ir  Manto Kalniečio taiklaus šūvio „Žalgiris“ buvo priekyje 13:7. Penki Cristophe‘o Leonardo taškai leido Šolė ekipai persverti rezultatą (14:13), bet netrukus iš toli pataikė M.Kalnietis, o nuo suolelio pakilęs Mirza Begičius 4 taškais baigė pirmą kėlinį – 20:16.

Sėkmingą žaidimą žalgiriečiai demonstravo ir antrame ketvirtyje. Dainius Šalenga buvo taiklus iš toli (23:16), M.Begičius įmetė iš arčiau (25:18), o savo nesportinės pražangos žalą A.Milaknis kompensavo pataikydamas iš trijų taškų zonos (30:23). Tai nebuvo snaiperio pasirodymo pabaiga – pridėjęs dvitaškį A.Milaknis dar du kartus įskraidino ir po tritaškį (40:31). M.Kalniečio dėjimas suteikė „Žalgiriui“ dviženklę persvarą (42:31), o ją dar labiau padidino P.Jankūnas tolimu metimu – 45:33.

Kauniečiai rezultatyviai puolė ir po didžiosios pertraukos. A.Milaknis asistavo M.Begičiui ir D.Šalengai, tritaškį įmetė A.Čapinas, du taškus pridėjo P.Jankūnas – 54:39. Suklydusius porą kartų žalgiriečius į priekį patraukė A.Čapino metimas iš vidutinio nuotolio, M.Kalniečio prasiveržimas ir penktasis A.Milaknio tritaškis – 62:44. Tuomet Šolė krepšininkai sugebėjo laimėti atkarpą 9:0, bet neapsigynė nuo D.Šalengos tritaškio, o P.Jankūnas su trečio kėlinio pabaigą skelbiančia sirena pataisė netaiklų D.Collinso metimą – 67:55.

Paskutinio kėlinio pradžioje varžovų krepšio tinklelį skrodė T.Klimavičiaus ir M.Begičiaus baudų metimai (71:57), tačiau po to net 4 minutes „Žalgiris“ nesukrapštė nė taško. Priartėjusi iki 7 taškų (64:71) Šolė „Basket“ ekipa pati pateko į duobę. Tai išnaudojo P.Jankūnas: pataikė 2 baudas iš 4.  Be to, dvitaškį pridėjo A.Čapinas, dukart iš po krepšio įmetė D.Collinsas  ir rezultatas tapo 79:64. Per paskutines dvi minutes prancūzai bandė sumažinti skirtumą, bet D.Collinsas pataikė visus 6 baudų metimus. Žalgiriečiai šventė pergalę rezultatu 85:70.

„Žalgiris“: A.Milaknis 19 (5/7 trit., 5 rez. perd.), P.Jankūnas 11 (7 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Begičius 10, M.Kalnietis 10 (3 rez. perd.), D.Collinsas 10 (3 per. kam.), A.Čapinas 9 (4 rez. perd.), T.Klimavičius 8 (8 atk. kam.), D.Šalenga 8, O.Samhanas 0, S.Vene 0.

„Basket“: S.Mejia 22 (5 rez. perd., 5 kld.), A.Robinsonas 10, C.Leonardas 10.