Publikuota: 2009 lapkričio 25d. 22:27

„Asvel“ išplėšė pirmą pergalę Eurolygoje

B.Dixonas iniciavo „Asvel“ spurtą, padėjusį išplėšti pirmą pergalę
AFP/„Scanpix“ nuotr. / B.Dixonas inicijavo „Asvel“ spurtą, padėjusį išplėšti pirmą pergalę.

Po keturių pralaimėjimų iš eilės šį Eurolygos sezoną galiausiai atsitiesė prancūzų Liono „Asvel“ klubas su Mindaugu Lukauskiu. Trečiadienį A grupės rungtynėse su kroatų Zagrebo „Cibona“ jis po įspūdingo ketvirto kėlinio 71:68 išplėšė pergalę.

Visas rungtynes savo aikštėje žaidę prancūzai vijosi svečius iš Zagrebo. Kai trečiame kėlinyje aikštės šeimininkai atsiliko 43:58, atrodė, kad „Asvel“ pasmerktas penktam pralaimėjimui iš eilės. Vis dėlto Liono komanda sugebėjo panaikinti 15 taškų skirtumą ir šventė pirmą pergalę Eurolygoje.

Prie spurto ketvirtame kėlinyje daugiausia prisidėjo Bobby Dixonas. Legionierius iš viso pelnė 17 taškų ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Prie pergalės Mindaugas Lukauskis pridėjo 3 taškus. Lietuvis per 16 minučių nemetė nei dvitaškių, nei baudų metimų, o nuo trijų taškų linijos iš trijų metimų pataikė tik kartą. Be to, atkovojo 2 ir perėmė vieną kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir triskart suklydo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./R.Javtokas nugalėtojams pelnė 1 tašką.
R.Javtokas nugalėtojams pelnė 1 tašką.

Kitose trečiadienio rungtynėse Maskvos srities „Chimki“ su Robertu Javtoku ir Pauliumi Jankūnu namie triuškinamai 89:67 įveikė Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės „Prokom“ komandą. Rusų klubui tai buvo ketvirtoji pergalė D grupėje, o Lenkijos čempionai patyrė ketvirtą pralaimėjimą.

Nugalėtojams P.Jankūnas per 22 minutes pelnė 9 taškus (0/1 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 0/0 baudos), atkovojo 5 kamuolius ir dukart prasižengė. R.Javtokas per 22 minutes pelnė 1 tašką (0/3 dvitaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 4 kamuolius, perėmė kamuolį, kartą suklydo, blokavo du varžovų metimus ir triskart prasižengė.