2013 01 25

Nedaug, bet trūko: „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ 52:56

Penktadienio vakarą Turkijoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė penktąsias Eurolygos „Top 16“ etapo E grupės rungtynes su Stambulo „Anadolu Efes“ komanda. Po inirtingos kovos turkai 56:52 (15:8, 12:15, 14:13, 15:16) įveikė jau ketvirtą pralaimėjimą patyrusį Kauno „Žalgirį“.
Keremas Gonlumas ir Marko Popovičius
Keremas Gonlumas ir Marko Popovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynės pasižymėjo ypač nerezultatyviu komandų žaidimu ir gausybe klaidų, kurias darė tiek vieni, tiek kiti. Tiesa, Stambulo ekipa daug geriau sužaidė pirmąją rungtynių pusę, kai neleido kauniečiams prisiartinti, tačiau po pertraukos „Žalgirio“ žaidimas maloniai nustebino.

Ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo tritaškiu ir Mindaugo Kuzminsko dėjimu, kuris pirmą kartą rungtynėse išvedė svečius į priekį. Visą kėlinį aikštelėje netrūko gražių tritaškių, kuriuos pakeisdavo ir klaidos. Galiausiai, tai nulėmė turkų pergalę. Paskutinės atakos „Žalgiriui“ nesusiklostė ir turnyrinėje lentelėje teko įsirašyti dar vieną nesėkmę.

Sunku įsivaizduoti, tačiau rezultatyviausiai Kauno ekipoje žaidė vos po 10 taškų pelnę Tremmellas Dardenas ir Mindaugas Kuzminskas. Nugalėtojų ekipoje rezultatyviausias buvo du tritaškius pataikęs ir 12 taškų surinkęs Sasha Vujačičius.

Tai buvo 23-asis kauniečių pralaimėjimas iš eilės svečiuose „Top 16“ etapo varžybose. Paskutinį kartą „Žalgirio“ krepšininkai „Top 16“ etapo rungtynes svečiuose laimėjo 2004 metų kovo 3 dieną, kai padedami Arvydo Sabonio 85:73 įveikė Stambulo „Ulker“ (Turkija) ekipą.

Po šio pralaimėjimo Kauno klubas nukrito į šeštąją E grupės poziciją. Vietomis apsikeitė ir lyderiai. Po CSKA pralaimėjimo „Unicaja“ ekipai, Madrido „Real“ užkopė į lentelės viršų.

Rezultatyvūs perdavimai: 11 – 15

„Žalgirio“ gynėjui Rimantui Kaukėnui akistata su Stambulo ekipa buvo jo 100-osios rungtynės Eurolygoje.

Kauno „Žalgiris“: Tremmellas Dardenas ir Mindaugas Kuzminskas (7 atk. kam.) po 10, Kšištofas Lavrinovičius 8, Marko Popovičius 7, Oliveris Lafayette'as 6, Darjušas Lavrinovičius ir Ibrahimas Jaaberas po 3, Paulius Jankūnas ir Mario Delašas po 2, Rimantas Kaukėnas 1.

„Anadolu Efes“: Saša Vujačičius 12, Joshua Shippas 11, Duško Savanovičius ir Jamonas Lucasas (8 atk. kam., 5 rez. perd.) po 10.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 56:52 (15:8, 12:15, 14:13, 15:16)

56:52 Įtempta rungtynių pabaiga buvo nesėkminga „Žalgiriui“. Patiems pataikyti vis nepavykdavo, o varžovai, prieš kuriuos prasižengdavo žalgiriečiai, pataikė baudos metimus ir galiausiai nugalėjo keturių taškų skirtumu.

53:52 Varžovai įmetė vieną baudos metimą, o Marko Popovičius pelnė taip reikalingą tritaškį.

52:49 Dar vienas turkų tritaškis. D.Lavrinovičius prasižengė, tačiau varžovas neįmetė nei vieno baudos metimo. Pauliaus Jankūnas prasižengė ir J.Plaza paprašė dar vienos minutės pertraukėlės.

