2014 04 04

Prastai žaidęs nelaimingas Justinas Dentmonas nutempė „Žalgirį“ į dar vieną pralaimėjimą

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas turėjo vieną iš paskutinių šansų savo sirgaliams padovanoti antrąją Eurolygos pergalę. „Top-16“ etapo 13-ojo turo rungtynėse kauniečiai išvykoje pralaimėjo serbų Belgrado „Partizan“ krepšininkams ir išlieka F grupės autsaideriai vos su viena pergale ir jau 12 pralaimėjimų.
Justinas Dentmonas
Justinas Dentmonas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Belgrado „Partizan“ – Kauno „Žalgiris“ 77:67 (24:13, 17:21, 18:15, 18:18)

Kauno „Žalgiris“ itin prastai pradėjo rungtynes ir kėlinio viduryje atsiliko net 17 taškų. Susikaupę krepšininkai sugebėjo kėlinį baigti su vienuolikos taškų deficitu. Po antrojo kėlinio skirtumas sumažėjo iki aštuonių taškų, tačiau po didžiosios pertraukos žaidimas ir vėl strigo. Ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo turėdami vienuolikos taškų atsilikimą ir išsikvėpusiu žaidimu nesugebėjo rimčiau pagrasinti serbams.

Rezultatyviausias Kauno komandoje buvo 13 taškų pelnęs ir 7 kamuolius atkovojęs Artūras Gudaitis. Po 11 taškų pridėjo iki galo kovoję Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas.

Nemaloniai stebino komandos įžaidėjas Justinas Dentmonas. Žurnalistams skundęsis, kad jaučiasi nelaimingas, jis tai įrodė ir savo žaidimu. Per 24 minutes, praleistas aikštėje, jis pelnė 5 taškus, atkovojo vieną ir perėmė tris kamuolius, padarė penkias klaidas ir keturis kartus prasižengė. Krepšininkas surinko minus 2 naudingumo balus.

„Žalgiris“ per rungtynes pataikė vos keturis tritaškius iš 24-ių bandymų.

F grupės autsaideriai kauniečiai vienintelę pergalę per 12 rungtynių „Top 16“ varžybose iškovojo kaip tik dvikovoje su „Partizan“ ekipa. „Žalgiris“ namie Serbijos čempionus nugalėjo 89:77.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 13 (7 atk. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 11 (7 atk. kam.), M.Pocius 11 (5 rez. perd.), T.Klimavičius 8 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Š.Jasikevičius 7, A.Milaknis 5 (6 atk. kam.), J.Dentmonas 5 (3 per. kam.), T.Dimša 3, M.Kupšas 3, V.Lipkevičius 1.

„Partizan“: D.Bertanis 17 (10 atk. kam.), M.Tepičius 14 (4 rez. perd., 3 per. kam.), J.Lauvergne 11, N.Milutinovas 10 (5 atk. kam.).

Ketvirtasis kėlinys: „Partizan“ – „Žalgiris“ 78:67

40 min. Martynas Pocius dar pataikė dvitaškį su pražanga, bet tai „Žalgirio“ jau nebeišgelbėjo.

38 min. Tomas Dimša pirmuosius savo taškus pelnė tritaškiu, varžovai atsakė dvitaškiu – 77:60.

37 min. D.Bertanis pelnė penkis taškus iš eilės ir S.Štombergas nusprendė pasitarti – 75:56.

36 min. Šarūnas Jasikevičius pataikė retą kauniečių tritaškį – 70:56.

33 min. Žalgiriečiai leido varžovams pelnyti penkis taškus iš eilės – 70:53.

32 min. J.Lauvergne kėlinį pradėjo dvitaškiu. A.Gudaitis atsakė dėjimu į krepšį, varžovai atsakė tritaškiu, po kurio P.Jankūnas pataikė dar vieną dvitaškį – 65:53.

Trečiasis kėlinys: „Partizan“ – „Žalgiris“ 60:49 (24:13, 17:21, 18:15)

30 min. Komandos apsikeitė dvitaškiais. M.Kupšas pridėjo taiklų baudos metimą. D.Gagičius pataikė dvitaškį. Martynas Pocius išprovokavo jau ketvirtąją B.Bogdanavičiaus pražangą ir sumetė du baudos metimus. Tuo pačiu atsakė ir varžovai. Po trijų kėlinių kauniečiai atsiliko 11 taškų.

28 min. M.Tepičius sugrąžino dešimties taškų persvarą – 54:44.

