„Žalgiris“ antrą kartą pamokė sykį išsišokusį „Rūdupį“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmieji šį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje išsivežė pergalę iš Prienų. Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai, nepamiršę trečiadienį čia gauto antausio Baltijos krepšinio lygos ketvirtfinalyje, sutriuškino „Rūdupį“ rezultatu 88:71(23:21, 23:16, 26:16, 16:18).

Tai buvo jau trečiosios poros rungtynės per paskutines penkias dienas. Trečiadienį tarpusavio mačų maratonas prasidėjo „Rūdupio“ sensacija (97:85), bet daugiau staigmenų kurti „Žalgiris“ neleido (penktadienį namuose laimėjo 85:67).

Tiesa, „Rūdupis“ turės dar vieną šansą nustebinti. Trečiadienį Kaune ekipos vėl susitiks BBL ketvirtfinalio serijoje, o tą mačą laimėjusi ekipa keliaus į pusfinalį. Mat po dviejų mačų serijos iki dviejų pergalių rezultatas yra lygus 1:1.

Užmėtė tritaškiais

Sekmadienį savų žiūrovų akivaizdoje žaidęs „Rūdupis“ dantis vėl šiepė pirmajame kėlinyje (21:20). Virginijaus Šeškaus auklėtiniai nepasidavė ir kai antrajame ketvirtyje buvo atsilikę 13 taškų (26:39) – dar iki pertraukos priartėjo iki 4-ių (37:41).

Visgi trečiajame kėlinyje „Rūdupiui“ nebeužteko jėgų priešintis Eurolygoje šį sezoną kovojusiam varžovui. „Žalgiris“ po dar vieno spurto (39:56) susikrovė pergalingą persvarą, kurios nebeišbarstė.

Lietuvos čempionai „Rūdupį“ sekmadienį skriaudė jų pačių ginklu – tritaškiais. „Žalgiris“ pataikė net 48,1 proc. (13/27) savo tolimų metimų, o „Rūdupis“ – tik 22,7 proc. (5/22).

Kiek netikėtai pavojingiausias prie trijų taškų linijos buvo aukštaūgis Paulius Jankūnas, iš šešių tritaškių nepataikęs tik vieno.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 25 (7 atk. kam.), Dainius Šalenga 13, Tomas Delininkaitis 11, Mantas Kalnietis 10.

„Rūdupis“: Valdas Dabkus 16, Arnas Labuckas 15, Artūras Milaknis 10.

Devyniese žaidęs „Rūdupis“ vėl buvo priverstas verstis be pagrindinio įžaidėjo Andriaus Mažučio, o „Žalgiriui“ šiame mače nepadėjo taip pat traumuotas lyderis Sonny Weemsas bei neregistruotas Mario Delašas.

„Rūdupis“ nebepakils aukščiau 3 vietos

18 pergalę iš tiek pat galimų iškovojęs „Žalgiris“ pratęsė idealų pasirodymą LKL čempionate.

Tuo tarpu penktą kartą reguliariajame sezone suklupęs „Rūdupis“ prarado net ir teorines vilktis pakilti aukščiau dabar užimamos trečiosios vietos.

Verta pažymėti, jog „Rūdupiui“ tai buvo pirmasis pralaimėjimas LKL lygos šį sezoną namuose.