2018 05 20

Auksinio berniuko L.Dončičiaus triumfas – Madrido „Real“ laimėjo Eurolygą

Madrido „Real“ pratęsė savo dominavimą Europos krepšinyje. Ispanijos klubas jau dešimtąjį kartą laimėjo Eurolygą. Finale „Real“ 85:80 (21:17, 17:23, 25:15, 22:25) nukovė Stambulo „Fenerbahče“ ekipą, kuri nesugebėjo apginti titulo. Prieš išvykdamas į NBA 19-metis Luka Dončičius tapo Europos ir Eurolygos čempionu bei pelnė Eurolygos sezono ir finalo ketverto MVP apdovanojimus.
Madrido „Real“
Madrido „Real“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Madrido klubas ketvirtojo kėlinio viduryje susikrovė 11 taškų pranašumą, tačiau Stambulo ekipa sugebėjo atkurti intrigą.

Likus žaisti 24 sekundes, B.Dixonas sumažino skirtumą 78:81. F.Causeuras nepataikė dviejų baudos metimų, bet kamuolį atkovojęs Trey Thompkinsas pataikė svarbų dvitaškį. N.Melli mažino skirtumą 80:83, tačiau šįkart F.Causeuras pataikė baudos metimus ir užtikrino „Real“ pergalę.

MVP apdovanojimą šeštadienį atsiėmęs Luka Dončičius pelnė 15 taškų, tačiau surinko penkias pražangas ir kulminacijos metu nežaidė.

Primename, kad NBA duris jau greitai praversiantis talentas su Slovėnijos rinktine tapo ir Europos čempionu.

Rezultatyvesnis Madrido klube buvo tik 17 taškų surinkęs Fabienas Causeuras.

Stambulo klubą visų rungtynių metu tempė net 28 taškus pelnęs Nicolo Melli. Tai italo karjeros rezultatyvumo rekordas Eurolygoje.

Madrido klubas pagerino jam pačiam priklausiusį rekordą ir dešimtą kartą iškovojo Eurolygos taurę. Pastarąjį kartą „Real“ triumfavo 2014-2015 metų sezone.

Stambulo „Fenerbahče“ treneriui Željko Obradovičiui nepavyko iškovoti dešimtojo trofėjaus.

Kovoje dėl trečios vietos Kauno „Žalgiris“ 79:77 palaužė Maskvos CSKA.

„Real“: F.Causeuras 17, L.Dončičius 15, T.Thompkinsas 10.

„Fenerbahče“: N.Melli 28, B.Wanamakeris 14.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Luka Dončičius

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Real“ – „Fenerbahče“ 85:50

Sužaidus keturias minutes, J.Carrollas tritaškiu didino Madrido klubą pranašumą iki 10 taškų – 71:61. Stambulo klubą dar bandė tempti 25 taškus surinkęs N.Melli, tačiau Madrido klubo pranašumas tirpo sunkiai. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes, „Fenerbahče“ sumažino skirtumą 69:74. W.Tavaresas pataikė svarbius baudos metimus – 76:69. T.Thompkinsas taip pat neklydo mesdamas baudas – 78:69. B.Wanamakeris sumažino skirtumą 75:80, o penktą pražangą gavęs L.Dončičius sėdo ant suolo.

Trečiasis kėlinys: „Real“ – „Fenerbahče“ 63:55

Madrido klubas kėlinį pradėjo spurtu 7:0. „Fenerbahče“ ekipą ir vėl budino N.Melli, kuris pelnė 5 taškus iš eilės. FCauseuras atsakė tritaškiu ir „Real“ pirmavo 50:45. Pirmąjį tritaškį pataikė ir L.Dončičius, kuris jau buvo pelnęs 9 taškus. „Real“ išlaikė penkių taškų pranašumą 55:50. Iki kėlinio pabaigos ispanai susigrąžino rekordinę, 8 taškų persvarą.

Antrasis kėlinys: „Real“ – „Fenerbahče“ 38:40

Nicolo Melli šou. Italas per kėlinį sumetė 11 taškų ir neleido „Real“ atitrūkti. Madrido klubas buvo įgijęs aštuonių taškų persvarą 25:17, tačiau turkai labai greitai sugrįžo. B.Wanamakeris baudos metimais persvėrė rezultatą. Kostas Sloukas smeigė emocingą tritaškį. Po dviejų kėlinių komandas skyrė tik du taškai.

Pirmasis kėlinys: „Real“ – „Fenerbahče“ 21:17

Pirmajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas, bet Ispanijos klubas pataikė keturis tritaškius iš penkių ir paskutinėmis minutėmis susikūrė trapų pranašumą. Anthony Randolphas smeigė tolimą metimą paskutinėmis kėlinio sekundėmis ir „Real“ pirmavo keturiais taškais.

Startiniai penketai:

„Real“: Fabienas Causeuras, Luka Dončičius, Felipe Reyesas, Facundo Campazzo, Gustavo Ayonas.

„Fenerbahče“: Bradas Wanamakeris, Marko Guduričius, Janas Vesely, Nikola Kaliničius, Ahmetas Duverioglu.