27 min. S.Pavlovičius užsidirbo techninę pražangą ir, surinkęs jau penkias, turėjo sėsti ant suolo. Martynas Pocius sumetė visus tris baudos metimus. Paulius Jankūnas pridėjo dvitaškį. – 52:44.

26 min. S.Pavlovičius pelnė dar du taškus ir padidino šeimininkų persvarą iki 14 taškų. A.Gudaitis pataikė baudos metimą – 52:39.

25 min. Po eilinės J.Dentmono klaidos kamuolį į kauniečių krepšį įdėjo N.Milutinovas. Baudos metimą pataikė V.Lipkevičius – 50:38.

24 min. Po J.Dentmono klaidos kamuolį į krepšį įdėjo M.Tepičius – 48:37.

23 min. Po A.Milaknio pražangos du baudos metimus sumetė N.Milutinovas – 46:37.

22 min. S.Pavlovičius perėmė kamuolį ir pelnė lengvus du taškus. A.Gudaitis įmetė vieną baudos metimą iš dviejų – 44:37.

21 min. Artūras Milaknis pradėjo kėlinį dvitaškiu ir toliau mažino svečių atsilikimą – 42:36.

Antrasis kėlinys: „Partizan“ – „Žalgiris“ 42:34 (24:13, 17:21)

20 min. Artūras Gudaitis pelnė du taškus su pražanga. D.Bertanis atsakė gražiu dėjimu, tačiau Justinas Dentmonas iššovė ir kėlinį baigė tritaškiu. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ atsiliko 8 taškais.

18 min. Tadas Klimavičius sumažino skirtumą iki 10 taškų – 38:28.

17 min. D.Bertanis pataikė dvitaškį, o P.Jankūnas sumetė baudos metimus – 38:26.

16 min. Justinas Dentmonas prarado kamuolį, tačiau varžovai tuo nepasinaudojo ir įžaidėjas pats perėmė kamuolį bei pelnė dvitaškį – 35:22. Po trečios P.Jankūno pražangos varžovas pataikė tik vieną baudos metimą. Šarūnas Jasikevičius atsakė dvitaškiu – 36:24.

14 min. Po A.Gudaičio pražangos S.Pavlovičius sumetė abu baudos metimus. B.Dallo pridėjo dar vieną baudos metimą po A.Milaknio pražangos. Paulius Jankūnas sugebėjo prasižengti puolime, tačiau greitai ištaisė klaidą, pelnydamas du taškus – 35:20.

13 min. Artūras Gudaitis pataikė dar vieną dvitaškį, bet kitoje aikštės pusėje pasižymėjo D.Gagičius – 32:18.

12 min. Varžovai Kauno komandos krepšį „apdovanojo“ gražiu dėjimu. Dar du N.Milutinovo taškai ir skirtumas buvo jau 14 taškų – 30:16.

11 min. Pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį pelnė Artūras Milaknis. S.Pavlovičius pataikė dvitaškį ir komandas skyrė 10 taškų – 26:26.

Pirmasis kėlinys: „Partizan“ – „Žalgiris“ 24:13

10 min. Pirmuosius taškus pelnė ir Šarūnas Jasikevičius. Kėlinį užbaigė Artūro Gudaičio dvitaškis. Po pirmojo ketvirčio žalgiriečiai atsiliko 11 taškų.

9 min. Artūro Gudaičio dėjimas į krepšį turėjo pažadinti kauniečius, bet serbai toliau sėkmingai atakavo iš toli – 24:9.

7 min. Paulius Jankūnas įmetė dar du taškus su pražanga ir bandė tempti „Žalgirį“ iš duobės – 21:7.

6 min. Sirgalių palaikomi serbai atsakė tritaškiu ir toliau skandino žalgiriečius – 21:4.

5 min. Po Dejano Musli dėjimo skirtumas padidėjo iki šešiolikos taškų. „Žalgirio“ gynyba visiškai neveiksni prieš „Partizan“ ekipą. Paulius Jankūnas mažino atsilikimą dvitaškiu – 18:4.

4 min. Pirmuosius kauniečių taškus pelnė Tadas Klimavičius, tačiau varžovai atsakė tritaškiu – 16:2.

3 min. Po Martyno Pociaus klaidos serbai pelnė dar du taškus, o „Žalgiris“ liko be taškų – 10:0.

2 min. Šeimininkai drąsiai pradėjo rungtynes ir greitai sumetė šešis taškus be atsako. Dar du taškai ir Saulius Štombergas privalėjo prašyti ankstyvo pasitarimo  – 8:0.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Paulius Jankūnas, Martynas Pocius, Justinas Dentmonas, Vytenis Lipkevičius, Mindaugas Kupšas.