2018 10 17

Šaro pamokos davė vaisių: „Žalgiris“ nukovė „Anadolu Efes“

Kauno „Žalgiris“ atsigavo po pralaimėjimų Vitorijos „Baskonia“ ir Klaipėdos „Neptūnui“ bei įsirašė pirmąją pergalę Eurolygoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Stambule 93:79 (19:19, 27:13, 22:16, 25:31) pranoko „Anadolu Efes“.
Brandonas Daviesas
Brandonas Daviesas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Iki antrojo kėlinio vidurio Turkijoje virė apylygė kova, tačiau tada Šaras į aikštę vienu metu metė du „centrus“ Brandoną Daviesą ir Antaną Kavaliauską.

Tada prasidėjo žaliai-baltas vakarėlis, kuriame „Žalgiris“ spurtavo 17:4 ir per didžiąją pertrauką jau turėjo 14 taškų pranašumą 46:32.

Trečiojo kėlinio starte „Žalgiris“ dar padidino atotrūkį, o Erginas Atamanas priešais save jau matė 19 taškų prarają.

Per lemiamą 10-ties minučių atkarpą „Anadolu Efes“ nekapituliavo ir dar bandė kabintis į rungtynes. Kai iki mačo pabaigos buvo likusios 2 minutės, skirtumas sumažėjo iki 8 taškų, bet rimčiau apie pergalę pasvajoti turkų klubui „Žalgiris“ neleido.

Alfredo Pliadžio nuotr./Brandonas Daviesas

B.Daviesas buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ komandoje su 18 taškų (7/14 dvit., 4/8 baud. met.). Amerikietis surinko 21 naudingumo balą.

Traumos padarinius ir ritmo trūkumą pamiršo Leo Westermannas, kuris sumetė 17 taškų (2/4 dvit., 2/4 trit., 7/8 baud. met.).

Dar sekmadienį kauniečiai namuose skaudžiai krito prieš Klaipėdos „Neptūną“, o po šio niukso Šaras savo auklėtinius arenoje pralaikė beveik iki vidurnakčio. Atrodo, kad trenerio pamokos davė saldžių vaisių.

Kitas Eurolygos rungtynes žalgiriečiai žais jau penktadienį, kai Kaune svečiuosis Stambulo „Fenerbahče“.

„Anadolu Efes“: K.Simonas 17 (5 rez. perd.), A.Moermanas ir V.Micičius po 14, T.Pleissas 12 (7 atk. kam.), D.Balbay'us 8.

„Žalgiris“: B.Daviesas 18 (7 atk. kam., 7/14 dvit.), L.Westermannas 17 (2/4 dvit., 2/4 trit., 7/8 baud. met.), P.Jankūnas 11 (5 atk. kam.), N.Woltersas 9 (7 rez. perd.), Th.Walkupas ir M.Grigonis po 7, E.Ulanovas ir A.Milaknis po 6, A.White'as 5, A.Kavaliauskas 4, L.Birutis 3.

„Anadolu Efes“ Statistika „Žalgiris“
22/40 (55 proc.) Dvitaškiai 26/43 (61 proc.)
7/18 (39 proc.) Tritaškiai 8/14 (57 proc.)
14/16 (88 proc.) Baud. met. 17/23 (74 proc.)
22 Atk. kam. 27
21 Rez. perd. 19
15 Klaidos 14

Rungtynių eiga. Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“ 79:93 (19:19, 13:27, 16:22, 31:25)

Ketvirtas kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“

40 min. Nuostabiai mačą užbaigęs „Žalgiris“ dar padidino atotrūkį ir iškovojo pergalę.

39 min. Skirtumas buvo sumažėjęs iki vienženklio, bet situaciją taisė L.Westermannas – 74:84.

38 min. A.Milaknis įkalė dar vieną tolimą metimą, tačiau iš toli pataikė ir K.Simonas – 70:81.

36 min. B.Daviesas pelnė labai svarbų dvitaškį – 65:78.

35 min. Keletas sėkmingų B.Motumo epizodų puolime – 63:76.

34 min. Neblogai atrodantis V.Micičius prasižengė jau 4-ąjį kartą, o A.White'as smeigė tritaškį – 59:76.

33 min. Kauniečiai dalino neužtikrintus perdavimus, bet viską pataisė A.Milaknio tritaškis – 54:73.

32 min. „Žalgiris“ ėmė vieną kamuolį po kito puolime ir varė į neviltį aikštės šeimininkus – 53:70.

31 min. K.Simonas smeigė tritaškį, Šaras iškart paprašė minutės pertraukėlės – 51:68.

