2019 05 17

Iš dviejų gilių duobių išlipusi CSKA – Eurolygos finale

Du kartus dviženklį deficitą panaikinusi Maskvos CSKA penktadienio vakarą Vitorijoje sugebėjo ant menčių paguldyti Eurolygos čempioną Madrido „Real“. Antrajame Eurolygos pusfinalyje Rusijos čempionai iškovojo dramatišką pergalę 95:90 (18:22, 25:23, 22:28, 30:17) ir sekmadienį dėl titulo kausis su Stambulo „Anadolu Efes“.
Eurolygos pusfinalis: CSKA – „Real“
Nando De Colo / Euroleague/Getty Images nuotr.

Eurolygos čempionų titulą gynę „Real“ krepšininkai ilgą rungtynių dalį tvirtai laikė vadžias savo rankose ir net du sykius turėjo dviženklę persvarą, tačiau CSKA parodė charakterį ir abu kartus sugebėjo išsiropšti.

Prieš paskutinį ketvirtį maskviečiai dar atsiliko aštuoniais taškais, bet tuomet „Real“ puolimas pradėjo strigti, o CSKA į priekį tempę Nando De Colo, Willas Clyburnas ir Sergio Rodriguezas neklydo nei atakuodami iš žaidimo, nei mesdami baudas.

Finale CSKA pastarąįį kartą žaidė 2016-aisiais Berlyne, kai sugebėjo nukauti Stambulo „Fenerbahče“. Sekmadienį dėl prestižiškiausio žemyno titulo „armiečiai“ jau kovos prieš kitą Stambulo klubą – pirmą kartą į finalą patekusį „Anadolu Efes“.

Šiuolaikinės Eurolygos čempionu Maskvos klubas kol kas yra tapęs tris sykius – 2006, 2008 ir 2016 metais.

CSKA – „Real“ 95:90 (18:22, 25:23, 22:28, 30:17)

CSKA: Nando De Colo ir Sergio Rodriguezas po 23, Willas Clyburnas 18, Cory Higginsas 11.

„Real“: Fabienas Causeuras 18, Sergio Llullas 13, Anthony Randolphas 12, Rudy Fernandezas ir Facundo Campazzo po 10.

Rungtynių eiga:

Nuo pat pirmųjų minučių „Real“ stengėsi išnaudoti savo aukštaūgio Walterio Tavareso centimetrus. Tai visiškai pasiteisino (6:3). Maža to, aukštaūgis labai buvo patikimas po savuoju krepšiu ir vien pirmajame kėlinyje išrašė varžovams du blokus.

Rudy Fernandezas du kartus aštriais reidais supjaustė CSKA gynybą, Facundo Campazzo pataikė iš toli, o Anthony Randolphas įdėjo su varžovo pražanga (18:11).

Kėlinio pabaigoje po Sergio Llullo metimo iš vidutinio nuotolio „Real“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (22:11), bet tuomet iniciatyvos ėmėsi tris iš eilės metimus pataikęs Sergio Rodriguezas. Po pirmojo kėlinio „Real“ pirmavo 22:18.

Po pertraukėlės jau sėkmingesne atkarpa atsakė CSKA. S.Rodriguezo įkvėpti maskviečiai labai greitai pasivijo savo varžovus, o Ispanijos snaiperio tritaškis į savo buvusios komandos krepšį pirmą kartą Maskvos ekipai suteikė pranašumą (28:27).

Taškų lenktynės tęsėsi, o įpusėjus dvikovai nežymiu žingsneliu priekyje buvo ispanai – 45:43.

Trečią kėlinį tritaškiu pradėjo R.Fernandezas, tačiau kitoje aikštės pusėje įspūdingu dėjimu su pražanga atsakė W.Clyburnas.

Kėlinio viduryje „Real“ sužaidė neblogą atkarpą ir įgijo aštuonių taškų pranašumą, tačiau tuomet technine pražanga buvo nubaustas R.Fernandezas ir CSKA gavo šansą priartėti, bet juo nepasinaudojo. Priešingai – F.Campazzo įmetė labai sudėtingą metimą po verpstės, A.Randolphas šovė iš toli ir „Real“ susigrąžino rekordinę persvarą (61:50).

Pranašumas buvo ūgtelėjęs ir iki 14 taškų, bet kėlinį geriau sužaidė maskviečiai ir prieš paskutines dešimt minučių vilties turėjo 8 taškų deficitą.

Lemiamą ketvirtį CSKA pradėjo individualiais išpuoliais, bet į tai „Real“ atsakydavo tokios pačios vertės metimais. Ypač sėkmingai vienas prieš vieną rungtyniavo Fabienas Causeuras.

Tuomet Rusijos čempionus į priekį pradėjo traukti Nando De Colo, o Sergio Llullas prametė tris tolimus metimus visiškai laisvas ir intriga netikėtai sugrįžo (78:75).

Maža to, technine pražanga arbitrai netikėtai nubaudė Pablo Lasso. N.De Colo įmetė dar vieną baudą ir tarp komandų liko vos du taškai.

Likus pusketvirtos minutės W.Clyburnas baudos metimu pagaliau išlygino rezultatą (80:80), bet tada iš toli pataikė Jeffery Tayloras.

Bet bangą pagavusių CSKA krepšininkų iš balno tai neišmušė. Likus žaisti 1,19 sek. N.De Colo pataikė tritaškį ir pirmą kartą šiose rungtynėse maskviečiai įgijo dviejų taškų pranašumą (87:85).

„Real“ dar turėjo puikią progą rezultatą išlyginti, bet A.Randolphas neįmetė iš po krepšio. Tuomet N.De Colo sumetė dar dvi baudas (89:85) ir pasiuntė titulą gynusius čempionus į nokautą.

Ispanai dar bandė gelbėtis greitomis pražangomis, o septynis tolimus metimus prametęs S.Llullas pataikė fantastišką tritaškį, bet pagavę šansą, maskviečiai jo jau neišleido. Baudų metimai buvo tikslūs, o paskutiniai „Real“ bandymai nebuvo vaisingi.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams