2010 02 03

„Žalgiris“ nesugebėjo įveikti CSKA (nuotraukos)

Eurolygos „Top-16“ varžybose Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė antrą pralaimėjimą. Antrose G grupės rungtynėse trečiadienį namie jie po permainingos kovos 68:83 (26:17, 19:18, 11:22, 12:26) nusileido Maskvos CSKA komandai. Pastaroji iškovojo jau devintą iš eilės pergalę Eurolygoje.
Šį sezoną kauniečiams kartą jau pavyko namie įveikti CSKA. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė dvi skirtingas rungtynių dalis. Pirmoji buvo įspūdingai sėkminga, o antroji – tragiškai prasta.

Nuo pat pirmųjų dvikovos minučių be traumuoto Traviso Watsono žaisdami kauniečiai ėmė diktuoti savo sąlygas – sukaustę varžovus gynybos gniaužtuose šovė į priekį 26:17. Įsibėgėję „Žalgirio“ snaiperiai antrame kėlinyje apipylė J.Pašutino auklėtinius tritaškių kruša ir susikrovė net 15 taškų pranašumą – 42:27. Kauno arenos stogas kilnojosi iš džiaugsmo.

Vaizdas aikštėje po pertraukos pasikeitė. Vienas varžovų lyderių Ramūnas Šiškauskas prisidėjo prie staigaus maskviečių spurto ir išlygino rezultatą 53:53. Svečių puolimo mašina tapo nesustabdoma, tuo tarpu kauniečiai pradėjo strigti klampioje Jevgenijaus Pašutino auklėtinių gynyboje. Dvigubai trečią ir ketvirtą kėlinius laimėję Eurolygos vicečempionai galiausiai šventė solidžią pergalę.

Kauno komanda pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 22:28, dažniau klydo – 14:11 ir prasčiau atakavo nuo trijų taškų linijos – 32 proc. (8/25) ir 57 proc. (11/19).

Nugalėtojams R.Šiškauskas per 34 minutes pelnė 9 taškus (1/2 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo. CSKA ekipoje išsiskyrė Trajanas Langdonas – 17 taškų. Po 16 taškų pridėjo Viktoras Chriapa ir Zoranas Planiničius.

Starto penketai

„Žalgiris“: M.Brownas, M.Begičius, T.Klimavičius, M.Kalnietis, D.Šalenga.

CSKA: S.Kaunas, R.Šiškauskas, T.Langdonas, V.Chriapa, Z.Planiničius.

Pirmas kėlinys

Komandos apsikeičia nesėkmingomis atakomis, taškų sąskaitą rungtynėse pirmieji po T.Klimavičiaus dvitaškio atidaro žalgiriečiai. Pastarieji gana kibiai ima gintis, CSKA krepšininkai blaškosi po aikštę. Tuo pasinaudodami R.Butauto auklėtiniai šauna į priekį – 9:2.  M.Brownas už ginčus su teisėjais gauna techninę pražangą. Įpusėjus kėliniui Kauno komanda po D.Šalengos dvitaškio pirmauja 13:7.

M.Begičius užsidirba antrą pražangą ir sėda ant atsarginių žaidėjų  suolo. Aikštėje daug emocijų, teisėjai tramdo žaidėjus griežtai. Nesportinę pražangą stabdydamas M.Delašą užsidirba D.Sokolovas. „Žalgiris“ iniciatyvos neatiduoda – po M.Pociaus rezultatyvaus prasiveržimo ir dviejų taiklių baudos metimų – 21:13. Pirmą kėlinį kauniečiai laimi 26:17.

Antras kėlinys

M.Begičius ir M.Brownas didina „Žalgirio“ persvarą iki 14 taškų – 31:17, tačiau iniciatyvos imasi J.R.Holdenas ir atsako dviem taikliais tritaškiais. Tritaškį smeigia A.Čapinas, trečią iš eilės tritaškį vėl pataiko J.R.Holdenas – 34:26. Maskviečiams nesiseka vykdyti savo trenerio nurodymų, o aikštėje siaučia kauniečių snaiperiai. Po T.Klimavičiaus ir D.Šalengos tritaškių aikštės šeimininkai pirmauja 15 taškų skirtumu –  42:27.

CSKA suaktyvina gynybą, tačiau sustabdyti įsibėgėjusių žalgiriečių nesugeba. Žaidimo tempas pastebimai lėtėja, o tuo naudodamiesi svečiai skirtumą mažina iki 10 taškų – 45:35. Abi komandos apsikeičia netaikliais metimais ir įpusėjus rungtynėms rezultatas išlieka toks pat.

Trečias kėlinys

CSKA ima agresyvesnių veiksmų puolime, tačiau M.Begičius ir M.Pocius neleidžia varžovams pasijausti jaukiau – 49:42. Maskviečiai tęsia šturmą, kauniečių gynyba braška. Po V.Chriapos dėjimo komandas skiria tik 3 taškai – 51:48.

Pirmą tritaškį rungtynėse pataiko R.Šiškauskas, iniciatyvą po truputį perima maskviečiai. R.Šiškauskas lygina rezultatą, o  A.Voroncevičius dviem baudų metimais pirmą kartą persveria rezultatą svečių naudai – 53:55. Kauniečių puolimas visiškai sustoja. Rezultatą iki minimumo tritaškiu mažina M.Brownas. Po trijų kėlinių rezultatu 56:57 priekyje žengia CSKA.

Ketvirtas kėlinys

M.Kalnietis kėlinį pradeda netaikliu tritaškiu metimu, R.Šiškauskas į tai atsako taiklia tolima bomba. R.Butauto auklėtiniai mėgina susigrąžinti iniciatyvą, tačiau nesėkmingai. Po V.Chriapos dvitaškio – 59:65. A.Čapinas klysta dvi atakas iš eilės, o varžovai tuo naudojasi ir didina pranašumą iki 10 taškų.

Kauniečiams nesiseka pulti, lėtėja jų veiksmai ir gynyboje. Po V.Chriapos tritaškio rezultatas tampa 59:72. M.Delašas ir D.Šalenga mėgina prikelti aikštės šeimininkus, tačiau taikliai šaudo ir varžovai. Maskvos komanda neskuba, Z.Planiničius pataiko tritaškį, vėliau perima kamuolį. Panašu, kad galutinio rezultato pakeisti jau nepavyks. CSKA švenčia devintą iš eilės pergalę rezultatu 68:83.