Trečias kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 48:68 (19:19, 13:27, 16:22)

Donatas Urbonas

DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Stambule

Jankūnas švystelėjo dvitaškį pikenkpopo situacijoje ir Šarūnas Jasikevičius skėstelėjo rankomis. Pagaliau! Tokių Jankio metimų laukėme jau seniai.

29 min. N.Wolterso dvitaškis padidino persvarą jau iki 21 taško – 44:65.

Antrą kartą Kavaliausko-Davieso efektas nebuvo toks veiksmingas. Tai... Šaras į aikštę lyg ledo ritulyje meta net keturis žaidėjus. Beje, į akis krito kiek komiškas, bet tuo pačiu ydingas epizodas. Žalgiriečiai greitoje atakoje išbėgo į puolimą trise prieš du (startavo 4 prieš 2), tačiau staiga sustojo. Šio sezono pradžioje „Žalgiris“ greitajame puolime atrodo neįgalus.

28 min. P.Jankūnas sėkmingai atšoko po užtvaros ir pelnė du taškus – 44:63.

26 min. B.Dunstonas gavo jau ketvirtąją pražangą, jį B.Daviesas tiesiog valgė aikštėje – 42:59.

25 min. Puikus žalgiriečių derinys baigiasi dar dviem B.Davieso taškais – 38:57.

23 min. Komandos keitėsi taškais, o pagirtinai kovojęs B.Daviesas pelnė du taškus su pražanga – 38:55.

21 min. V.Micičius kėlinį pradėjo dvitaškiu, o jam tritaškiu atsakė P.Jankūnas – 34:51.

Antras kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 32:46 (19:19, 13:27)

Lemiamas manevras? Antanui Kavaliauskui ir Brandonui Daviesui pasirodžius aikštėje vienu metu, „Žalgiris“ antrojo kėlinio pabaigą užbaigė atkarpa 17:4. Erginas Atamanas atrodo nuginkluotas. Turiu nuojautą, kad tokį „Žalgirio“ duetą jis mato pirmą kartą šį sezoną.

20 min. A.Kavaliauskas netrukdomas renka taškus „iš eilutės“, du kamuolius perima A.Milaknis, o B.Daviesas pelno du taškus su pražanga, o tada dar pučia metimą – tokia buvo antrojo ketvirčio pabaiga.

19 min. Dar du L.Westermanno baudų metimai ir skirtumas tapo dviženklis – 32:42.

18 min. Puikiai dėl kamuolio pakovojęs A.Kavaliauskas pataisė B.Davieso metimą, du baudų metimus sumetė L.Westermannas – 32:40.

17 min. Jau antrą tritaškį pataikė L.Westermannas – 32:36.

16 min. E.Ulanovas puikiai sužaidė nugara į krepšį – 30:33.

15 min. E.Ulanovui teisėjai fiksavo pražangą puolime, o nepatenkintas Šaras aprėkė šalia buvusį arbitrą – 26:29.

„Atsitrauk nuo Micičiaus, duok, kad tau mestų!“ – šaukia ant pasodinto Mariaus Grigonio Šaras. Tuo metu serbas į „Žalgirio“ krepšį įmeta du lengvus taškus. Po trenerio tirados Antanas Kavaliauskas pakilo iš savo vietos ir priėjęs prie komandos draugo davė jam „penkis“.

14 min. M.Grigonis smeigė tritaškį, nors šalia jo ir buvo žemesnis S.Larkinas. L.Birutis užsidirbo jau 4-ąją pražangą – 24:29.

Eksperimentas truko 46 sekundes – L.Birutį su A.Kavaliausku keičia P.Jankūno ir A.White'o duetas. Blogiausia, kad L.Birutis užsidirbo ketvirtą pražangą. Darius Maskoliūnas ant suolo moko jaunąjį centrą, kaip išvengti pigių pražangų.

13 min. Dar vienas priverstinis laiko stabdymas dėl techninių kliūčių. Šįkart, tiesa, labai trumpas. Th.Walkupas prasižengė dviejose atakose iš eilės, L.Biručiui teisėjai užfiksavo jau trečiąją nuobaudą.

Antano Kavaliausko debiutas šio sezono Eurolygoje. Kojos raumens traumą išsigydęs 34-erių veteranas jungiasi prie Lauryno Biručio, kuris atsidarė smagiu dvitaškiu su pražanga ir liūto užriaumojimu. „Žalgiris“ po krepšiu žaidžia su dviem vidurio puolėjais.

12 min. D.Balbay'us pataikė jau antrąjį savo tritaškį, tačiau L.Birutis atsakė dvitaškiu su pražanga – 22:24.

„Susikoncentruok, Mariau! Lakstai kaip patrakęs!“ – ant suolo sėdantį Marių Grigonį giria, bet tuo pačiu patarimus žarsto Šarūnas Jasikevičius.

