2010 03 03

„Žalgiris“ įveikė „Prokom“, tačiau į Eurolygos ketvirtfinalį nepateks (nuotraukos, statistika)

Eurolygos „Top-16“ varžybų G grupėje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo antrą pergalę iš eilės. Trečiadienį jie savo aikštėje po atkaklios ir permainingos kovos 93:88 (22:18, 28:16, 23:29, 20:25) įveikė Tomo Pačėso treniruojamą lenkų Gdynės „Prokom“, tačiau dėl Maskvos CSKA pergalės Malagoje neteko šansų patekti į kitą etapą.
T.Watsonas atkovojo net 11 kamuolių
Pirmose tarpusavio rungtynėse išvykoje kauniečiai nusileido 65:89. / Aliaus Koroliovo nuotr.
Temos: 2 Statistika Eurolyga

Pirmoje G grupės tarpusavio dvikovoje „Žalgiris“ išvykoje turėjo pripažinti triuškinamą „Prokom“ pranašumą rezultatu 65:89, tačiau savo aikštėje T.Pačėso auklėtinius sutiko atitinkamai „svetingai“.

Rungtynių pradžioje šiek tiek daugiau iniciatyvos priklausė svečiams iš Lenkijos, tačiau antrajame kėlinyje tikrą šou surengęs Marcusas Brownas padėjo Kauno komandai įpusėjus dvikovai susikrauti 16 taškų pranašumą – 50:34.

Po pertraukos galingą „Prokom“ spurtą kauniečiams sunkiai sekėsi stabdyti – svečiai ketvirtame kėlinyje pavijo aikštės šeimininkus ir išlygino rezultatą 73:73. Laimė, Dariaus Maskoliūno auklėtiniai baltos vėliavos nekėlė ir sėkmingai sužaidę tris paskutines minutes šventė pergalę.

Kauniečiai prasčiau metė dvitaškius ir tritaškius, tačiau geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (38:32). Taip pat aikštės šeimininkai padarė mažiau klaidų – 6:10. „Prokom“ komandoje rezultatyviausi buvo Davidas Loganas ir Qyntelis Woodsas. Jie pelnė atitinkamai 22 ir 17 taškų.

Paskutines nieko nelemiančias „Top-16“ varžybų G grupės rungtynes kauniečiai kitą savaitę žais išvykoje su Maskvos CSKA komanda, kuri užsitikrino pirmą vietą G grupėje, trečiadienį Malagoje 76:70 įveikdama vietos „Unicaja“. T.Pačėso treniruojama „Prokom“ taip pat pateko į kitą etapą. Lenkų klubas pirmą kartą istorijoje sugebėjo prasibrauti į Eurolygos ketvirtfinalį.

Starto penketai

„Žalgiris“: M.Kalnietis, M.Brownas, D.Šalenga, T.Klimavičius, T.Watsonas.

„Prokom“: D.Loganas, Q.Woodsas, R.Burrellas, D.Ewingas, A.Hrycaniukas.

Pirmas kėlinys

Pirmuosius taškus rungtynėse iš po krepšio pelno T.Watsonas, lenkų komanda į tai atsako dviem rezultatyviomis atakomis. Tolimi žalgiriečių metimai kol kas nepasiekia tikslo. Sužaidus 3 minutes svečiai pirmauja 3:6. Kauno ekipos snaiperiai akylai prižiūrimi, taškus „Žalgiris“ renka iš po krepšio – 7:9. M.Kalniečio mėginimas išlyginti rezultatą nesėkmingas.

D.Šalenga tritaškiu metimu paskutinę atakai skirtą sekundę išveda „Žalgirį“ į priekį 10:9, tačiau tuoj pat tuo pačiu atsako D.Loganas. Aikštėje įsivyrauja kietas žaidimas, vis dažniau krepšininkai taškus renka nuo baudų metimo linijos. M.Pocius dviem baudų metimais vėl išveda kauniečius į priekį 15:14. M.Begičius krauna kamuolį į krepšį iš viršaus, svečių gynyba byra. Komandos apsikeičia nesėkmingomis atakomis. A.Čapinas pataiko tritaškį, pirmą kėlinį laimi kauniečiai – 22:18.

Antras kėlinys

M.Begičius blokuoja R.Vardos metimą, A.Čapino reidas varžovų krepšio link nesėkmingas. D.Loganas smeigia tritaškį ir mažina skirtumą – 22:21. Kova intensyvėja, D.Loganas dėjimu  persveria rezultatą „Prokom“ naudai 24:26. Kova vyksta taškas į tašką, T.Klimavičius smeigia tritaškį. M.Brownas pelno 5 taškus iš eilės. Įpusėjus ketvirčiui – 34:29.

Kauniečiams nežymiai pavyksta perimti iniciatyvą, siautėjantį M.Browną varžovams vis sunkiau sustabdyti. Po dviejų legionieriaus baudų metimų D.Maskoliūno auklėtiniai pirmauja 40:31. Varžovų rankos dreba, metimai skrieja pro šalį, aukštės šeimininkai susikrauna 13 taškų pranašumą 44:31. Įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ pirmauja 50:34.

Trečias kėlinys

Po pertraukos D.Maskoliūno auklėtiniai nemažina apsukų – T.Klimavičius didina skirtumą 53:34, tačiau svečiai dviem rezultatyviomis atakomis sustabdo kauniečių spurtą. Žalgiriečiai pagirtinai kovoja dėl atšokusių kamuolių, lenkų komanda po truputį mažina skirtumą – 55:43. T.Watsonas sėda ant atsarginių suolo, jam ant čiurnos dedamas ledas. J.Jagla tritaškiu mažina skirtumą iki 9 taškų – 57:48.

Aikštės šeimininkai sutankina gynybą, tačiau varžovų be pražangų sustabdyti nepavyksta. Po A.Milaknio tritaškio 64:53 priekyje „Žalgiris“. T.Watsonas grįžta į aikštę, tačiau netrukus vėl sėda ant atsarginių suolo. Q.Woodsas pelno 7 taškus iš eilės, kauniečiai randa atsakymą ir išlaiko dviženklį skirtumą. Po trijų kėlinių aikštės šeimininkai pirmauja 73:63.

Ketvirtas kėlinys

„Prokom“ pelno 4 taškus iš eilės ir mažina skirtumą 73:67. M.Pocius šauna pro šalį, Q.Woodsas galingai krauna kamuolį iš viršaus. „Žalgirio“ puolimas stringa, T.Watsonas pameta kamuolį, o Q.Woodsas mažina skirtumą iki 2 taškų – 73:71. D.Šalengos metimas blokuojamas, R.Barrellas lygina rezultatą. Beveik įpusėjus kėliniui pirmuosius taškus tritaškiu metimu pelno M.Brownas, tačiau R.Burrellas atsako tuo pačiu.

Kauno komanda galutinai neatiduoda iniciatyvos varžovams – pataiko M.Begičius ir M.Kalnietis, rezultatas tampa 80:76. Dar du taškus pelno T.Klimavičius, tačiau tritaškį pataiko ir Q.W.oodsas. M.Kalnietis ir D.Šalenga didina žaliųjų pranašumą iki 7 taškų – 86:79. D.Loganas pelno dvitaškį, M.Brownas pelno du taškus ir išprovokuoja pražangą – 89:81. Q.Woodsas vėl smeigia tritaškį. Likus žaisti minutę komandos pradeda pražangų ir baudos metimų maratoną. Šį egzaminą kauniečiai taip pat išlaiko ir švenčia pergalę 93:88.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams