2018 04 20

Lemiamu metu užstrigęs „Žalgiris“ krito Pirėjuje

Kauno „Žalgiris“ pirmose rungtynėse iškovojęs pergalę ir namų aikštės pranašumą, namo grįš esant lygiam serijos iki trijų pergalių rezultatui. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Pirėjuje krito 68:79 (15:17, 17:24, 22:13, 14:25) Tačiau net ir po pralaimėjimo žalgiriečiai dar turi visus šansus įšokti į Belgrado kryptimi vykstantį traukinį.
Vasilje Micičius
Vasilje Micičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kadangi serijoje įsivyravo lygybė, jau dabar aišku, kad Kaune įvyks dvejos rungtynės: antradienį ir ketvirtadienį. Jei prireiks penktojo mačo, teks vėl vykti į Pirėjų.

Susitikimą „Žalgiris“ pradėjo gerai, tačiau vėliau kauniečius iš vėžių išmušė itin kieta „Olympiakos“ gynyba.

Pirmąjį baudų metimą svečiai metė tik 14-ąją minutę, o Pirėjo klubas vien per pirmą kėlinį nuo baudų metimo linijos atakavo 11 kartų. Po dviejų kėlinių kauniečiai atsiliko 9 taškais.

Per pertrauką išvadas padarę „Žalgirio“ vyrai į aikštę žengė geriau ir panaikino varžovų pranašumą, o prieš lemiamą ketvirtį švieslentė rodė lygų rezultatą.

Deja, bet Lietuvos čempionų puolimo mašina sustingo ketvirtajame kėlinyje. „Žalgiris“ pirmus taškus iš žaidimo pelnė tik prabėgus 7,5 min., o varžovai gerai pataikė iš toli ir susikrovė dviženklę persvarą. Jos panaikinti svečiams nebepavyko.

„Olympiakos“ pataikė 10 tritaškių iš 24 (42 proc.), kauniečiai iš toli šaudė dvigubai rečiau (5/11, 46 proc.).

Dvitaškius „Žalgiris“ pataikė 55 proc. (21/38) taiklumu, graikų tikslumas – mažesnis (16/37, 43 proc.).

Kovą dėl kamuolių „Olympiakos“ laimėjo 34:26.

„Olympiakos“: J.McLeanas 21 (8/12 dvit., 6 išpr. praž., 27 naud. bal.), V.Spanoulis 17 (4 rez. perd., 5 kl., 8 išpr. praž.), I.Papapetrou 9 (7 atk. kam.), J.Strelniekas ir G.Printezis (8 atk. kam.) po 8

„Žalgiris“: B.Daviesas 20 (4 kl., 7 išpr. praž.), V.Micičius 13 (8 rez. perd., 22 naud. bal.), A.Milaknis 11 (3/5 trit.), A.Kavaliauskas 7 (7 atk. kam.), A.Toupane'as ir A.White'as po 6, K.Pangosas 5 (1/4 dvit., 1/4 trit., 6 rez. perd., 4 kl.).

Rungtynių eigą aprašė ir karščiausius įspūdžius iš Pirėjo tradiciškai pateikė 24sek.

Rungtynių eiga. Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“

Ketvirtas kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“

40 min. Viskas. Serijoje – lygybė, o kovos keliasi į Kauną.

Likus 37 sek. I.Papapetrou sugrūdo kamuolį su B.Davieso pražanga. Nuobauda eliminavo amerikietį iš rungtynių – 76:68.

39 min. V.Spanoulis sumetė baudų metimus, B.Daviesas atsakė dvitaškiu, dar du taškus pridėjo V.Micičius – 74:68.

38 min. Dar vienas J.McLeano sėkmingas epizodas ir skirtumas vėl šokteli iki 13-kos. B.Daviesas išprovokavo nesportinę pražangą. B.Daviesas sumetė baudų metimus, A.Milaknis įkrėtė tritaškį – 72:64.

Donatas Urbonas

DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Pirėjuje

„Žalgiris“ pelnė pirmus taškus iš žaidimo ketvirtajame kėlinyje prabėgus 7,5 minutės. „Olympiakos“ sirgaliai po metimo paplojo – saviškiams už tokią atkaklią gynybą, kuri nulaužė rungtynes.

37 min. B.Daviesas prasižengė prieš tritaškį metusį V.Spanoulį – 68:55.

36 min. Penktąją pražangą užsidirbo K.Tillie, bet persvara padidėjo iki dviženklės ribos – 65:55.

35 min. Rungtynės gan ilgai buvo sustabdytos dėl techninių nesklandumų.

„Žalgiris“ ketvirtąjį kėlinį pralaimi tikrai ne dėl teisėjų. Bet sunku kautis vienas prieš vieną atsistojus ant kojų, kai prieš tai buvai apspardytas du kėlinius ir sugrąžintas į „lygią“ kovą. Visada buvau skeptiškas dėl kritikos teisėjams už tendencingą teisėjavimą. Bet šį kartą minčių kyla įvairių.