49:49 Dar du taškai ir „Žalgiris“ buvo priekyje trimis taškais. Neįtikėtinomis klaidomis apsikeitė abi ekipos, kol galiausiai Turkijos komandos krepšininkas užsidirbo nesportinę pražangą. Lietuviai realizavo baudos metimus, tačiau varžovai pelnė tritaškį. Antras iš eilės D.Savanovičiaus tritaškis išlygino rezultatą ir Joanas Plaza paprašė minutės pertraukėlės.

43:44 Pirmą kartą šiose rungtynėse „Žalgiris“ išsiveržė į priekį! Tai puikiu dėjimu pavyko padaryti Mindaugui Kuzminskui.

43:42 Ir vėl kauniečiai puikiai pradėjo kėlinį. Tritaškį pelnė O.Laffayet'as, kuris pridėjo ir sėkmingą baudos metimą.

Trečiasis kėlinys: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 41:36 (15:8, 12:15, 14:13)

41:36 Tremmello Dardeno tritaškis pataisė situaciją. Dar du taškai iš K.Lavrinovičiaus, tačiau S.Vujačičius atsakė tuo pačiu. Varžovai vėl susigrąžino septynių taškų pranašumą. T.Dardeno dvitaškis užbaigė kėlinį.

37:29 Du iš eilės varžovų dvitaškiai ir puiki kėlinio pradžia nublanko. „Žalgiris“ atsiliko 8 taškais. Lietuviai paprašė laiko pasitarti.

33:29 Pauliaus Jankūno dvitaškis vėl priartino prie varžovų. J.Lucas tritaškiu vėl padėjo turkams atitrūkti.

30:27 Neįtikėtinai įspūdinga kėlinio pradžia: Ibrahimas Jaaberas pavogė kamuolį iš varžovų ir lengvai įdėjo kamuolį į krepšį. M.Popovičius išlygino rezultatą, bet varžovai atsakė trimis taškais.

Antrasis kėlinys: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 27:23 (15:8, 12:15)

27:23 Likus sekundei iki kėlinio pabaigos Ibrahimas Jaaberas privertė varžovą prasižengti ir pataikė vieną iš dviejų baudos metimų.

27:22 Mindaugas Kuzminskas perėmė kamuolį ir privertė varžovą prasižengti, tačiau realizavo tik vieną baudos metimą. Netrukus jis įmetė ir dvitaškį bei privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės.

27:19 Puikiai besiginantys turkai atstatė 10-ies taškų pranašumą. Marko Popovičius atsakė taikliu dvitaškiu.

25:17 Ilgą laiką ekipos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, kol galiausiai varžovams pavyko pelnyti du iš eilės dvitaškius. „Žalgiris“ jau atsiliko dešimt taškų. Mindaugas Kuzminskas sumažino atsilikimą iki 8 taškų.

21:15 J.Farmaras užsidirbo dvi iš eilės pražangas, o Mario Delašas pataikė dvitaškį.

21:13 S.Vujačičius greitai tritaškiu atstatė šeimininkų persvarą. Tačiau Mindaugas Kuzminskas atsakė tuo pačiu. Trečias iš eilės tritaškis – ir vėl varžovų naudai.

15:10 Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo D.Lavrinovičiaus dvitaškiu.

Pirmas kėlinys: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 15:8

15:8 Tremmellas Dardenas įmetė tritaškį, tačiau vėl buvo prasižengta ir varžovai sėkmingai realizavo abu metimus.

13:5 Turkai pabandė atitrūkti, dar keturi taškai buvo įrašyti į jų sąskaitą.

9:5 Darjušas Lavrinovičius stojo prie baudų metimų linijos, tačiau realizavo tik vieną iš dviejų metimų. Taip reikalingą dvitaškį įmetė T.Dardenas.

9:2 Dar du J.Shippo taškai, „Žalgiriui“ įsibėgėti nepavyko.

7:2 Darjušas Lavrinovičius pelnė pirmuosius „Žalgirio“ taškus.

7:0 Tas pats J.Farmaras pataikė dar du baudos metimus.

5:0 Jordanas Farmaras realizavo vieną iš dviejų baudos metimų bei pataikė dvitaškį.

2:0 Varžovai apsikeitė pražangomis, tačiau pirmuosius taškus pelnė Jamonas Lucas.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Tremmellas Dardenas, Ibrahimas Jaaberas, Marko Popovičius, Darjušas Lavrinovičius, Paulius Jankūnas.