2009 01 28

„Žalgiris“ neturėjo vargo Šiauliuose

Aštuntąją pergalę dvyliktose Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynėse iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, svečiuose 94:77 (28:11, 15:17, 30:26, 21:23) nugalėje Šiaulių „Šiaulių“ (5 pergalės ir 7 pralaimėjimai) komandą.
/ 15min/Eriko Ovčarenko nuotr.

Nors pirmieji rungtynėse pasižymėjo „Šiaulių“ krepšininkai (2:0), „Žalgiris“ atsakė spurtu 6:0 – 2:6. Netrukus šiauliečiai išlygino rezultatą – 7:7. Žalgiriečiai, vedini P.Jankūno, vėl šiek tiek atitrūko – 9:15. A.Milaknis tritaškiu padidino skirtumą iki 9 taškų – 9:18. J.Mačiulio ir P.Butkevičiaus pastangomis kauniečiai įgijo 13 taškų pranašumą – 10:23. Po pirmųjų dešimties minučių "Žalgiris" pirmavo rezultatu 11:28.

„Scanpix“ nuotr./Saulius Kuzminskas

Pačioje antrojo ketvirčio pradžioje D.Šalenga tritaškiu padidino skirtumą iki 20 taškų – 11:31. „Šiauliai“ atsakė 6 taškais iš eilės – 17:31. Po G.Maceinos dvitaškio komandas skyrė 11 taškų (20:31), tačiau čia pat iš toli pataikė A.Milaknis – 20:34. D.Šalenga ir E.Žukauskas dvitaškiais padidino skirtumą iki 18 taškų – 20:38. Aikštės šeimininkai varžovų per toli nepaleido ir vėl šiek tiek priartėjo – 28:41. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo 15 taškų pranašumą – 28:43.

Trečiojo kėlinuko pradžioje, po penkių iš eilės M.Kalniečio taškų, kauniečiai įgijo 21 taško persvarą – 32:53. Po P.Jankūno dvitaškio „Žalgiris“ susikrovė 25 taškų pranašumą – 35:60. Antrojoje kėlinio dalyje „Šiauliai“ sumažino deficitą iki 20 taškų – 49:69. Trečiąjį ketvirtį baigė S.Hannahas, pataikęs dvitaškį su pražanga ir sušvelninęs rezultatą iki 19 taškų – 54:73.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Mantas Kalnietis

Lemiamas ketvirtis prasidėjo apylygiai – „Žalgiriui“ nepavyko padidinti pranašumo, o „Šiauliams“ nesisekė sumažinti skirtumą – 61:80. Įpusėjus kėliniui šiauliečiai sušvelnino atsilikimą iki 16 taškų – 66:82. Šeimininkams atkurti intrigos nebepavyko ir žalgiriečiai šventė pergalę rezultatu 77:94.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 21 (8/9 dvitaškių), J.Mačiulis 20 (7 atk. kam.), A.Milaknis 15, M.Kalnietis 11 (8 rez. perd.), D.Šalenga 9, T.Klimavičius 6, P.Butkevičius ir Š.Vasiliauskas po 4, E.Žukauskas (4 blk.) ir Ž.Janavičius po 2.

„Šiauliai“: V.Praškevičius ir S.Hannahas po 14, G.Vileita 13 (5 rez. perd.), A.Šležas (1/5 dvitaškių, 1/8 tritaškių) ir M.Kuzminskas po 9, S.Kuzminskas (1/8 dvitaškių) ir G.Maceina po 8, V.Stanevičius 2.