2012 02 02

„Žalgiris“ Barselonoje įrodė esąs kietas riešutas, bet pralaimėjo

10 pralaimėjimų iš eilės ir vos 1 pergalė per 16 rungtynių. Tokie yra Kauno „Žalgirio“ rodikliai žaidžiant su Ispanijos krepšinio grandu „Barcelonos“ klubu.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Žalgiris“ Barselonoje krito ir šįkart. „Barcelona“ laimėjo rezultatu 94:80 ir žalgiriečius Eurolygos „Top-16“ etape paliko be pergalės skonio.

Rungtynių eiga

Pirmajame kėlinyje žingsneliu priekyje buvo „Barcelona“. Katalonams įpusėjus kėliniui pavyko įgyti 6 taškų pranašumą, nutolti didesniu skirtumu žalgiriečiai neleido. Vis dėlto po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ turėjo 5 taškų deficitą – 23:18.

Antro kėlinio pradžioje „Barcelona“ pelnė 5 greitus taškus ir įgijo dviženklę persvarą – 28:18. „Žalgirio“ iš vėžių tai neišmušė ir po minutės pertraukėlės kauniečiai atsakė savo spurtu 13:1. Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniams netgi pavyko įgyti 5 taškų pranašumą (36:41), tačiau baigiantis kėliniui katalonai jį sumažino iki minimumo. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ buvo priekyje .42:43.

Daugiausia bėdų pirmoje rungtynių dalyje „Žalgiriui“ kėlė varžovų aukštaūgiai. Erazemas Lorbekas ir Franas Vazquezas per pirmuosius du kėlinius kartu pelnė 22 taškus. Tiesa, pagirtinai puolime žaidė ir „Žalgirio“ vidurio puolėjas Robertas Javtokas, iki didžiosios pertraukos surinkęs 12 taškų.

Trečiajame kėlinyje „Barcelona“ susigrąžino iniciatyvą į savo rankas, o „Žalgiriui“ vėl teko besivijančio vaidmuo. E.Lorbekas ir toliau draskė kauniečių gynybą. Po trijų kėlinių „Barcelona“ pirmavo 63:59.

Paskutiniame kėlinyje prabilo ir toliašaudė „Barcelonos“ artilerija. Tritaškiai leido šeimininkams susigrąžinti pirmoje rungtynių dalyje turėtą dviženklę persvarą, kurios „Žalgiriui“ taip ir nepavyko panaikinti. Keletą sezono rekordų parašiusios rungtynės baigėsi „Barcelonos“ pergale 94:80.

„Žalgiris“ kur kas dažniau klydo (16 klaidų prieš 9) ir žymiai rečiau stojo prie baudų metimų linijos: „Barcelona“ metė net 28 baudas (pataikė 22), „Žalgiris“ – 14 (pataikė 10).

Sezono rekordai

„Barcelona“ iki rungtynių su „Žalgiriu“ Eurolygoje į savo krepšį praleisdavo vidutiniškai vos po 59,6 taško. Iki šio vakaro vienintelė Sienos „Montepaschi“, žaisdama su „Barcelona“, sugebėjo peržengti 70 taškų ribą. „Žalgiris“ tapo antrąja komanda, kuriai tai pavyko padaryti. Maža to, „Žalgiris“ vienintelis į „Barcelonos“ krepšį sugebėjo įmesti 80 taškų. Tiesa, savo rekordą pasiekė ir „Barcelona“. Tai rezultatyviausios katalonų rungtynės Eurolygoje šį sezoną.

22/28 (78 %) Baudos 10/14 (71 %)
31 (12) Atk. kamuoliai (puolime) 31 (11)
18 Rez. perdavimai 12
9 Perimti kamuoliai 3
6 Blokai 5
17 Pražangos 26
26 Išpr. pražangos 17
9 Klaidos 16

Kitose H grupės rungtynėse Kantu „Bennet“ kiek netikėtai 82:74 įveikė Tel Avivo „Maccabi“ iš Izraelio.

AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mačą stebėjo ir "Barcelonos" futbolo klubo treneris Pepas Guardiola su vaikais

Įdomūs faktai:

• „Barcelonos“ klubas „Žalgirį“ nugalėjo 10 kartą iš eilės.
  •  Tarpusavio mačuose „Žalgiris“ yra laimėjęs tik kartą per 16 rungtynių. Tai nutiko 2004 m. lapkričio 25 d. Barselonoje, kai „Žalgiris“ laimėjo 102:98. Į pergalę „Žalgirį“ tada vedė Vidas Ginevičius, pelnęs 24 taškus. Tose rungtynėse žaidė ir du dabartiniai „Žalgirio“ krepšininkai – Dainius Šalenka (16 tšk.) ir Paulius Jankūnas (0 tšk.).
  •  Pirmą kartą „Barcelonos“ ir „Žalgirio“ keliai susikirto 1985 metų Saportos taurės finale. Jį rezultatu 77:73 laimėjo „Barcelona“.
  •  „Žalgiris“ Eurolygos „Top-16“ etape išvykoje pralaimėjo jau 19 mačų iš eilės. Tragiška serija tęsiasi jau 8 metus – nuo 2004-ųjų kovo 4 dienos, kai „Žalgiris“ Stambule 85:73 nugalėjo „Ulker“. Arvydas Sabonis tada pelnė 25 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir surinko 47 naudingumo balus.
  •  „Žalgiris“ yra blogiausiai „Top-16“ etapo istorijoje besiginanti ekipa. Per rungtynes ji vidutiniškai praleidžia po 82 taško.