11 min. E.Ulanovas kėlinį pradėjo lengvu dvitaškiu. Teisėjai sustabdė rungtynes dėl problemų su laikrodžiu – 19:21.

Pirmas kėlinys. „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 19:19

10 min. Pirmas kėlinys baigiasi nesėkmingu L.Biručio prasiveržimu, tačiau prieš jį pražanga nebuvo užfiksuota, nors to labai prašė Šaras.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą – garsios Šaro pastabos atsarginių suolui. Jis akcentuoja 4 varžovų puolime atkovotus kamuolius ir 19 per pirmąjį kėlinį praleistų taškų. Per daug antrųjų šansų „Anadolu Efes“.

9 min. M.Grigonis sudraskė varžovų gynybą prasiveržimu, tačiau jau kitoje atakoje bandydamas tai pakartoti užsidirbo pražangą puolime – 16:19.

Nesėkmingas Leo Westermanno išėjimas. Kai reikia, prancūzas nepadaro pražangos, nespėja paskui Vasilije Micičių, kuris vien pirmuoju žingsniu palikdavo priešininką už nugaros. Leo keičiamas dar nesibaigus kėliniui – Šaras išrašė baudos taloną. Problema ta, kad ir Nate'as Woltersas nesėkmingai tvarkėsi su serbu.

7 min. Komandos ilgokai nepelnė taškų, o tylą nutraukė aikštėje pasirodęs T.Pleissas. Vėliau L.Westermannas ir V.Micičius apsikeitė tritaškiais – 14:15.

Kadangi užtruko „Žalgirio“ pasitarimas prie suolo, atkulniavęs Jamesas Andersonas už žalgiriečių nugarų užmetė akį, ką ten lentoje braižo Šarūnas Jasikevičius. Darius Maskoliūnas buvusio žalgiriečio pokštą priėmė su nuoširdžia šypsena. Nors Šarui šypsenos kol kas „Žalgirio“ žaidimas nekelia. Per kiekvieną pauzę jis žeria žaidėjams priekaištus, o sykį LED reklamą išgelbėjo atstumas – trenerio smūgis koja tiesiog nepasiekė reklaminio stendo.

5 min. A.Moermanas dėjimu pataisė komandos draugo metimą, o žalgiriečiai tik skėsčiojo rankomis. Dar vieną puikų reidą surengė Th.Walkupas – 9:12.

3 min. B.Daviesas atidarė ir svečių taškų sąskaitą, teisėjai peržiūrėjo V.Micičiaus tolimą metimą ir įskaitė 2 taškus. Th.Walkupas prasiveržimu atsakė į J.Andersono tritaškį – 7:6.

Dar vienas akcentas prieš susitikimo pradžią. „Sinan Erdem“ arenoje atiduota pagarba Patrickui Baumannui. Sekmadienį FIBA generalinį sekretorių ištiko širdies smūgis. P.Baumanno atminimas pagerbtas prieš visus šios savaitės Eurolygos mūšius. Vos tik tylos minutė baigėsi, tribūnų balkone pasigirdo „Žalgirio“ sirgalių: „Žalia balta! Žalia balta!“ Išjudinti šeimininkai svečius pasveikino švilpimu.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė aikštės šeimininkai. Pasižymėjo A.Moermanas, o kitoje atakoje buvusią komandą tritaškiu pasveikino V.Micičius – 5:0.

Startiniai komandų penketai:

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius, Rodrigue'as Beaubois, Adrienas Moermanas, Jamesas Andersonas, Bryantas Dunstonas.

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas, Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas.

Prieš pat mūšio pradžią – šiltas apsikabinimas. Šarūną Jasikevičių prie „Žalgirio“ atsarginių suolo nustebino Turkijos krepšinio legenda Hidayetas Turkoglu. Vyrai draugiškai apsikabino, persimetė pora žodžių ir išsiskirstė su šypsenomis.

Linkėjimai iš Stambulo! Čia šį vakarą bus daug rožinės spalvos. Specialiai šioms rungtynėms paruošta akcija, skirta atkreipti dėmesį krūtų vėžio problemai, tad visos moterys, atėjusios į rungtynes su rožiniais drabužiais, buvo nemokamai įleistos į „Sinan Erdem“ areną. Kalbėta, kad komandos žais ir su rožiniu kamuoliu, bet ant sekretoriato stalo pastatytas įprastas kamuolys. Čia, Stambule, yra ir apie 30 „Žalgirio“ sirgalių. Vietiniai sako, kad mačą iš viso stebės gal 4-5 tūkstančiai žmonių.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?