34 min. B.Daviesas nepataikė iš po krepšio, o G.Printezis pataikė tritaškį. Kėlinio pradžia – 9:0 aikštės šeimininkų naudai – 63:54.

32 min. Dar vienas tritaškis. Šįkart per rankas dūrė K.Papanikolaou – 60:54.

31 min. Ketvirtį tritaškiu atidarė V.Mantzaris – 57:54.

Trečias kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 54:54 (17:15, 24:17, 13:22)

30 min. Po trijų kėlinių – lygu! Tuo pasirūpino A.Toupane'as, pataikęs paskutinę sekundę.

28 min. Akivaizdi pražanga prieš A.Toupane'ą, tačiau ji neužfiksuota. Už reakciją prancūzas gauna techninę nuobaudą. Žalgiriečiai – labai pikti, nes tai – toli gražu ne pirma neužfiksuota „Olympiakos“ pražanga – 54:50.

„Nesijaudink dėl manęs! - sušuko linksmai Šaras teisėjui Latiševui, kai šis pribėgęs pasakė sekretoriatui, kad treneriui kažkas švietė į akis su žaliu lazeriu. - Pražanga buvo prieš tai.“ Jis reagavo į Ulanovo pražangą prie JaMelą McLeaną, kuri, trenerio įsitikinimu, buvo dar prieš metimą.

27 min. Ketvirtoji pražanga K.Tillie, tačiau teisėjai atsako pražanga P.Jankūnui puolime. Tai – trečia kapitono asmeninė nuobauda.

26 min. Brandonas „žvėris“ Daviesas! Dar du jo taškai – 50:50.

25 min. Laisvas paliktas V.Mantzaris smeigė skaudų tritaškį, bet B.Daviesas tęsia sėkmingą atkarpą – 50:48.

Kaip startavo Vasia Micičius! Atrodo, šis serbas rastų kaip prakišti kamuolį pro rakto skylutę. „Olympiakos“ vėl kenčia su V.Spanouliu aikštėje.

23 min. Jau šeštasis V.Micičiaus rezultatyvus perdavimas, pasibaigęs B.Davieso dvitaškiu ir varžovų pranašumas tirpsta iki trijų – 45:42.

22 min. Puiki ataka, kurios smaigalyje atsidūrė B.Daviesas, tolimą metimą pridėjo V.Micičius – 45:40.

21 min. G.Printezis pataikė savo firminį metimą iš vidutinio nuotolio, bet A.Milaknis atsakė tolimu šūviu – 43:35.

Antras kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 41:32 (17:15, 24:17)

20 min. Kėlinį „Žalgiris“ užbaigė A.White'o dėjimu po perimto kamuolio – 41:32.

19 min. J.McLeanas siautėjo ir pelnė jau 14-ąjį savo tašką, o V.Micičius prametė abu baudų metimus – 36:28.

18 min. Žemė-oras! A.White'as skaidė aikštėje – 34:26.

21 taško ir 6 asmeninių Eurolygos rekordų didvyris Brandonas Daviesas 17-ąją minutę Pirėjuje pelno pirmąjį savo tašką.

17 min. Koks laisvas paliktas V.Spanoulis. Graikas pataikė iš toli ir vėl padidino „Olympiakos“ pranašumą – 32:23.

16 min. Puikus derinys A.Milakniui. Snaiperis neprašovė – 29:23.

Kol piktinamės dėl teisėjų, už žalgiriečių nugarų kažkas susimušė. Atrodo, „Olympiakos“ sirgaliai tarpusavyje. Krūva raudonųjų aistruolių čia pat už žalgiriečių suolo bėgo aiškintis santykių į tribūnas. Čia vyksta rimtas susitsumdymas. Apsaugos nė kvapo.

15 min. „Žalgiris“ jau turi 5 komandines pražangas – 28:20.

„Viską Puklas! Viską Puklas švilpia!“ - šaukia šypsodamasis Šarūnas Jasikevičius. Girdėjau, „Olympiakos“ turi neblogą pergalių ir pralaimėjimų balansą, kai šis slovėnas teisėjauja „Olympiakos“ rungtynėse.

14 min. Tylą nutraukė A.Kavaliausko dvitaškis. Jau kitoje atakoje tas pats A.Kavaliauskas išprovokavo pražangą, bet prametė vieną baudų metimą.

J.McLeanas įdėjo su pražanga – 28:18.

Pirmieji baudos metimai! 14 rungtynių minutę Antanas Kavaliauskas tapo pirmuoju žalgiriečiu, stojusiu prie baudų metimo linijos. Ir negali sakyti, kad „Žalgiris“ žaidžia tik prie perimetro. Oi ne.

13 min. V.Spanoulis tik grįžo į aikštę ir iš karto pataikė iš toli, dvitaškį pridėjo I.Papapetrou – 25:15.

11 min. J.Strelniekas pataikė sunkų tritaškį – 20:15.

