2013 12 19 /23:07

„Žalgiris“ metus Eurolygoje baigė skambiu akordu – pergale ir trečia vieta grupėje

Ketvirtadienio vakaras Kauno „Žalgirio“ ekipai susiklostė kone idealiai. LKL čempionai Eurolygos B grupės rungtynėse 84:80 (21:28, 23:15, 16:26, 24:11) įveikė Bambergo „Brose Baskets“ ekipą, iškovojo kelialapį į „Top 16“ varžybas ir reguliarųjį sezoną baigė trečioje grupės vietoje.
Johnas Goldsberry ir Justinas Dentmonas
Johnas Goldsberry ir Justinas Dentmonas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Nors kauniečių padėtis buvo dėkinga jau prieš rungtynes, tačiau ji tapo dar geresnė po 20-ties minučių. Turkijoje Madrido „Real“ klubas 86:61 sutriuškino Stambulo „Anadolu Efes“ ir ši pergalė jau garantavo lietuviams kelialapį tolyn, nepaisant mačo su „Brose Baskets“ baigties.

„Žalgirio“ treneriai nenorėjo, kad žaidėjai tai sužinotų, tačiau Bambergo arenos pranešėjas rezultatą pasakė ir „Brose Baskets“ pakilo į lemiamą kovą – jiems reikėjo tik pergalės.

Po dviejų ketvirčių tašku pirmavo „Žalgiris“ (44:43), tačiau po pertraukos trečią kėlinuką šeimininkai laimėjo 26:16 ir laikė vadžias savo rankose.

Vis dėlto, „Žalgirio“ krepšininkai susiėmė, pradėjo lemiamą ketvirtį spurtu 10:0, o sužaidus daugiau nei aštuonias minutes šeimininkams buvo leidę įmesti tik tris taškus – 80:72.

„Brose Baskets“ per paskutinį minutę sugebėjo grąžinti intrigą, tačiau mačo pabaigoje žalgiriečiai sužaidė tiksliau, o pergalę įtvirtino Šarūnas Jasikevičius. Šis Kauno komandos laimėjimas kelialapį į „Top 16“ padovanojo „Anadolu Efes“.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas (2/7 dvit., 5/10 trit., 7/7 baud., 7 atk. kam., 27 naud. bal.) 26, Artūras Milaknis (0/3 dvit., 4/5 trit., 2/2 baud.) 14, Kšištofas Lavrinovičius (4/5 dvit., 3/4 baud., 5 atk. kam.) 11, Šarūnas Jasikevičius  ir Paulius Jankūnas (5 atk. kam.) po 9, Robertas Javtokas (4/5 dvit., 6 atk. kam.) 8, Vytenis Lipkevičius 4, Tomas Dimša 2, Tadas Klimavičius 1.

„Brose Baskets“: Antonas Gavelas (8 rez. perd.) 16, Rakimas Sandersas (6 atk. kam.) 14, D'Oras Fischeris 12, Maikas Zirbesas 10.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Pirmasis kėlinys: „Brose Baskets“ – „Žalgiris“ 28:21

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo rezultatyviai ir pirmavo 5:2, kai jau antroje atakoje tritaškį įkalė A.Milaknis.

Nors šeimininkai gana greitai atstatė lygybę (7:7), tačiau net dviejose atakose rungtynių pradžioje jiems kamuolį teko laikyti visas 24 sekundes.

Sužaidus keturias minutes po P.Jankūno tolimo metimo „Žalgiris“ buvo priekyje 12:7. Nors svečiai taip pat nevengė mesti iš toli, tačiau netrukus pirmą kartą pataikė ir J.Dentmonas – 17:13.

Iš pirmų 16-os taškų „Brose Baskets“ net 12 sumetė tritaškiais – pataikė 4 iš 5. Kauniečiai neatsiliko – įmetė 3 iš 4. Po šešių minučių svečiai buvo priekyje 19:16. Vis dėlto, po minutės pertraukėlės vokiečiai staigiai išsiveržė į priekį – 20:19.

Neįtikėtinas „Brose Baskets“ taiklumas – R.Sandersas paskutinę atakos sekundę smeigė tritaškį nuo lentos – 26:21. „Brose Baskets“ per pirmas 10 minučių pataikė šešis tritaškius iš septynių ir atliko dešimt rezultatyvių perdavimų.