Koks piktas Šarūnas Jasikevičius! Kaip jis auklėjo Kavaliauską su Milakniu dėl gynybos. Iš pradžių prie šoninės linijos jis apstaugė Antaną, o po to priėjo prie ant suolo sėdinčio Artūro ir ištarė panašią frazę, kuria kadaise Donatą Motiejūną auklėjo Tomas Pačėsas. Darosi truputį neramu, nes iniciatyva prarasta, o kai nėra Spanoulio aikštėje, „Žalgiriui“ pulti sunkiau. Tą rodo ir rezultatas.

Pirmas kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 17:15

Įdomus faktas: per pirmą kėlinį aikštės šeimininkai metė 10 baudų metimų, „Žalgiris“ – 0.

10 min. Teisėjai užfiksavo trijų sekundžių taisyklės pažeidimą A.Kavaliauskui, Šaras ironiškai šypsojosi. Baigėsi tik pirmas kėlinys, bet įtampa jaučiama milžiniška.

9 min. „Žalgirio“ žaidimas išsiderino, J.Strelniekas pataikė tritaškį – 17:15.

7:30 min. „Žalgirio“ suolas nubaustas technine pražanga.

Na ką, bus reikalų. Jau aštuntą minutę „Žalgirio“ suolas gauna tecninę pražangą. „Olympiakos“ spaudimas, atrodo, paveikė teisėjus. „Žalgirio“ žinutė aiški – už kiekvieną „bump'ą“ graikams duodamos mesti baudos, kai žalgiriečiams įvairūs kepštelėjimai ir bumbtelėjimai baudų metimų neužtarnauja. Šaras visą tą perdavė arbitrams. „Olympiakos“ metė 11 baudų, kai žalgiriečiai – 0.

8 min. K.Tillie taip pat pelnė du taškus su pražanga – 13:13.

7 min. Kokia švelni A.Toupane'o pražanga prieš V.Spanoulį, kuris dar ir pelnė du taškus – 11:13.

6 min. V.Spanoulis padarė jau trečią klaidą ir prametė abu baudų metimus.

Kaip jautriai šiandien reaguojama į teisėjų švilpukus... Arbitras iš Latvijos Latiševas, ko gero, pabijojo skirti techninės pražangos Vassiliui Spanouliui, nes tai reikštų savižudybę. Nors graikas elgėsi tikrai įžūliai, kai prarado kamuolį dėl puikios Axelio Toupane'o gynybos. Vos tik žalgiriečiai reiškia pretenzijas dėl teisėjų darbo, arenoje pasigirsta baubimas. Ką jau kalbėti, jei tą padaro Šaras. Vos tik pražangą gauna „Olympiakos“, skalpuojami arbitrai. Šaras kol kas neatrodo labai patenkintas, kaip traktuojami kontaktai vienoje ir kitoje aikštės pusėje.

5 min. J.McLeanas greitajame kėlinyje pasižymėjo dėjimu, o triukšmas arenoje kaipmat išaugo – 8:11.

4 min. B.Daviesas užsidirbo antrąją asmeninę pražangą ir sėdo ant suolo – 6:9.

Įdomus ir logiškas Šaro sprendimas startuoti su Vasilije Micičiumi. Jis iškart kai tik gali naudojasi savo fiziniais pranašumais tiek prieš Brianą Robertsą, tiek prieš Vassilį Spanoulį. Tai dar viena gera priemonė varginti „Olympiakos“ lyderį. Akivaizdu, kad „Žalgiris“ tą ir daro, atakas fokusuodamas per serbą. V.Micičiaus startas buvo labai geras.

3 min. Pirmas „Žalgirio“ tritaškis, kurį po puikaus derinio įsmeigė K.Pangosas. Dar vieną metimą pataikė ir V.Micičius – 4:9.

2 min. V.Micičius puikiai sužaidė nugara į krepšį ir nepaliko jokių šansų B.Robertsui – 3:4.

1 min. Rungtynių taškų sąskaitą atidarė J.McLeanas, pataikęs sunkų metimą per B.Daviesą. Varžovui prasiveržimu ir dvitaškiu atsakė V.Micičius – 2:2.

Starto penketai:

„Olympiakos“: Jamelis McLeanas, Ioannis Papapetrou, Vassilis Spanoulis, Georgos Printezis, Brianas Robertsas.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Vasilije Micičius, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas.

Sveiki visi! Ne taip smagiai sveikinasi „Olympiakos“ sirgaliai, kai į Pirėjo Taikos ir draugystės stadioną įžengė trys teisėjai. Akivaizdu, spaudimas po pirmojo mačo jiems bus didelis. Beje, per žaidėjų pristatymą fanai ypač svetingai sutiks Giorgos Bogrį. Šis centras nors tėra rezervinis žaidėjas, jis žais nepaisant traumos. „Olympiakos“ gerbėjai vertina tokius dalykus. Ir atmosfera bus labai galinga. Ultros praėjo pro pasyvesnius sirgalių sektorius ir su megafonais užvedinėja aistruolius. Šie pasijungė į bendrą skanduotę.