Antrasis kėlinys: „Brose Baskets“ – „Žalgiris“ 43:44 (28:21, 15:23)

Antrą ketvirtį vokiečiai pradėjo dvitaškiu, tačiau Š.Jasikevičius atsakė tolimu metimu – 24:30.

Vokietijos klubo krepšininkai buvo priekyje devyniais taškais, tačiau po sėkmingos kauniečių atkarpos ir A.Milaknio tritaškio skirtumas sumažėjo – 29:33. Netrukus tritaškį pridėjo ir J.Dentmonas – 32:33.

Antrajame ketvirtyje žaidimo tempas smarkiai sumažėjo ir tai į naudą buvo „Žalgiriui“. Kauniečiai priartėjo ir stengėsi neleisti svečiams vėl nutolti – 34:37.Pagaliau! Po trečio tolimo J.Dentmono metimo Kauno krepšininkai, likus žaisti minutę su puse, išsiveržė į priekį – 39:38. Po vokiečių dvitaškio trečią tolimą šūvį pridėjo ir A.Milaknis – 42:40.

Trečiasis kėlinys: „Brose Baskets“ – „Žalgiris“ 69:60 (28:21, 15:23, 26:16)

Prieš trečią ketvirtį žaidėjai sužinojo rezultatą Madride, tad po pertraukos „Brose Baskets“ krepšininkams reikėjo kautis „iki mirties“. Jiems reikėjo pergalės.

J.Dentmonas ir A.Milaknis pataikė po ketvirtą tritaškį, tačiau kauniečiai atsiliko nuo varžovų – 50:53. Vokiečiai per keturias minutes surinko keturias komandines pražangas.

Sužaidus pusę trečiojo ketvirčio „Brose Baskets“ komanda stengėsi žaisti protingai, į priekį be galvos nelėkė ir vėl kiek atitrūko – 57:51.

Persvarą Vokietijos klubas turėjo ir trečiam kėliniui einant į pabaigą – 62:55. Po kelių nesėkmingų kauniečių atakų „Brose Baskets“ spurtavo, o tai baigėsi R.Sanderso dvitaškiu su pražanga – 65:55.

Į aikštę grįžęs J.Dentmonas išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį ir sumetė baudas. Vis dėlto, vokiečiai susiėmė ir buvo atstatę dviženklę persvarą (69:58), tačiau paskutinę ketvirčio sekundę K.Lavrinovičius įmetė dvitaškį – 60:69.

Mike'as Zirbesas

Maikas Zirbesas

Ketvirtasis kėlinys: „Brose Baskets“ – „Žalgiris“ 84:80 (21:28, 23:15, 16:26, 24:11)

Po pertraukėlės K.Lavrinovičius pasirodymą pratęsė dvitaškiu su pražanga, perimtu kamuoliu ir „Žalgiris“ atsispyrė pirmyn – 65:69.

Kauniečiai sugebėjo atsispirti, o J.Dentmonas smeigė tritaškį – 68:69. „Žalgiris“ netrukus apsigynė per ketvirtą ataką iš eilės.

J.Dentmonas persvėrė rezultatą – 70:69. Sužaistos buvo dvi minutės, o kauniečiai dar kartą apsigynė, nes varžovai prasižengė puolime. Dviejų minučių atkarpą svečiai laimėjo 10:0.

Pirmuosius taškus šeimininkai pelnė tik sužaidus beveik keturias minutes ir pirmavo 71:70. Vis dėlto, „Žalgiris“ ir toliau spaudė varžovus bei didino persvarą – 78:71.

Likus žaisti minutę kauniečiai pirmavo 80:72. „Brose Baskets“ buvo įmetę tik tris taškus per ketvirtį, tačiau netrukus pataikė kelis metimus – 77:80.

Likus žaisti keliolika sekundžių kauniečiai gražiai pelnė dvitaškį, tačiau praleido tolimą metimą ir pirmavo 82:80. Varžovai pražanga sustabdė Š.Jasikevičių, kuris likus 4 sek. sumetė abu baudų metimus ir įtvirtino pergalę.